Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strugurasi fericiti de sept-oct 2011 **13**


Recommended Posts

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hello fetele,

 

Scrisesem mesaj din metrou, in drum spre masaj, dar s-a pierdut :-(

Incerc sa redau.

Camady - shhhh nu mi spune nimic de Eva. Sa nu o deochi! Inez setrezeste iar de 2 nopti. La ora 4: papa?papa? Ta-su ii da apa, iar ea ii spune raspicat: nu apa! Pa-pa! Si bga un bibe intreg cu disperare! Deja ne facusem si planuri de a o pune in patul ei....ce sa mai zic...

 

May - am inteles. Ii fac si eu in we mncare de praz. Dar fara masline, ca nu le sufar.

M-aimai linistit ref la vigantol. Deja azi moapte eram pe net, cautand disperata info si evident ca ceea ce am gasit m-a speriat si mai si.

 

Andreea - da, vreau ouale! Cred ca nu am insa nr tau de tel, doar pe al sotului tau :-):-):-):-P

E f bine Andrei cu greutatea si lungimea, felicitari si pt prograsul cu piciorusele!

La munca cu mai este? Ai gasit ceva contracte?

 

Michella - sa stii chiar merita sa mergeti la Mogosoaia. Si eu abia astept sa meregmsa zabovim pe o patura!

 

Lali - ai facut brioase? Au venit copiii ratacitori? Vrem poze cu Teo tunsulici! ;-):-P

 

Klau - spui asta pt ca nu ai vazut-o pe Inez. Si eu merg pe strada si ma uit in dreapta si stanga si toti copiimerg frumos, stau pe bancuta. N-ai sa vezi asa ceva la Ina mea. Asa a fostsiIndra. Si inca este!:-(

 

Va doresc o searaminunata si un somn odihnitor!

 

La mine masajul are un efect miraculos, sunt ata de relaxata si optimista dupa!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata.

Sa stii Nanna ca si Eva a facut ceva figuri azi noapte.............deci clar n-o mai laud.

Am incercat si noi ieri fara pampers.Pe olita nu sta absolut deloc.A facut de 2 ori pe ea in acelasi loc, adica intre calorifer si pat...................si ultima data zicea caca,caca si plangea.A facut putin de tot pipi pe ea si da-i plans............pana cand i-am pus pampersul si l-a incarcat in secunda 2 de pipi. Offff.Am zis azi sa-i iau un colacel ptr wc poate acolo vrea.

La noi n-a plouat, e racoare insa.Tata se roaga sa ploua, cica e prapad la tara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimi! [cit]

NANNA multumim de cafelute.

Si la noi a plouat binie ieri. Piticul meu se tot uita pe la geamuri, imi aducea sandalutele sa plecam afara, da' m-am facut ca nu pricep...

CAMADY greu inceputul cred eu. Dar noroc ca s-a incalzit. O sa scapam si de pampers.

 

Despre treziri: pana acum vreeo 2 luni eu una nu stiam ca am copil mic acasa. Dormea exemplar. O perioada se trezea pe la ora 4 si il luam cu noi in pat sa mai dormim. Dar in orice caz acum la ora 6 e in pozitie de "drepti". Asa ca nu mai am nici macar pretiosul timp de dimineata pentru mine. Dau cu peria de 2 ori prin par, ma machez un pic si cam asta e. La munca nene!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor!

 

Dupa o lunga absenta am revenit si eu... m-am gandit la voi dar nu am reusit sa intru sa va salut. In ultimul timp dupa servici merg sa-l iau pe Dani si ramanem afara, deci nu mai prea am timp sa intru pe calculator.

 

Noi suntem bine, nu s-au schimbat prea multe deci tot asa cum ne stiti. Intelege tot ce-l intrebam si ne raspunde, e asa de simpatic. Nu mai vrea sa fie tinut cand urca scarile, ar sta toata ziua afara [:)] Cu papa stam bine, as vrea sa mai schimb si m-am gandit ca macar o data pe saptamana sa fac ceva nou si daca e usor si bun sa-l introduc in meniu. Astazi fac biscuiti cu branza si cartofi, abia astept! Cu dintisotii tot asa, 4 si 4 maselute, dar se vad gingiile inflamate. Noi am trecut incet pe lapte de capra, ne aduce cineva cunoscut, eu ma bucur f mult ca-l bea.

 

May, iti doresc sa reusesti sa urmezi dieta! Te vad tare hotarata asa ca sigur o sa reusesti! Cred ca a fost tare frumos in Ro, mai ales pentru Bea!  [pup]

 

Klau, imi pare rau ca ai trecut prin momente neplacute, sper sa reusesti sa treci peste perioada asta! Ce bine ca ai o supernanny! Ma bucur ca ai revenit!  [pup]

 

Anca, ma bucur ca ati trecut cu bine si repede peste episodul cu Rotavirus!  [pup]

 

Nanna, m-ai impulsionat si pe mine cu masajul [:D] Saptamana asta ma interesez si eu! Sper sa veniti cu vesti bune daca mergeti la medic sa verificati sternul!  [pup]

 

Lali, bafta cu operatiunea olita, e chiar interesanta ideea. Noi mai amanam putin.

 

Mihaela, multa sanatate lui Dani! Off saracutul ce mila mi-e de el. Imi pare rau ca esti trista din cauza suptului, dar vorba ta bine ca nu s-a intamplat mai repede! [pup]

 

Va pup pe toate!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pinky: Dupa o saptamana de pauza, desi are nasul super infundat, a supt iar. Nu mult si nu des. De vreo 2 ori la fiecare 24 de ore dar a facut-o. Asa ca eu sunt mental ok. Chiar daca pare ca se va intarca. Daca nu o face brusc, ma simt impacata cu ideea. Am timp sa ma obisnuiesc. Si am si slabit 2kg in saptamana asta, fara nici un efort, de la sine. Pur si simplu nu am mai avut pofta de mancare. Sper sa nu le pun la loc acum :)

Camady: Eu ce ma fac? A ta macar a plans cand a facut pisu pe ea dar lui Dani i-a placut. Ar sta numai in fundul gol si sa faca pisu pe covor daca ar fi dupa el. Nu am nici o idee despre cum sa abordez operatiunea olita. Te rog sa mai scrii despre ce ati incercat si cum a mers daca poti. Chiar daca e vorba de esecuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetele!

 

Camady - hai ca poate se da pe brazda Eva. Succes in continuare cu olita. Inez plange vand opune bona pe oala, ma gandesc sa iiiau reductor.

 

Michella - ziceai ceva de chiloteide la pampers?! Te refereailaaltceva decat scutec? Link?

 

Pinky - la tine m-am si gandit cand am zis de masaj, te asteptam sa reactionezi ;-):-*

 

Klau - nicieu nuam chef de munca. Mai am o luna jumate paala CO.

 

Seara frumoasa! Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...