Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (76)


Recommended Posts

Brigit, La multi ani minunilor tale! 

Adrianaady, noi nu mai avem probleme cu colicile, am dat-o in reflux la greu acum... Nu mai mananca mai deloc. Masa dureaza o ora si urla aproape continuu. Abia putem sa ii dam sa manance. Se zbate si tipa mititica... Am incercat cu Nexium, dar nu s-a ameliorat. Acum suntem pe Ranitidina si incepem cu Motilium... I-am luat sange ieri pt analize de intoleranta la proteinele din lapte de vaca...

Anna_a, te inteleg perfect si cred ca asta ma asteapta si pe mine cu Lara... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 394
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dragele mele, Vineri va scisesem o gramada insa am apasat gresit si s-a pierdut scrisul meu. De nervi nu am mai putut sa reiau scrisul.

In primul rand La Multi Ani pentru puii Brigitei.

Anna: chiar ca e bine sa mergi cu ele la doctor pentru ca chiar s-ar putea s aaiba ceva. La noi era cu rorsu in gat sau cu dintii ori de cate ori nu mancau. Sper s ale dea dr.  de cap printeleslor tale si sa inceapa sa pape.

Iar despre soacre..ce sa spun. Decat nimic, bune si ele:)))))))))). In We mama si-a luat liber si a "venit" soacra. E un fel de a spune pt ca sambata juma de zi s-a dus la o sindrofie, Duminica iar la nus ce afaceri, deci mai mult lipsa. Iar cat a sta cu noi, mai multe probleme. Peste o saptamana bona isi ia concediu ( eu nu pot, sotul e pelcat) deci e buna sa fie aici cu mama. Ce sa facem? Eu zic ca mai bine intretinem relatiile sa ne ajute decat fara deloc. oricum visez la ziua cand o sa ne descurcam pe cont propriu.

Sambata seara au iesit sotul cu mama scoarca cu puii afara iar eu am gabat la greu , facut bagaj p[t el, aspirat si stres praful in casa, facut si eu o baie ca omul etc, In timp ce-i imbracam le-ma spus ca mami ramane acasa sa faca curat. Cand sa iasa pe usa Eva se inotarce catre minse si -mi spune sfatoasa: mami, sa faci curat!:)))))))))) Iar la intoarcere mi-a loua capul intre palmute si m-a intrebat: mami.ai telminat toata cul;atenia?:)))

Va pupam cu drag!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tusferi

si noi am facut toate investigatiile vezi ca si intoleranta la lactoza poate crea dureri...noi abia la 7 luni i am dat nexium si a fost bun ....la fel o hraneam o ora dadea afara iar ii dadeam ca asa se calma o tineam 1 ora in sus pe umar si asa am dus o...

 

cel mai bine manca noaptea in somn si a crescut tare bine acum chiar e foarte dolofana...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...