Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strugurasi fericiti de sept-oct 2011 **13**


Recommended Posts

Neata.

Nanna ma bucur ca nu mai aveti treziri noaptea.................asta inseamna ca nici laptic nu mai beti ? Stiu ca vroiai sa scapati de biberonul de noapte.

Si Eva doarme mai bine ( mi-e si frica sa spun).Bine, se foieste toata noaptea, se ridica in fund, ma cauta.................dar nu mai plange sau sa stea treaza.Vreau sa incerc patutul..............desi ma indoiesc ca o sa am reusite.Aaaaaa si operatiunea olita vrem s-o abordam, desi nu sta mai mult de 2 secunde pe ea.

May ma bucur ca a fost bine in tara.Succes cu dieta.2 prietene au slabit recent cu aceasta dieta cate 20 kg intr-un timp relativ scurt ( 2 luni).Acum se duc la sala pentru mentinere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna dimineata!

nanna, camady, felicitari pentru somnicul bun!

nanna, chiar ma intrebam cum e la Mogosoaia, mi-ai dat un impuls! [:)]

lali [flo2]  pentru optimism, e bine sa gandim pozitiv!

noi l-am pus pe olita constant sambata si dimunica. dar n-a facut nici un strop de pipi! [batcap]  partea buna e ca a stat pe olita ,macar! l-am tinut cu scutec din acela chilot de la pampers!

may, succes cu dieta!

sa stii ca eu chiar m-am indragostit de Bea, are niste ochi atat de frumosi! si atat de zambareata ... sunt fan decalarat!

cred ca mai aveam de spus una-alta, dar trebuie sa mai si muncesc!

va pup si va urez o saptamana usoara!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza.
Merci Michella, si Stefan are niste ochi superbi. Da, Bibi e foarte zambareata si e un copil vesel, exceptand momentele cand se rasfata si imi cere atentia. |Toata lumea observa ca ea e mereu zambareata.
Nanna, da, si mie mi-e greu astea 7 zile fara legume :((  sper sa dea rezultate.
Succes la doctor. Eu nu-I mai dau vigantol de f mult timp. Aici nici nu se da la copii asa ceva. Nu-ti fa mustrari de constiinta.
Prazul il tocam fasiute mici si asa il mananca.
Ma bucur ca dormiti noaptea. Camady si mie mi-e frica sa o laud :)) Mi-a dormit neintoarsa si a adormit singura in patut in Romania. si aici la fel de cand am venit, pana azi noapte cand a trebuit sa-i dau laptic ca sa ma lase sa dorm ca se pusese pe plans pe la 3. Ea cred ca adormea fara laptic, dar vroia sa ma tina in camera ei sa ma vada, si mie mi-era un sooomnnnnn…. Asa ca i-am dat laptic ca sa scap :D Mama denaturata :D
 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca se vede la fata copilul daca e mai slab decat ii e natura sau e bine. Daca e tras la fata nu e bine.

La un moment dat l-am dezbracat pe Dani ziua sa-l spal nitel (era zi). Stia ca nu e ora de baita si nu stiu la ce s-a gandit, chestia e ca a fugit inainte sa-l bag in cadita. A fugit in fundul gol si a dat cateva ture de sufragerie asa. Apoi a facut un pisu pe covor. Se pare ca i-a placut experienta ca de atunci incearca sa-si dea pampersul jos. Ceea ce nu inseamna ca vrea la olita din pacate. Vrea sa stea in fundul gol daca se poate. Daca ar fi dupa el ar sta nud toata ziua. Continuu scoate sosetele si ce mai reuseste de pe el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si de la noi, asa aproape de pranz [flo2] ,

 

Chiar nu stiu ce s-a intamplat cu mesajul meu anterior, vad ca s-a pierdut o buna parte din el.

Cum spuneam, am fost la Dr., ne-a consultat amanuntit, avem 10,8 kg, 87 cm (aici nu prea stiu ce sa cred, pentru ca nu ne prea nimereste la masurat), suntem in regula la urechi, gat, plamani, iar mucisorii mi-a spus ca ar fi ori de la dinti (se pare ca ii sparge ultimul canin), ori de la schimbarea de temperature. Cert este ca nu avem viroza sau alte alea.

In schimb, avem din nou iritatia pe care am avut-o toata vara trecuta, transpiratie abundenta si se pare ca de la ea avem si bubitele de care nu stiu daca o sa reusim sa scapam. Sunt putin trista ca sunt cam inestetice, lumea in parc este rautacioasa, isi tot dau cu parearea, unii spun ca vai ce boala are si isi feresc copii de Andrei...urat, dar na, stim de vara trecuta cum este si ne-am cam obisnuit cu astfel de atitudini.

Ne-a dat un tratament homeopat, pe care o sa-l incepem saptamana aceasta, dureaza cam 21 de zile. Sa vedem ce efect are. Pana atunci luam calciu gluconic, 10 ml/ 1 pe zi/ timp de 10 zile + 5 pic de vigantol pentru perioada aceasta, dupa ramanem la 3 pe timpul verii si un homeopat pentru mucisori.

