Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (76)


Recommended Posts

Buna mamici,

Nu stiu de ce-mi vine f greu sa intru pe platforma asta noua..parca bajbai si nu gasesc calea.

Amaliaro: felicitari si s atraiasca puii si sa va inveseleasca!

Anna: sunt cu nervii la pamant din cauza nemancatului copiilor. Nu pot sa-ti spun cum ne freaca de ceva vreme incoace: vreau aia, nu mai vreau aia, verau ailalta si apoi nu mai vor nici ailalta. Nu mai stiu ce sa le dau ca sa vrea. Deci sunt alatuiri in lupta cu pofta de mancare.

Mimimici: eu am gemeni, simie mi s-a spus inainte de a afla cati sunt ca se paote sa mi se recomande embrioreductie. Nici nu am varut s ama gandesc la asa ceva insa apoi, in timp am inteles de ce medicii recomanda si asta. Cunosc pe cineva care a nascut prematur rau ( pe la 23-24 parca saptamani) tripleti si din pacate doi pui s-au dus la ceruri dupa cateva zile. Iti spun doar ca sa stii ca mai sunt si cazuri din acestea. Doar voi , parintii stiti cel mai bine cum sa faceti. Insa ai vazut ca sunt si multe mamici fericite de tripleti. Discuta cu ele si cu Dr tai si luati hotararea cea mai buna.

 

Va pupez pe toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 394
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Oare ce face Amalia? O fi ajuns acasa?

Mimi, imi pare rau ca au sarit medicii cu embrioreductia. Eu nu cred ca as avea incredere sa merg mai departe cu un dr care mi-a propus sau mai rau a fost vehement cu embrior. Sunt riscuri la orice sarcina dar riscurile cresc cu cat sunt mai multi bebei. Dar cu mare grija, cu monitorizari dese si cu noroc, vei aduce pe lume 3 prunci sanatosi. Eu te sustin in orice decizie vei lua.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Anne Mary [flo2] !  Intr-adevar riscul este mult mai mare cu 3 dar ma gandesc ca nu sunt singura pe lumea asta si ca cineva vegheaza asupra noastra si nu e imposibil.

Mi-am facut cont pe facebook si am trimis request sa ma alatur grupului insa nu mi-au dat accept pana acum. Sunt niste conditii speciale de indeplinit cumva? Trebuie sa ma recomande un membru existent?

 

O zi frumoasa s-avem! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AnneMary, si eu am incercat sa ma alatur clubului de mamici de gemeni de pe Facebook inca de ieri, dar vad ca nimeni nu-mi da acceptul. Am primit doar un e-mail prin care cineva ma intreba daca eu chiar sunt mamica/sau viitoare mamica de gemeni...Ma intreb cine altcineva ar vrea sa se alature unui astfel de club...

Ciudat. Credeam ca moderatoarele sunt persoane din randul nostru. Ma insel? E vorba de cu totul alte persoane?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua mamici si viitoare mamici de multi copilasi,

am revenit si eu dupa o absenta lunga dar oarecum justificata din cauza lipsei timpului.

 

E tare greu sa mi adun gandurile si sa va povestesc cate ceva din viata noastra de pana acum....ptr ca a fost si este o perioada plina de evenimente placute dar si obositoare.

 

Eu ma numar printre persoanele care se bucura de ajutor in cresterea gemenilor mei chiar daca de multe mi as fi dorit sa ma pot descurca singura.

 

Sofia si Andrei au ajuns la 11,5 luni bine facuti 9,8 kg si 10,8 kg destul de inalti si foarte energici.Merg tinutu de mana si in ham iar ieri Sofia a facut primii pasi singura, stiam ca ea va merge prima ptr ca e foarte stapana pe ea si calculata fata de Andrei care e mai repezit ca baietii.

 

Nu suntem foarte mancaciosi dar sunt multumita...mai greu cu mesele de noapte care au fost si sunt la fel de multe....mancam lapte la orele 21,24 si 4-5 dimineta asa ca somnul  e foarte agitat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicit mamicile care s-au descurcat singure cu gemenasii....sunteti de admirat.

 

Sunt convinsa ca eu nu as fi putut ptr ca ei au avut colici groaznice de mici care ne mai dau bataie de cap si acum daca mananca ceva care nu le convine.

 

Am dormit in fund inclinata vreo 7 luni cu amandoi pe burta mea ptr doar asa se linisteau, iar a doua zi dormeam si eu cate 2 h dimineta ptr ca nu se putea altfel.

 

Acum m am intors la serviciu din nefericire si de o luna i am separat unul doarme cu mine iar celalalt cu o bunica ....am grija sa tin evidenta serilor dormite cu mine in mod egal ptr a nu se simti neglijati..

 

visez la momentul cand vor ajunge impreuna in dormitorul lor in patuturi iar eu aproape de ei in canapea. nu stiu cum sunt noptile voastre dar la noi daca se dorme o ora legata e fericire...dintisorii si burtica.....nu doresc la nimeni sa treaca prin colici cum au avut ei....se pare ca sistemul lor digestiv e mai sensibil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...