Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (76)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 394
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Tan tana ca nu e pacaleala.

Ady, ma bucur ca reusesti sa alaptezi. Bravo. Tusferi, sunt de acord ca e important ca mama sa-si pastreze mintile acasa si daca nu reusesti sa gasesti pevineva sa te ajute, atunci asta este. Ai depus eforturi si ai avut bunavointa si asta pot intelege

Ady, nu credeam ca e posibil dar eu ii indragesc pe ai mei acum mai mult ca atunci cand aveau 3 luni. Ma uit la ei cum stau infund, cu se holbeaza la un lucru nou si il examineaza, cel mic tine o jucarie in mana si roteste incheietura mainii si se uita la ea, cel mare isi face singur avant in leagan... Mor de dragul lor.

Brigit, ioana, anna, balanta ce mai faceti?

Roxxy, esti bine?

Oare irip sau amary, mirela (parca asa o chema) ce mai fac? Mai stiti ceva de ele?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, ce mai faceti? Liniste mare aici. Noi ne luptam in continuare cu colicile si cu diverse alte problemute. In legatura cu una din problemute vreau sa va cer sfatul...

Albert in ultimul timp a inceput sa vomite. Problema nu e ca vomita, ca ne-am obisnuit de la Lara, problema este ca vomita si ii iese pe nas si se sufoca. Ne-am sperat rau de fiecare data ca il vedem cum se sufoca si sarim repede cu aspiratorul nazal sa ii scoatem laptele din nas. Ieri i-am scos laptele si a iesit si putin sange. Alta sperietura si cu asta... 

El saracutul era ca o carpa dupa aia. Eu stiu cum este sa iti iasa pe nas cand vomiti, ca in sarcina am vomitat de mi-au sarit capacele in primele 3 luni iar cand imi iesea pe nas era groaznic. Ma gandesc cum este si pentru el saracutul...

Voi ati avut probleme de genul asta? Oare de ce ii iese lui pe nasuc? Ce am putea face sa nu ii mai iasa pe nasuc? O fi vreo problema sangele ala? Am vorbit cu o doctorita ieri dupa faza asta si ne-a zis sa nu ne facem probleme pentru asta, dar ea nu este pediatra noastra, pediatrul lor e plecat din tara si am apelat la opinia unei doctorite care nu ii si nici noi nu stim cat de priceputa e ea...

 

Sarbatori fericite tuturor! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna.

Eu sunt disperata. Alor mei le ies caninii si sunt atat de caraiti :((. Aseara, pe la 4 dimineata, cel mare a facut febra 38.5 arata un termometru, 38.8 un altu. L-am dezbracat si dimineata avea sub 38 dar toata ziua a plans si s-a agitat :(. Doar dupa panadol s-a linistit. Gingia e inflamata sus. Cat i.o lua sa sparga? Eu nu am simtit primi 6/-7 dinti si nu stiu cat dureaza cosmarul asta. Saptamana trecuta a fost marait cel mic dar fara sa faca febra. Acum e randul celui mare. De 2 zile face si kk mai moale (de cand am inceput diversificarea el face numai cacareze). Sper sa nu fie semn de alta problema

Ma bucur ca roxy este bine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anne, le ies caninii asa devreme ?

fetele mele au cate 11 dintisori la 1 an si 6 luni aproape; au asa 4 sus, 3 jos si cate 4 premolari

ema a mai facut urat uneori, la inceput, dar acum a fost ok la cel de jos care a iesit ultimul

dupa ce le ies si caninii sa nu le aud ca nu pot mesteca 

 

chir asa nu mai zice nimeni nimic?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...