Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strugurasi fericiti de sept-oct 2011 **13**


Recommended Posts

Dani inca e mucos, il supara afta si nu prea vrea sa bea. Are si gatul rosu, evident. De mancat mananca fara nici o problema. Pisu face putin din cauza ca se fereste de lichide. Nu suge asa ca mie mi-au secat sanii aproape de tot. Ii cauta si le face declaratii de dragoste mereu: ii pupa si isi freaca obrazul si fruntea de ei, pune capul pe ei, etc. Dar nu cred ca o sa mai suga. Sau daca va mai incerca, nu o sa mai fie lapte si o sa se lase pagubas. Sunt un pic trista. Ma bucur doar ca nu s-a intamplat mai devreme chestia asta.

Acum are 11.5kg (a slabit) si aprox 92 cm. A slabit si i se vad coastele, genunchii sunt ciolanosi, manutele cu degete subtiri. De la caldura, raceala, vomitat, cine stie cate au contribuit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara fetele!

 

Nu am mai ajuns la Ferma azi, am fost insa la Casa Pustnicu, un loc superb, aproape de lac, aer curat, liniste, totul verde in jur! A fost extraordinar!

 

Lali - si mie imi place melodia, am ascultat.o o singura data la emisiunea lui Maruta in reluare.

 

Mihaela - sanatate lui Dani! Zici ca are 11.5 kg slabit fiind...Ineza mea inseamna ca e direct subnutrita ! Nu are nici 10.30, dar mi se pare ca e f ok, nu as vrea-o mai rotunjoara. Despre tristetea ta cu alaptatul nu stiu ce sa spun, nu a fost cazul la noi. Multa sanatate!

 

Ce mai gatiti fetelor?

 

Am chef sa vad un film, ma bag sa caut unul.

 

Seara minunata va doresc!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellooooooooo ne-am intorc acasica.

aici ploua si e vant :((((((

 

in Romania a fost fain, dar obositor.

am stat numai pe afara cu cea mica.

soacra-mea m-a enervat de multe ori :D

 

de maine ma apuc de dieta Dukan. tineti-mi pumnii ca tre sa fac ceva ca m-am tot dus...

 

va pup si ne citim.

ce-i asa pauza pe aici?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata !

 

Nanna,in dimineata asta las eu cafeaua [:D],las si frappe,ca a venit caldura,si ceai cu gheata ..... Eu ma pregatesc sa merg la munci [;)]. Vad ca s-au calmat lucrurile pe acolo, asa ca momentan nu ma mai plang de treburi care merg prost peste tot [:D]. Azi mi se intorc si copiii acasa, sper sa nu am un soc diseara cand vad copiii [:I]...

 

Maine vreau sa "repar"prima pagina,ca am vazut ca s-a copiat prost pe noua platforma,dar nu am avut nici timpul nici dispozitia necesare sa umblu pe acolo [:D] .

 

Despre kg si inaltimi [:D], Teodora nu are mai mult de 10.50 ,daca o avea si atat , nu stiu cat are inaltime, si nu mi se pare deloc slaba. Dar un copil care a fost bolnavior  si a slabit intotdeauna pare foarte slab in ochii celor din jur.

 

Va pup,imi beau cafeaua si o intind [;)] !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetele!

 

Lali - saru mana de tratatie. Eu iau un frappe! Ah...imi amintesc de concediu, mare, soare, plaja, frappe....abia astept!

Ma bucu4 ca s-au calmat lucrurile la munca. Peste tot acum e agitatie, incordare, incertitudine. Am invatat si eu in ultima vreme cabtrebuie sa las lucrurile sa isi urmeze cursul, sa am rabdare sa se linisteasca si sa nu ma mai stresez in avans pentru ceea ce oricum se va intampla daca asa e sa fie.