Intre timp, am facut rost de apa din marea Negra [:)] , am prins un prieten la mare si ne-a aprovizionat cu 6 litrii, asa ca il mai tamponez si cu apa din mare. Singurul remediu descoperit anul trecut a fost: soare si apa din mare. Asta inseamna ca trebuie sa stam toata vara la mare [:-)))]

Cu piciorusele suntem mult, mai bine, am ramas doar la incaltari adecvate, tip orptopedia, fara talpa suplimentare, mai facem exercitii de mers pe varfuri, pe tricicleta cu pedale – doar cu tija de metal (trebuie sa cumparam trici), trebuie sa mergem la inot (sa vedem cum ne mobilizam si unde mergem), important este ca a inceput sa i se formeze scobitura in talpa.

 

ingeras26a, klau_ditza, ma bucur ca ati revenit in casutza noastra. Sper sa va vedem mai des.

 

Nanna, asta da veste buna, sa va tina tot asa cu somnul! Cum te mai simti cu spatele? Chilotetii nu i-am primit inca, trebuia sa cumpar 2 perechi sa-i pot alterna, dar nu stiu unde mi-a fost mintea cand am dat comanda, eram sigura ca am notat 2 buc, dar e una comandata. Noi in weekend o sa incercam sa vedem cum reactioneaza.

Eu am sternul aplatizat, dar la mine a fost rahitism din nastere si asa a ramas. Sunt putin complexata, dar nici operatie nu vreau sa fac. Nu fac eu operatie pentru deviatie de sept, care la mine e puternica pe partea dreapta, aproape ca nici nu pot respire pe nara asta. Sincer, nu ai de ce sa te simti vinovata. Chiar sunt curioasa ce-ti spune Dr.

 

 Noi nu am mai ajuns la ferma, nici la nasi nu am ajuns. Sambata dimi, ma stat in cartier, pentru ca sotul meu a venit obosit dupa tura si l-am lasat sa se odiheasca. Seara am fost in parcul Tineretului, am descoperit o noua parte a parcului cu o fantana ce danseaza pe muzica. Andrei a fost tare incantat.

Duminica am facut curatenie si s-a ocupat sotul de plimbare si joaca lui Andrei, asta de dimineata, iar dupa amiaza, m-am relaxat si m-am ocupat de mine, iar Andrei a fost in parcul din complex, tot cu sotul.


Michella - ce idei faine are Teodora, foarte frumos!

 

Mihaela_i, cum mai sunteti? Sanatate lui Dani, pupici!

 

Lali, ma bucur ca este mai bine la job. Bafta la operatiunea olita!

 

May, sper ca v-a prins bine vacanta in tara, sunteti minunati toti 3, ma bucur ca am reusit sa ne vedem, chiar daca a fost scurta intalnirea. Succes cu dieta. Am si eu 2 prietene care au tinut aceeasi dieta si a functionat foarte bine la ele. Au slabit vreo 20 kg, arata super fain, acum fac sport pentru intretinere.

 

Camady, ma bucur ca Eva ati inceput sa doarma toata noaptea, s-o tineti tot asa! Sa stii ca si Andrei se foieste noapte, de ceva timp, nu prea imi dau seama de la ce, vrem sa incercam patutul lui, ca acum doarme cu noi, poate nu are loc suficient, poate ii este cald, sa vedem daca ne lasa inima.

 

Michaella, bafta cu operatiunea olita!

 

Fetelor, am cam multe oua si as vrea sa fac ceva praji din ele.  Mariana, tu ai o retete de biscuiti de casa, te rog daca ai timp poate mi-o trimiti si mie. Briosele cum le faceti? Nanna, daca vrei 10 oua de tara, ti le dau cu drag.

 

Am scris un mare cearceaf...sper sa nu va plictisesc.

 

Sa aveti o saptamana frumoasa! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ziua buna!

uff! ce obosita ma simt.

Am crezut ca daca ma plimb in weekend o sa fie cat de cat bine. Da' copil ca al meu nu mai are nimeni  [zirea] La locul de joaca isi toarna numai nisip / pietricele in cap, de manuta nu merge nicicum, alearga ca un salbatic de colo-colo, eu una m-am uitat in jur si am zis: ca al meu nu mai e vreunul  [batcap]

non stop miscacios, nu sta nici 2 minute. Cand oboseste ne mai plimbam cu carutul, in reste e jale. Si urla nene, urla... [fri]  Sper sa ne domesticim curand  [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma enerveaza ca atunci cand ma loghez nu ma lasa la pagina asta…

Andreea, si mie imi pare bine ca ne-am vazut. Merci mult ca ati venit si nu numai voua, ci merci ce celorlalti care au venit special pt noi pana acolo.
Imi pare rau ca nu l-am auzit pe Andrei vorbind, m-a tratat cu tacere cand l-am intrebat de vorba )
Apropo de vorbit, a mea vorbeste incontinuu de vreo saptamana. Pe limba ei,d ar nu-I mai tace gurita. E simpatica foc.

Klauditza, Mihaela, nu va invidiez. A mea e cuminte, merge frumos de manuta, dar numai cu mine. Cu restul face figuri. Cred ca-i e drag de mine :D

Nashpa dieta asta.
Am mancat niste piept de curcan la gratar si imi sta in gat pur si simplu…
Bag acasa niste iaurt sa ma dreg.
Sper sa resist ca numai povesti de success am auzit cu dieta asta.
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...