Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce ma fac cu sotul meu.....?


Recommended Posts

Draga mea, se pare ca sotul tau este imatur. Un barbat in opinia si experienta mea trebuie sa stie sa-si asume obligatiile, sotului tau se pare ca-i place sa fie liber dar eventual sa aiba si o familie "de vitrina". Casnicia inseamna sa te poti sprijinii de cel de langa tine atunci cand te clatini, sa razi si sa plangi impreuna cu el nu datorita lui, tu sa faci baita lui bb iar el masajul, sa-ti spuna cat de mult te iubeste si sa te tina in brate chiar si cand nu ai reusit sa dai jos toate kilogramele din timpul sarcinii si te uiti cu invidie la femeile suple, sa taie ceapa alaturi de tine in bucatarie iar dupa ce ai stat in picioare la cratita sa-ti spele vasele, sa renunte la tot pentru o plimbare cu pitica in parc....si atunci vei sti cu siguranta ca te iubeste, pe tine si copilul vostru. Un barbat care ti-a vorbit o data urat si caruia i-ai permis asta, o va repeta, un barbat care pleaca cand vrea si vine cand vrea se iubeste mai mult pe el decat pe voi. Nu inteleg la ce-ti trebuie un astfel de barbat???!!! Nu sunt de acord cu alesssia, parintii nu-i alegem, trebuie sa-i respectam iar cel de langa noi trebuie sa faca acelasi lucru sau macar sa invete asta atata timp cat primesti sprijin din partea lor. Inchide usa in urma lui si incearca sa cauti sa-ti fie cu adevarat "bine". [flo] [url="http://new.photos.yahoo.com/nytafanny/album"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns
cred ca daca am fi stat cu vreunul din parinti, ai mei, ai lui, eram de mult despartiti cred ca ar trebui sa va mutati cu chirie, sa fiti numai voi doi, mama sa vina cand si cand in vizita. chiar daca banii sunt putini, crede-ma ca atunci cand veti fi singuri, in casa voastra, va vor fi suficienti el s-a casatorit cu tine, nu cu tine si mama ta cum ar fi fost daca situatia ar fi fost invers? Doamne'ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand va multumesc pt raspunsuri sunteti foarte dragute ca ati citit ceea ce am postat eu si mi-ati raspuns. SI acum sa va raspun si eu.Da sunt divortata de el de la prima noastra despartire,a fost ambitia lui pt ca nu am vrut sa ma impac cu el atunci asa ca am divortat.Suntem impreuna de trei ani si fetita am facut-o dupa 1 an si jumatate. Deci eu nu am vrut ca el sa plece singur,am vrut sa ne mutam impreuna.Intotdeauna l-am rugat sa ne mutam separat tocmai pt a mai evita certurile si pt ca eu eram sigura ca separat ne-ar fi mult mai bine dar el nu a vrut.DE ce? pt ca in casa unde locuiam si cu mama noi am investit niste bani in reamenajarea ei,pt noi si pt fetita care avea sa vina iar sotului meu nu i-a convenit sa ne mutam dupa ce am investit doar pt ca nu o mai suporta pe mama.A preferat sa stam acolo in continuare si intr-un final am ajuns aici. De ce nu stau si eu cu el le soacra mea? Pentru ca ea locuieste intr-o garsoniera,unde ma mai duc si eu cu copil mic acolo. Chirie caut in continuare,dar cam greu te primeste cu copil,si eu nici nu ma bazez pe sotul meu aici cel putin o am pe mama dar daca ma mut singura cine ma mai ajuta pe mine la un caz de urgenta, ca pe el nu ma pot baza.Si nu stiu sigur daca vrea sa se mute si el cu noi ,nici eu nu stiu daca il mai vreau langa mine si deci cand ma gandesc la mutat nu il pot lua pe el in calcul,cel putin deocamdata. Si ce mai facem? sotul meu se poarta ca un adolescent,parca am fi niste pusti de 18 ani acre se intalnesc se iubesc si apoi fiecare la casa lui ca-l asteapta mami cu masa pusa si sa nu intarzie.Ma deranjeaza foarte mult situatia dar si eu ma complac cand de fapt ar trebui sa pun piciorul in prag. Saptamana viitoare o botezam pe pitica asa ca acum suntem in pregatiri de botez,iar scumpul mau m-a inviata pe la el in vizita pt ma mai lui nu-i acasa este plecata in vacanta,iar eu i fac pe palc si vin la el.De fapt nu-i fac lui pe plac imi fac mie pt ce eu vreau sa fiu alaturi de el si profit de putiunele momente care vrea sa le petrecem