Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Adoptie "nepot"


Recommended Posts

Buna fetele!Va cer si eu parerea intr-o problema,va rog nu aruncati cu rosii daca scriu prostii,nu ma pricep deloc la lucrurile astea...

Prietena mea vrea sa adopte un copil(pe care il are deja in grija de 4ani;ea este foarte increzatoare si e sigura ca nu se poate intampla nimic rau,insa eu am vrut sa va cer si voua parerea fiind deja trecute prin situatii asemanatoare.

Copilul il are de la o verisoara care dorea sa il abandoneze;baietelul a avut mai multe probleme de sanatate,prietena mea a fost internata cu el in spitale mai multe luni;mama naturala nu s-a mai interesat niciodata de el in 4 ani.

Mie mi-e frica sa nu ii ia copilul(autoritatile competente,nu mama) pe timpul procedurilor de adoptie(Doamne fereste!) si sa nu intampine vreo problema avand in vedere ca e divortata.

Ati mai auzit de astfel de situatii?Ce parere aveti?

Va multumesc!id="Century Gothic">

 


[^]Crisid="red"> ,mami de id="teal">pui nazdavan,Sebi[/url]id="blue"> [sofer],14.05.2010id="teal">id="Comic Sans MS">

id="size2">


Jucarii pentru copii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

spunei prietenei tale ca are toate sansele sa adopte legal acel copilas, incat si pe legea noua sa cere acordul neamurilor pana la al 4 grad, si dupa cate am inteles eu prietena ta este verisoara cu mama copilului, deci poate adopta.

ptr mai multe detalii sa se intereseze la DPC din judetul in care face parte, sa ceara mai intai plasament familial si apoi adoptia lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

buna ziua , sunt noua pe aici si as vrea sa imi da-ti un sfat.

  Sunt in proces de adpotie si am aflat de curind de o fata care vrea sa abandoneze bebelusul ,este insarcinata in 5 luni .

   exista vreo  posibiltate sa ii iau eu bebelus si daca este care?

 

   va rog sa ma ajuta-ti cu sfaturi!! [flo2] Anuleaza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...