Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (76)


Recommended Posts

Ti-am trimis mesaj cu datele mele de pe FB.

Ma gandeam ce as da eu unui copil mofturos: gris cu dulceata ar vrea? Paine cu ou cum ar suna? Lapte cu cacao eventual cu paine cu unt si dulceata? (Dulceata de topoloveni nu contine zahar adaugat si sunt super gustoase). Piure cu sos de ficatei?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 394
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Imi cer scuze ca scriu fragmentat dar cand sunt solicitata, prefer sa trimit raspunsul pt ca nu stiu cand imi eliberez degetele.

Ana, oare fetele au o problema cu textura? Adica poate le place mancarea mai lichida si de aceea mananca mai bine iaurtul. Ma gandesc ka supa crema de brocoli sau linte care sunt super gustooase. La fructe ai incercat scortisoara sau vanilia? Poate le pacalesti asa. Scortisoara este chiar sanatoasa fiind un puternic antioxidant.

 

Adi, parca sotul tau pleca 6 luni? Eu sper din suflet sa gasesti un echilibru, o rutina care sa te scuteasca de multa bataie de cap. Neaparat sa mananci. Fa-ti macar sandvisuri dimineata si le mananci din picioare. Asa am facut o perioada pt ca nici eu nu gaseam timp sa mananc :(. Nu iti spun ca aveam zile cand nu ajungeam nici macar o data la baie :(. Spalat pe dinti? Pieptanat? Dus? Asta era tratament luxos. Am si uitat ce greu a fost la inceput. Noi suntem aici sa te ascultam, incurajam, ajutam cum putem

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anne vreau si eu in clubul gemenistelor pe facebook.

Multumesc oricum pt toate incurajarile, conteaza mult.  Este putin frustrant pt mine ca nu ma pot descurca singura, dar asta e, gasesc o cale sa ma descurc. Deovamdata ma bazez pe soacra mea, vine ea la Bucuresti, ma mai duc eu la tara la ei vara asta ; la toamna vad incotro o apuc....

Bianca asa e ea mai dificila din fire, colerica si cam rasfatata, obisnuita leganata de cand cu colicii aia urati.... dar e o minunatie de copil, mor de dragul ei. Antonia e mai cumintica, blanda, dar vrea si ea atentie. E posibil sa inceapa si dintii ca isi rod manutele si au multeee bale....

Al Dianei e sotul care pleaca 6 luni; al meu munceste pe linga Bucuresti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stai linistita amalia, te asteptam si pe tine sa livrezi, sa vedem cum se mai chinuie si altele si poate ne mai trece si noua oful...glumesc si eu, nu te supara

 

n-am primit mesaj privat

[:-)))]   [flo2]  pai mai e putin pana vineri deci nu aveti mult de asteptat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...