impreuna.Ba chiar m-a inviata sa raman la el,sa vedem pt cat timp. va pupic fetele, si noapte buna voua si la puiutii vostri. Amalia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Realizarile voastre (in rezumat): - in 3 ani v-ati cunoscut/casatorit/facut copil/divortat/mutat fiecare cu parintii. - el: te jigneste, nu te ajuta cand ai nevoie (ex mersul la medic), nu este tata la copil (ca o zi in 2 luni... [alcool][alcool] halal tata!) - tu, cam ametita, dupa parerea mea: ba il vrei, ba nu il vrei, acum vrei sa te lase in pace, peste cinci minute nu te-ai supara daca... "iar eu i fac pe palc si vin la el.De fapt nu-i fac lui pe plac imi fac mie pt ce eu vreau sa fiu alaturi de el si profit de putiunele momente care vrea sa le petrecem impreuna.Ba chiar m-a inviata sa raman la el,sa vedem pt cat timp." Serios, ce vrei de la el? Ce vrei de la viata ta? Ce vrei pentru fata? Crezi ca se va schimba? Eu nu cred! Mai fa si tu o incercare de impacare, de amorul artei, ca tot este la moda faza cu "sansele" si daca vezi ca este in continuare un tata mizerabil pentru fetita ta, eu spun sa iei masuri: dat in judecata pentru pensie alimentara, vizite la copil sub supravegherea ta si... cauta-ti de drum fara el!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
Aoleu! In 3 ani atatea patanii incat imi vine sa cred (si crede-ma ca ti-o spun poate poate te trezesti) ca ceva nu este in regula cu tine, in primul rand!Pai daca vede omul ca ii merge, care e faza? Da-i inainte ca e bine asa! Ce e asta frate???? Casatorie, facut copil, divort, mutat separat? Stai frate putin! Eu cred ca daca va chinuiti putin ii depasiti pe Prigoana si pe Bahmuteanca!Cate sanse ii poti da unui om?! Hai mai,cand ajungi sa ii dai totul, omul ajunge sa te urasca!Parerea mea sincera, si o spun pentru ca moooor de nervi cand vad barbati atat de prosti[bang]: gaseste-ti chirie sau ce vrei tu si gaseste-ti un om normal, cu care sa te intelegi. Si copilul are nevoie de stabilitate, nu tot impacare - despartire sau sanse nenumarate ca asa e la moda!Ajung la concluzia ca, pana acum, ai facut ce ti-a dictat inima. Eu zic sa incerci si pe partea cealalta, fa ce iti dicteaza constiinta! Impusca-ma daca te-am suparat[poc] [si-eu] NICOLE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alesssia
intrebare - de ce l-ai lasat sa plece singur din casa unde stateati impreuna? de ce nu ati plecat toti? de ce pui atata pret pe mama ta? cu ea doresti sa-ti petreci viata sau cu sotul tau? mai cunosc cazuri de mamoase, care cum trebuie sa plece de langa mamitica, uita ca sotul e cel mai important. poate vrei sa ai o familie cu mama ta si atunci e de inteles de ce stai cu ea si nu cu barbatul tau. nu te supara pe mine, d.p.m.d.v esti unica vinovata a situatiei create. nu te-ai desprins inca de sub fustele mamicii. pacat! asa.....nu vei putea avea vreo casnici cu nimeni!!!
Total gresit! COPILUL este cel mai important!!! Iar copilul avea doar doua luni cand taticul s-a saturat de responsabilitati. Ce ai fi vrut sa faca? sa lase copilul mamei (bunicii) si sa fuga dupa sot, ca e cel mai important? Sau sa isi taraie copilul dupa dansul pe oriunde avea chef sa mearga? la varsta aceasta copilul are nevoie de stabilitate, nu sa fie purtat de colo colo. Daca acum nu se prezinta ca un sot si parinte responsabil, cand o va face? Tisina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IHA!!! Ba'i bine, Ba nu'i bine! Ba îl vrei, ba nu'l vrei. Fetita draga, câti ani ai? Spui ca el se poarta ca un pustan de 18 ani. Dar tu??? iti pui întrebarea? Lasa inima deoparte. Sucutra BINE BINE capsorul deschide LAAAARG ochii priveste ti copilasul (acum este mica si nu intelege bine ce se intimpla, dar vine si asta si destul de repede) si îtreabate ce vrei sa faci cu viata ta!!!! El nu este vinovat ca tu îti bati joc de viata ta. Te injura si te injoseste, si tu nu mai poti de dragul lui. BRAVO!!!! Ma opresc aici ca explodez!!![bang][bang][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...