Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (76)


Recommended Posts

Ah, nu stiu ce sa zic, eu am avut noroc cu tata ca stie sa faca injectii.

Eu am facut fiola intreaga si nu mi s-a zis nimic de sare, dar nici nu am probleme cu retentia de apa sau tensiune.

Du-te la cea mai apropiata policlinica si vorbeste cu o asistenta, ii dai ceva si ti le face.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 394
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

mie mi le-a facut medicum de famile o data si apoi in spital ca eram deja internata

nu mi0a zis nimeni de sare, dar eu la sare oricum nu pot renunta; n-am avut nici o reactie adversa, dar na, fiecare organism e diferit

 

wow amalia, ai deja 29s, ce-a trecut timpul

si fetitele mele eu fost tot suprapuse transversal, au stat asa de pe la eco de la 20s si nu s-au mai intors pana la nastere, Ema a fost jos cu capul in dreapta, fundul pe col, picioaele in stanga; si Eva a fost la etaj, pusa exact invers, capul in stanga; ea cred ca a ramas mai miticica si ca  n-a avut loc; nici eu nu sunt f inalta, dar nici pitica, cam 1.65 asa, max 1.67; slaba rau nu mai sunt de mult timp, dar incerc sa mai slabesc, desi acum mai mai putin decat atunci cand am ramas insarcinata, dar tot as vrea sa mai dau jos 2-3kg, dar e tare greu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor! Am facut prima inj in seara asta 6 ml sau MG dimi inca 6 si inca 1 zi in total 24 MG e scris pe trimitere! Am fost la spitalul unde am contractul ptr nastere, 25 ron injectia! Mi s a Spus fara sare mai ales ca eu la fiv am luat prednison si ma umflasem de se speriase Toata lumea- dar eu mancam muraturi zilnic si cate 350 gr branza Tot zilnic! Ama mai ai putin hay ca U esti curajoasa si la stelute U ne ridici moralul!nb mamici si burticute! Va pup si va multumesc ca mi rasp si mie la intrebari!:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor! Am facut prima inj in seara asta 6 ml sau MG dimi inca 6 si inca 1 zi in total 24 MG e scris pe trimitere! Am fost la spitalul unde am contractul ptr nastere, 25 ron injectia! Mi s a Spus fara sare mai ales ca eu la fiv am luat prednison si ma umflasem de se speriase Toata lumea- dar eu mancam muraturi zilnic si cate 350 gr branza Tot zilnic! Ama mai ai putin hay ca U esti curajoasa si la stelute U ne ridici moralul!nb mamici si burticute! Va pup si va multumesc ca mi rasp si mie la intrebari!:)

Nu ai voie nici sare de potasiu?

Eu am avut probleme foarte mari cu retentia de apa la prima sarcina,am acumulat enorm de mult lichid in corp si am ramas cu sechele si dupa aceea. Sora mea, care e medic, mi-a recomandat sa-mi inlocuiesc de tot sarea de natriu (sodiu) cu cea de potasiu, sa gatesc doar cu sarea asta. De ani de zile doar sare de potasiu folosesc si nu am probleme decat atunci cand mananc in alta parte mancare mai condimentata, cu sare normala (cu natriu). Cand consum ceva cu sare cu natriu ma umflu ca o gogoasa, la cea cu potasiu n-am restrictii de nici un fel si n-are niciun efect negativ.

 

Eu-s happy ca la job mi s-a reamenajat locul. Am voie sa folosesc inca un scaun, pe care imi ridic picioarele. Asta dupa ce deja acuzasem dureri de burta de la prea mult stat pe scaun in aceeasi pozitie.

 

La mine bebelusii sunt exact ca Yin si Yang, unul in stanga, cu capul in sus, celalalt in dreapta, cu capul in jos. Misca din ce in ce mai bine. In seara aceasta i-a simtit si Alma miscandu-se si i-a placut foarte mult  senzatia. M-a intrebat daca iau deja lectii de karate pentru ca erau foarte saltareti [:D] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la sare ma voi uita sa vad de unde gasesc potasiu! Sarcina e obtinuta prin fiv si la inceput am luat prednison/ poate fin cauza asta a tinut sa ma arentioneze ca in astea 2 zile fara sare! Acum ma macina d c mi a dat 24 di nu 32 MG total:))))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...