Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (76)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 394
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ziua buna dragelor

Din pacate nu mai am timp sa citesc f mult si nici sa postez, piticile imi ocupa tot timpul. Azi implinim 6 luni, 6 luni frumoase in care am cunoscut cea mai frumoasa si sincera iubire, mi-a daruit Dzeu doua fetite frumoase, sanatoase si foarte dragastoase.

Amalia cum te descurci cu piticile? au colici, tu ai laptic? te imbratisez cu mare drag.

Le salut cu drag pe Brigit, Ioana,Anne, Anna, Roxxy,Tusferi, Anabel , Balantei ii urez si la multi ani pt piticii ei frumosi [pup]

post-55757-0-45542800-1375192598_thumb.jpgpost-55757-0-03956200-1375192624_thumb.jpgpost-55757-0-69786200-1375193666_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amalia, sunt asa de scumpe papuselele tale!

 

Eu ma chinui in continuare cu Lara. Nu prea ne-a ajutat Nexium-ul, doctorul a zis ca nu a luat bine in greutate asa ca am schimbat tratamentul. Deocamdata nu e nicio imbunatatire. Are vreo 2 mese pe zi cand mananca mai ok dar azi de exemplu mi-a facut show mare la ultimele 2 mese. Urla saracuta de imi vine sa plang si eu.

Colac peste pupaza mi-au descoperit si un talus valgus la baiat si i-au facut o atela gipsata pentru piciorusul cu problema pe care trebuie sa o poarte noaptea. In prima noapte era sa ma bat cu al meu, ca baiatul plangea iar el zicea ca nu de la atela. Pana la urma m-am dus si i-am scos-o. Plangea in hohote mititelul... L-am lasat in pace noaptea urmatoare pt ca am fost la munte si avea pijamaluta cu picior ca era racoare noaptea si n-o puteam pune peste ghips, in urmatoarea noaptea a purtat-o tot pana pe la 1.30 si dupa aia a facut kk si am scos-o pt ca oricum trebuia sa il spal iar azi noapte a suportat-o pana pe la 5 dimineata. Poate se obisnuieste. Oricum maine ma duc si la alt ortoped pentru o a doua parere....

In rest sunt ok, sunt scumpi, rad, sunt sociabili... La munte am fost la petrecerea unei fetite de 5 ani. Au fost o gramada de copii, agitatie, tipete, ei au fost foarte sociabili, i-am lasat pe la prietenele mele, n-au zis nimic. Nici noi nu suntem asa stricti cu feritul de microbi, dar nu avem probleme de sanatate asa cum are Balanta... Am fost putin stressata cu copii ca mi-e frica de contactul cu copii de gradinita, mai ales ca ei roiau in jurul lor si ii tot atingeau, dar pana una alta nu am vazut sa fi luat vreun virus. Sper ca am scapat.

Fug la Lara, ca plange...

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna dragelor

Din pacate nu mai am timp sa citesc f mult si nici sa postez, piticile imi ocupa tot timpul. Azi implinim 6 luni, 6 luni frumoase in care am cunoscut cea mai frumoasa si sincera iubire, mi-a daruit Dzeu doua fetite frumoase, sanatoase si foarte dragastoase.

Amalia cum te descurci cu piticile? au colici, tu ai laptic? te imbratisez cu mare drag.

Le salut cu drag pe Brigit, Ioana,Anne, Anna, Roxxy,Tusferi, Anabel , Balantei ii urez si la multi ani pt piticii ei frumosi [pup]

http://comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_images/master/attachicon.gifImage0854.jpghttp://comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_images/master/attachicon.gifImage0785.jpghttp://comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_images/master/attachicon.gifImage0861.jpg

 

 

 

Ady ce veverite frumoase ai tu acolo ,noi ne descurcam binisor ne omoara colici pe Irina mai mult lapte doar o luna am avut :( ne am nascut cu 2100 si 2120 si acum avem 4 kg papa bine amandoua

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut cu drag toate mamicutzele si gravidutzele.

 

adrianaady sunt superbe fetele tale,sa-ti traiasca si sa fie sabatoase! 

Vanita ta este speciala pentru gemeni? din poza parca asa mi se pare,m-ar interesa si pe mine tare mult !

tusferi multa ,multa sanatate la prichindei!

amalia sa-ti traiasca fetele,sunt deja marisoare, ma bucur din suflet ca ati ajuns la biserica Sf Irini.

 

Va rog ajutati-ma cu un sfat si anume merg astazi la eco de 28 saptamani si vreau sa discut cu dr-ul problema injectiilor de maturare a plamanilor.

Ma puteti ajuta cu un sfat referitor la aceasta problema? Voi ati facut si daca da cand ?

Multumesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele mamici si burtici,

Nu am mai intrat demult pe aici, insa azi am vazut niste copii fumosi si dulci...Sa va traiasca!

Nu ma citit mult in spate, sper sa o fac dupa ce va sriu, ca tare mi-a fost dor de voi.

Roxxy, parca totusi l-as mai tine un pic pe jar pe tatal fetelor, in locul tau....

Anna cum este casa? Asteptam pozesti depsre cum se joaca fetele in curte.

Noi suntem bine. Eva a invatat reped sa faca la WC (nu prea vre ala olita insa nici eu nu prea vreau, ca biata sufragerie a fost pe rand cantina, loc de joaca (inca mai este) si acum wc public:). Fabian in schimb nu prea vrea sa ne spuna inainte de a face pipi sau kk. Ma supara, insa sper din inima ca pana la sfarsitul verii sa invete si el. In rest vorbim la greu, intr-una. Suntem in faza:"asta ce e?" iar de ieri Eva testeaza faza: " de ce?" iar asta ma sperie:))) Credema ca va fi mai tarziu perioada "de ce-urilor". Seara trecuta Fabian urla ca s-a lovit la piciorus, apare sora-sa , se uita superior si-i arunca plecand" t®'ece , baiatule, t®'ece . Am crezut ca mor de ras. Vin cu niste propozitii..eu sunt uitmita pt ca  nu stiu de unde le scot. In special ea, iar el taras grabbis dupa ea. Cand sunt foarte multumiti incep din sesnin sa ne turuie cele 4-5 poeziare pe care le stiu. In special cand mergem cu masina , iar eu si taica-su incercam sa ne tinem sobri sa nu0i pertutbam. La mare nu am ajuns inca, dar am fost la o piscina superba pe langa Bucuresti. O recomand oricui doreste caliatet si liniste. Iar picii s epor balaci in piscinuta de copii nestigheriti, sau juca la locul spcial amenajat de langa .

Testul forte va fi in octombrie cand o sa plecam 4 zile singurei eu si tata-su. Inca nu-mi vine s acerd ca vom sta departe de ei atatea zile. In linii mari Eva e cea cuminte iar Fabian nazdravanul care ne face zile fripte. Inca nu mergem nici la cresa nici la gardi desi m-am enervat de cateva ori si am zis ca-i inscriu. Voi vedea in septembrie ce si cum..

Va pup si o sa incerc sa pun poze aici, sa vad daca reusesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...