Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Jurnal Loreema24


loreema24

Recommended Posts

27 decembrie 2003 id="red">test de sarcina. Rezultatul = 2 liniute roz!id="purple">

 

06.09.2004 ora 00:20 id="red">trebuie fãcuta cezariana !id="purple">

 

06.09.2004 ora 00:40 id="red">se naste mitzirica noastra Loreema Maria Vladid="purple">

 

16.10.2004 id="red">botezul ei. Nasii de botez au fost Ivan Marian si Mihaela si nasica mica Alexandra- Maria. Botezul a fost sãrbãtorit la restaurant cu 40 de invitati care s-au distrat de minune.id="purple">

 

23.10.2004 id="red">am fost in excursie de doua zile la Sinaia, ca doar trebuia sa vada Castelul Peles[:D].id="purple">

 

30.10.2004 id="red">am plecat prima data la Constanta sa cunoastem familia tatãlui, si pe surioara mai mare Indra.id="purple">

 

Pe la 2 luni id="red">a inceput sa gângureasca id="purple">

 

6 luniid="red"> a zis tata si sta foarte bine in fundulet id="purple">

 

03.04.2005id="red"> - am fost 2 zile la Predeal cu totii, la Trei Brazi de ziua mea(Ramona).id="purple">

 

05.04.2005id="red"> a cãzut prima data din patid="purple">

 

6.04.2005id="red">-i-a iesit primul dintisor

fac ce trebuie la olitza daca mã pune cineva pe oalaid="purple">

 

14.04.2005id="red"> -al doilea dintisorid="purple">

 

19.04.2005id="red">azi dimineata nu am avut ce face si profitand de faptul ca nu a iesit afara pana sa o schimb eu am pus-o pe olita si m-am pregatit sa stau cu ea asa vreo 15 min poate-poate face ceva.

Si surpriza, in 3 - 4 min a facut si treba mica si pe cea mare.

id="purple">

 

06.05.2005id="red"> a zis mama si merge susþinutaid="purple">

 

Acum, cand mami scrie , am 9 luni si stiu sa fac urmãtoarele: zic ma-ma, ta-ta, ba-ba, da-da, na-na; pap cam tot ce trebuie la vârsta mea – fac figuri numai la legume; fac pa cu mânuta; daca mã cheamã cineva întind mânutele daca am chef sa mã duc la persoana respectiva;ridic din umeri la "nu stiu"; La "buna sau salut" ridic o manuta; la tatamare ridic ambele manutze.

 

9.06.2005- 9 luniid="red"> avem 8550 g si 76 cm. Fotomodel ma fac!

Si am descoperit ca mapot ridica singurica in picioare daca ma prind de ceva. Ce fericita sunt cand reusesc!id="purple">

????????? a inceput sa bea laptic formula

 

6.07.2005id="red">-stie deja sa dea "Noroc", id="purple">

 

13.07.2005id="red">- a iesit [iepu]nr 3- sus dreapta

 

15.07.2005id="red">- a iesit [iepu] nr 4 -sus stangaid="purple">27.07.2005 ora 9:26id="red"> a cazut Lori iar din pat[bang]id="purple">

 

 

[foto]

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

28.07.2005id="red">Noi azi am fost in parc, in Oraselul copiilor dar mai spre tineretului,unde e umbra multa si vin multe mamici cu bebici.Vai , ce ne-am mai jucat cu copii!

Degeaba am avut si haine de schimb la mine , ca tot murdare am venit acasa. S-a asezat in fund unde se juca o fetita cu creta si s-a albastrit toate pe picioruse si pe manute.Fetita respectiva scria cu creta pe asfalt si fata mea se ducea si stergea cu mainile!

Ca sa nu mai zic ce a descoperit azi! A invatat ca poate rupe floricele si sa le puna in galetusa , ce distractie pe ea!Dupa ce punea cateva floricele rasturna galetusa si o lua de a capat si radea cu gura pana la urechi!

 

Aaaa si fetelor ,ieri am cumparat Danone natural numai ca mi-a dat aia de baut si eu nu am vazut.Asa ca acasa ce sa ii dau fetii cu lingurita?Zeama? L-am pus si eu in biberon si a baut fata mea 280 ml.Ca atat e sticla de mare. De acum e si mai simplu cu iaurtul cand suntem la plimbare.id="purple">

 

[foto]

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

29.07.2005id="red">Noi azi dimineata cand ne-am dus in parc am gasit niste mascati in alb care dadeau cu solutie pt tantari.Am intrebat pe unu din ei daca e toxoca si mi-au spus ca este putin si ca vreo 4 zile sa nu o las sa atinga nimic din parc pt ca atat rezista toxina din solutie dupa care gata.Asa ca din orasel am taiat-o repede in Tineretului si cand ne pregateam sa venim acasa m-am trezit ca au venit aia si acolo sa dea cu solutie.

Eu in ce parc mai duc fata?????id="purple">

 

 

[foto]

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

29.07.2005id="red">Fetelor , daca a-ti vedea-o pe Lori cum se chinuie sa manance dintr-o nectarina aproape cat doi pumni ai mei de mare, ii acopera aproape toata fata,abia mai vede , dar nu se lasa.

Am muscat eu de 2 ori din nectarina si mi-a cerut-o ea,i-am dat-o sa vad ce face cu ea si nu pot sa i-o mai iau din mana de 10 min.id="purple">

 

[foto]

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

30.07.2005id="red">I-am pus mizica pt copii Loreemei si e prima data cand a inceput singura sa dansaze si sa bata din palme .Pana acum dansam amandoua.

Doamne ce scumpi sunt!!![il][il][il][cool]id="purple">

 

[foto]

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

31.07.2005 id="red">- Azi la 6:28 intram in parcul Carol. Ce bine a fost Dimineata in parc.Era asa racoare!

Ne-am intalinit cu Alexandra Fetita Cristinei(aissa) si ne-am distrat de minune.Am stat amandoua la ierba verde si ne-am jucat cu multe jucarii! Ce fericite erau amandoua ca au cu cine sa vorbeasca si sa se joace!Poate reusim sa ne mai intalnim!

 

Si dupamiaza am am fost in Tineretului.

A treia repriza de ploaie ne-a prins exact cand voiam sa coboram din masina.Am asteptat cumintei sa se termine si apoi am stat pana la 10 in parc.Ce bine a fost dupa ce s-a racorit!

Loreema a insistat sa mearga prin iarba,asa ca s-a facut ca un purcelus pana la pampers,era numai noroi,A zis tati ca nu sunt normala.El nu a mai vazut-o asa murdara niciodata.

Si ca sa fie tacamul complet dupa ce a obosit fata a vrut la tati in brate. Asa ca am venit acasa cu 2 purcelusi, pt ca tati nu a avut rabdare sa sterg fata intai,ce,sa planga fata lui ?????id="purple">

[foto]

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am deja 11 luni si 3 zile.

Am inceput sa fac catva pasi singurica si sunt f fericita cand reusesc sa merg un pic singurica. Pacat ca ma grabesc si imi pierd echilibru.

Dar nu-i nimic , invat eu sa fac si asta.id="purple">

 

[foto]

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...