Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (76)


Recommended Posts

Fetelor, multumesc de pareri. Cu toate ca ei sunt maricei nu sunt grasi. San le mai dau, ma pompez de 3 ori pe zi si scot cam 4-500 ml per total, il impart frateste si asta e, restul lp. Macar sa fie cat de cat pt imunitate. Am zis sa scad la 2 pompari pe zi dar nu reusesc...ca treb sa-l scot, mergem cat putem inainte. Oricum ei refuza categoric lm si il combin doar cu lp ca altfel plang si nu vor sa-l pape. Si treb neaparat sa-l combin in proportie de minim 50 la suta, daca e mai mult lm, il refuza. Astept sa facem 6luni ca sa incepem atunci diversificarea si sa primim schema de la pediatru. Oricum ma mai documentez ca daca imi spune sa incep cu fructe...refuz schema lui, deci treb sa fiu pregatita pt orice.

Amalia, ma bucur ca sunteti bine, cate sapt ai?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 394
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

diancic sa iti traiasca minunile [clo]   [clo]

 

anne le am mituit  [soricel]   [soricel] le am zis ca daca stau pana pe 19 iunie(37s)le iau ce vor ele

 avem 33s si 2 zile pe 6 iunie speram sa aflam o data probabila ,anne suntem fete serioase ca doar suntem domnisoare [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, sa ti traiasca frumosii ! Nici nu zici ca au 4.5 luni, ai tai par mai mari ca ai mei :) , mie in poza imi par de 6 luni si vad ca beietelul se tine de spate in fata, deci foarte bine dezvoltati. Nu par deloc grasuti, dar par intr-adevar lungi :) de unde probabil greutatea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim fetele, cred ca odata cu diversificarea nu vor mai lua atat de mult in greutate, vedem...deocamdata mai reusesc sa-i tin pe ambii in brate, azi chiar am coborat si urcat cu ei in brate si stam la 4. Nu stiu daca voi reusi si mai tarziu performanta asta.

Amalia, nu mai ai mult, Doamne ajuta sa ajungeti la 38 s

Ralu, ai vreo poza cumva? De fapt mi-ar placea sa vad gemenasii mai multor mamici de aici, sunt topita dupa poze cu gemeni, d'apoi cu tripleti sau cvadrupleti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anne, I-am cantarit azi si el deja are 8, 5 kg si ea 7, 6 kg. Nu stiu cand vor incetini cresterea in greutate...ca fac 5 luni abia pe 4 iunie. Ziua dorm asa: pe la 11 de obicei sumtem afara, el doarme toata plimbarea aprox., care dureaza cam 1, 5-2 ore si ea maxim o ora, apoi dupa masa de pranz si joaca, el doarme cam o jumat de ora, azi a dormit chiar o ora si 15 min, si ea cam o ora, apoi la plimbarea de seara el iar o doarme pe toata si ea maxim 30 min. Plimbarea de seara dureaza cam la fel ca cea de dimin. Apoi intram in casa pe la 7, papa cate un bibe, apoi joaca pana la 9, dupa care baia, cate un bibe iar si nani. Pe la 10 seara adorm si se trezesc cam 1-2 ori pt bibe. Trezirea de dimin e intre 8 si 9. N-am insistat niciodata sa doarma ziua, doar noaptea am insistat, dar asa si-au format ei programul. Au cam 6-7 mese pe zi, cred ca ar treb sa si le rareasca cu varsta dar...nu e cum vrem noi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor fetelor fara exceptie.

Astazi imi fac si eu curaj sa va scriu.Sunt o gravidutza cu gemenasi , baietzei gemenasi,in 18+ saptamani.

Va citesc cu mare drag si invat multe lucruri din experientele voastre.

 

anna,diancic am vazut pozele cu mamarutele voastre,sa va traiasca,sa fie sanatoase si sa va bucurati de ele.

brigit ce fac comorile tale?

tusferi sunteti deja marisori si vad ca problemutele incep sa se rezolve incet,incet.

amaliaro , sa-ti traiasca printesele si sa stea la caldurica pana in 19 iunie asa cum vrei.Oricum mult a fost putin a ramas.

adrianady sa-ti traiasca bb-linele! sunt mari deja!

 

Doresc din suflet tuturor mamicilor si gravidutzelor numai zile bune!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit, Wish42!

Si eu astept tot doi baietei gemenasi. Sarcina mea are deja 23 de saptamani si 2 zile.

Abia astept sa treaca timpul sa ii tin brate.

Intre timp, ne-am apucat de renovat baia..Camera bebelusilor am pregatit-o deja, doar perdeaua trebuie sa ajunga (e comandata deja) si mai trebuie sa lipesc niste Bambies pe un perete.

Cu baia am avut o revelatie in ultimul moment: cu siguranta nu vom putea face modificari majore in casa in urmatorii 2-3 ani cu copilasii mici prin preajma + surioara lor si de tot ce e in baie (cada/dus, wc) vom avea zilnic nevoie. Asa ca am decis sa fac si treaba asta pe ultima suta de metri, sa fie totul gata pe cand nasc. Stati linistite ca eu nu depun efort fizic. Eu doar caut materialele, vin cu idei si fac comenzi de diverse, dirijez putin echipa [:D] (sotul + prietenii, pe care i-am cooptat in functie  de hobby si de pricepere: pus gresie/faianta, montat cada, toaleta, etc...). Norocul meu ca nu ma refuza nimeni. Ca recopensa le gatesc ceva bun si gata. In weekend am invitat echipa de soc la gratare in curte.

 

Sarcina mea decurge bine, din fericire. Copilasii sunt bine, misca foarte mult, mai ales cel din dreapta. Am impresia ca unul va fi dansator (tot cel din dreapta) , pentru ca se misca incredibil de bine si ritmat pe muzica, mai ales de de muzica dansanta. Celalalt da suturi mai tari si dintr-o bucata. Cred ca va fi fotbalist [hot] [:D] .

Am o burta uriasa, asta fiind de fapt singurul inconvenient de acum.. Creste foarte mult in fata (e tuguiata), cu totul altfel decat la prima sarcina (atunci eram rotunda ca o gogoasa).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...