Am tot uitata sa iti spun de faza cu tunsul copilei. In fieare vara, cand Indra statea la maica-mea era tunsa scurt...ave la ea agrafe, elastice, clame, de toate...maica -mii ii era mai comod sa o tunda. Ma innebunea chestia asta. Pana cand mi-a spus chiarIndra o data ca de ce nuo tund, ca se simtemai bine cand e tunsa mi scurt :-P si de atunci...no comment! :-)

 

May - bine ati ajuns acasa! Chiarazi dimineatza ma gandeam ca nu ai mai scris de ceva vreme. Cum a fost Bea cu drumurile, locurile si persone noi? S-a adaptat usor?

 

Mihaela - am inteles! Eu am renuntat sa mi iau inconsiderare nr de kg dupa ani de zile de stres cu Indra; am inteles ca fiecare copil are felullui de a fi, ca si constitutie, a refer, si oricat m-asdapestecap totacolo va ajunge. Pe Indra reusisem sa o ingras printr-o indarjire si munca sustinute - nu era grasa, dar destul de zdravana- si asta aduratfix cat am sta acasa si i-am numarat linguritele si am sta cu ochii si gura pe ea, dupa care a revenit acelasi copil slabanog. Asa e felul ei, acum chiar imi pare rau ca a avut acea perioada de ingrasare artificiala, nu stiu daca m -am facut inteleasa. Ideea e ca acum chiar nu ma stresez de ceea ce imiaratacantarul, defapt il ignorcomplet. Singura varianta in caremi-asface griji ar fi daca ar fi cu greutatea in limita superioara. Atunci, da, m-asstresa.

 

Azi ne-am propus sa mergem la Palat la Mogosoaia, nu am fost niciodata.

 

Andreea - ce faceti? Ne-ai lasat cu ochii in soare.

 

Va doresc o zi de duminica binecuvantata!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut.

 

nanna, e horror intr-adevar.

mi-e cam rau azi. prima zi.

mie imi plac legumele si e chin sa mananc numai carne, oua si lactate.

am 7 zile de de astea, apoi pot introduce legume o zi cu o zi.

abia astept o salata...

trebuie sa tin dieta ca n-am mai fost niciodata asa grasa, cu exceptia gravideniei.

si la botez eram mai slaba...

 

Beatrice a fost o scumpa ca de obicei.

s-a adaptat imediat. a mancat bine, a dormit bine, aproape numai pe afara am stat. s-a inteles de minune cu verisoara ei mai mare, de 4 ani.

singura chestie ca ne-a mai facut crizute in special cand era de intrat in casa de afara.

si a fost foarte mamoasa. si inca este.

nici cu ta-su nu prea vroia. numai mami mami.

dar nu ma plang ca si mie mi-era un dor nebun sa stau cu ea 24/24 asa ca ne-am iubit si dragalit non stop [pk]

 

mihaela, nu-ti fa griji de greutate. au perioade si perioade. chiar nu mi se pare a fi slab.

cu mancatul eu nu o fortez pe Bibi. are zile cand mananca f putin, are zile cand baga in ea ca sparta.

o las in ritmul ei.

 

ce mai le dati de papa?

 

eu chestii noi am bagat capsunile. nema alergie [pk]

 

meniu maine supa de galusti si mancare de praz cu masline. dimineata paste cu lapte.

in rest gustari din fructe, biscuiti.

seara paine cu branza si rosii, iaurt si lapticul de somn.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetele!

 

Poftit la cafeluta, frappe, ce doriti!

 

May - si eu sunt iubitoare de fructe si legume si in acest motiv am spus de Dukan ca e horror.oricu, rezultate vei avea, o sa vezi. Mult succes.

Mi-ai mintit de mancare de praz, voi face si eu. Bea mannaca prazul ca atare, adica nepasat? Eu cred ca nici Indra nu va fi in stare sa il manance. Voi face un test cu asta ;-)

 

Am mai descoperit un loc minunat ieri: Palatul Mogosoaia - este un loc extraordinar, il recomand. Sambata viitoare vrem sa mergem de dimineata, sa stam toata ziua pe acolo.

 

Sunt f ingrijorata de Inez - am observat ca are sternul adancit, nu i-am dat vigantolul toata iarna si imi fac procese de constiitna. Azi fac programare de dr. Sunt f speriata.

 

Sa aveti o zi frumoasa! Va pup!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...