Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (76)


Recommended Posts

wish: am facut injectiile (doua la interval de 24 ore) insa nu mai retin exact la cte saptamani..pe undeva pe la 29..30. eu am intrebat direct dr. si mi-a spus ca le vom face la vremea portivita. si asa a fost, mi le-a prescris la vremea portivita. le recomand .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 394
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

eu ce sa zic, m-am abtinut sa scriu, sa nu ziceti ca sunt mama denaturata; 

dar pe un alt subiect le-am pus la licitatie, le-am spus ca dau si "2 la pret de 1", ca le dau ciar si gratis si sa nu-si faca griji ca nu iesim in pieredre ca asa le-am luat si noi, si nimic, nu pot sa cred ca nu s-a inscris nimeni

eu nu le mai suport, pe Eva in special, nu mananca decat lapte, nu sta decat in brate, nu doarme decat cu noi si numai de la 22 ,la 6.30, sunt terminata de oboaseala si de stres; nua vem bona si nici nu cred ca mai iau, ca m-am saturat de lume multa in casa, de galagie, e ca la nebuni aici

azi n-am mai rezistat si m-am urcat sus la mansarda si am lasat-o pe mama sa se descurce cu ele

cred ca o sa o tin nemancata pe Eva, nu se mai poate asa, nu vrea frate nimic, cred ca ii e mai usor sa manance lapte

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anna, am avut si noi perioada din aceasta. Sa nu fie din cauza schimbarii locului. Sau ies dinti..sau rosu in gat? Dupa ce-mi smulegam parul din cap ca nu mancau, stateau agatati de noi, urlau din te miri ce, ne dadeam seama ca de la ceva era. Iar despre oferta doi la pret de unu;, uneori cand ies cu ei si nu ma asculta, le spun oamenilor de pe strada ca -i dau gratis:))))))))))). Si am cosntatat si eu acelasi lucri, cu cat sunt mai multi adulti pe langa ei, cu atat sunt mai neastamparati. Daca raman doar cu una din noi se poarta altfel.Oricum ma gandesc intens la cresa si gradinita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bai deci efectiv nu le mai suport, nu le ies dinti ca le0au cam iesit toti si n-au facut asa urat la nici unii

efectiv eva urla tot timpul, sa o tii numai in brate,sa-i dai orice si sa nu-i iei din mana, si nu mananca frate nimic, nimic, numai lapte

si se mai trezesc unii sa comenteze ca nu le fac, le-am facut ciorba a la grec, ciulama si mamamliguta, snitele, au iaurt simplu, cu fructe, fructe proaspete si la borcan, paine prajita cu unit, puii mei ce sa le mai fac/dau; si Eva nu mamanca decat lapte, iar sora-sa se tot ia dupa ea si nu mai mananca nici aii; imi vine sa ma duc la nebuni si sa nu ma mai intorc

e adev ne-am mutat de cateva zile, au loc sa alerge si in interior si in exterior si tot degaeba, duracel aia nu dorme decat 8h noapte, mi se pare f putin, si apoi alearga si urla toata ziua

de obicei dorm cam 3.5h de la 1.30 pana pe la 5, dar azi a dormit numai 2h si iar da-i su urla

n-am mai luat nici bona ca n-am pe cine, si la fel, m-am saturat de 1000 de persoane in case si ele parca fac si mai urat atunci, le-as lasa numai cu mama, eu sa ma urc sus sa nu ma mai vada, ca dc ma vad stau numai pe mine, nu vor nici laptele decat de la mine, dar mi-e mila si de mama

ma gandesc serios sa caut o cresa, dar cred ca mi le dau aia acasa dupa prima masa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anna te inteleg perfect asa e la noi o nebunie totala.plang mult nu dorm bine iar la mancare andrei e cu probleme bea lapte in prostie dar la mine noaptea intre orele 21 - 06 dim bea 4 biberoane.Le am facut coproparazitologic si le a iesit giardia cica parazitul asta ar fi mare amator de lapte.Acum suntem pe tratament naturist sa vad daca are efect....

 

La fel daca sunt in preajma lor stau calare pe mine si se imping intre ei....nici afara la joaca nu se pot concentra decat pe mine ma agata de picioare si vor in brate.

 

In casa mea stau ambele mame si iti dai seama ce taraboi la anul sunt decisa sa ii duc la gradinita&cresa ca nu se mai poate ....cei drept si adultii din jurul lor sunt mai iritati si poate se mai transmite starea.

 

noaptea nu au dormit singuri niciodata....poate am gresit dar nu am gasit alta varianta decat sa ii culc separat cu mine si cu o bunica....nu e ideal dar macar mai prind cateva ore de somn.

ma gandesc ca poate daca ii dau la gradinita se mai schimba ca acasa atatea femei, bine eu merg la serviciu, nu facem fata. e adevarat le cresc si dintii au probleme cu burtica si e normal sa aiba o stare proasta dar foarte rar le este bine si nu stiu unde gresesc.

asta e cresc si vom uita perioada asta......

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...