Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strugurasi fericiti de sept-oct 2011 **13**


Recommended Posts

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hristos a inviat!

Buna dimineatza, fetele!

 

Sper ca ati petrecut bine, v- ati odihnit si plimbarit!

 

Haideti, recunoasteti ca nu ati mai intrat pt ca nu ati avut cefelutza delicioasa de la mine...;-). Asadar, cate o cana mare pt fiecare. Termosul este al lui Lali!

 

Noi am fost la munte de vineri, ne-am intors ieri, am avut vreme superba, ne-am simtit de minune.

 

Azi, iar la munca :-(:-(:-(:-(

 

Va imbratisez si va doresc o sapatamana grabita!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat! Va pup pe toate!

Nanna, eu ma inscriu la cafea! inca mai dorm desi teoretic sunt treaza de la 6,00 [:D]

si azi am zi lunga la munca .... brrr nici un chef! in capul meu e asa haos, ca pregatisem cu Teodora ghiozdanul ca pentru o zi de luni!

anca [pup]  ai grija cu ilinc, ca trebuie sa mai stea la caldurica!

andreea, si zici ca erai in trecere prin bucatarie ?! aratau deosebit pregatirile tale!

noi suntem bine, Stefan toata ziua in curte, la nisip, leagan sau tobogan! e un nazdravan si jumatate. plange cand e sa il bagi in casa ....

zubi, rach? unde sunteti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HRISTOS A INVIAT!

 

Back to work :((((. S-a terminat cu relaxarea si la mine. Sper sa ati avut niste sarbatori frumoase.

 

Nanna ce frumos ca ati fost la munte, ai scapat de spalat vase, gatit.....

Eu am pregatit multe bunatati de Paste insa nu am reusit sa mananc cine stie ce , nu am avut pofta, insa am gustat mai mult decat de obicei [:)] .

Am stat mai mult acasa, ne-am mai plimbat si prin parc, pe la gradina zoologica,nu am intrat in casa decat la somn. Edi a fost in verva maxima, si-a mai dat drumul si la vorbit, deja a inceput sa lege propozitii scurte, vorbeste cam orice insa stalcit, e tare haios.

Mi-au priit aceste zile de concediu, ce bine e sa stai la cafea la aer, la terasa, sa simti mirosul florilor..... as mai fi stat cateva zile daca s-ar mai fi putut.

 

Va pup pe toate si spor la lucru celor care sunt pe baricade ca si mine la munca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat a inviat!!!!

Eu azi sunt ametita.Zilele astea au fost un du-te vino.Pe 1 si 2 mai am fost la mare.Duminica la nasi, luni la parinti.................mancare multa, lume multa.Nu m-am odihnit deloc.

Si Eva repeta aproape orice cuvant daca are chef.............dar stalcit.Sunt haiosi tare.

Sa aveti o saptamana frumoasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saru'mana pentru [cafea] [cafea] [cafea] [cafea] [cafea] !

 

Sper ca v-ati simtit bine de Sarbatori si ca ati profitat de mini-vancata din plin [pup]

Nanna, super fain ca ati fosti plecati la munte, aer, relaxare, papa gata facuta si servita, so cool!

 

Serios, Michella78, este prima data cand gatesc: drob, pasca si cozonac. Drob parca am mai facut, dar cozonac, sigur nu. Pana si eu sunt uimita de ce bunatati am facut.

Eram ca un copil mic in fata unei jucarii noi. Iar cand am vazut cat de repede dispar, imi venea sa mor de oftica ca am muncit atata si se duc instant. [zid]

 

Anca, ai grija de burtica si de Ilinc! [pup]

 

Lali, Raluca050, Camady [pup]

 

Noi am fost plecati de sambata pana duminica seara la tara la parintii sotii unui var de-al sotului meu. Andrei a fost tare entuziasmat, a vrut sa stea doar in curte, in casa erau maracini. Ne-a terorizat, ne chema pe rand sa mergem cu el la porci, capre, caini, cucosi [:D]  si alte animale. Era foarte fericit, tare fain era sa stam la casa cu curte. Cred ca nu mai intra in casa nici pentru somn, nici pentru papa.

 

Si eu tot la munca, cu putin spor, dar trebuie sa ma reacomodez rapid pentru ca am cate ceva planificat pentru saptamana aceasta si ar trebui sa reusesc sa finalizez.

[:)]

 

[pup] tuturor si sa aveti o saptamana asa cum va doriti!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat a Inviat!!!!

 

Pt noi Pastele acesta a fost un total esec. Dupa ce joi seara am observat ca cuculetul lui Iancu s-a inflamat putin, vineri a incpeut sa vomite tot ce manca apoi febra mare 39,5 care nu scadea sub nici o forma , apoi bineinteles scaune moi [smulgpar] .am mers cu el la spital i-au facut o injectie , au zis ca na fiind sarbatori nu pot sa ii faca analize sa vada exact ce e [batcap] .L-am hidratat cu saruri de hidratare si a mancat doar lapte fara lactoza ca doar asta accepta.Cand am vazut ca nu se amelioreaza deloc , duminica am venit la Bucuresti direct la Budimex. Aici ne-au zis ca e ok cat de cat are enterocolita ar necesita internare dar ei nu interneaza copii mai mari de 1 an pt asta asa ca ne-au trimis la Matei Balj aici toate bune si frumoase : internam copilul dar cu cine? Zic eu ca ramane tatal, la care doctorita s-a blocat.Imi zice ca nu se pot interna copii cu tatal si ca eu oricum nu am ce cauta in spital, sa ma duc sa caut pe cineva cu care sa se interneze ca altfel nu se poate [batcap] . In fine ne-am dus acasa , am zis ca daca   nu se amelioreaza deloc ma duc si ma interneez la medicover sau regina maria ceva de genu, dar bine macar ca a trecut ce era mai rau.Acum nu mai vomita nu mai face febra a ramas doar cu scaunele proaste, dar le rezolv eu si pe astea.

Partea proasta e ca am luat si eu, dar pana acum vad ca e doar o forma usoara.Am intrbat doctorul daca afecteaza pe bebe(Ilinc) si m-a linistit ca nu, in cel mai rau caz pot sa am contractii ,dar cum nu am o stare generala fff proasta nu ma nelinistesc prea mult.

 

Va pup ma duc sa mai fac ceva prin casa cat e piciul in parc cu bona , apoi apare.Poate azi papa si el ceva mancare solida [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...