Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Caldura mare!


daniela_daneza

Recommended Posts

Deja simt ca ma sufoc!Stau in Bucurestii anilor 2004, nu cred ca m-am exprimat corect si imi doresc atat de mult sa mai fiu copil la mama, sa imi fie bine. f. bine.Sa ma sbengui prin curte, gradina, sa fie iarba verde , racoare, sa ma trezesc dimineata in cantatul cocosilor si gagaitul gastelor si cel mai mult in mirosul imbietor al bucatelor mamei!Dar asta nu se va mai intamapla never.Desi casuta exista ei parintii nu mai sunt....De ce Doamne? De ce i-ai luat la tine...Indiferent ce varsta ai tot copil esti....Plang si mi-e tare dor de ei!

 

Dana

 

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dana,[floare3]...ai mei inca traiesc-slava Domnului,dar numai gandul ca i-as putea piede,ma face sa[q],cateodata ma gandesc ca nu le-am spus de suficiente ori cat de mult ii iubesc...cat de mult le multumesc ca m-au avut si ca mi-au oferit toata dragostea si tot ce-au putut ei...ma opresc,fiindca ma ineaca lacrimile,of cat de greu trebuie sa-ti fie fara ei...

 

Sabina are nevoie de ajutorul nostru ajuta aiciid="red">

 

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004

poze Alexia

 

"In aceeasi limba toata lumea plange,

In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea sa le dea D-zeu sanatate parintilor tai si sa ii ai alaturi mult, mult timp de acum inainte!

 

Intr-adevar este cumplt de greu si nimik nu va mai fi la fel de acum inainte......

 

Dar referitor la faptul ca poate nu le-am spus de prea multe ori ca ii iubim, ei au stiut asta, au simtit.....Ce poti sa iti zic , atat cat ii mai ai in viata, fa-ti timp sa stai cu ei, sa ii asculti, chiar daka iti repeta aceleasi chestii, fa poze, inregistreaza-i video, audio...

 

Superbe aceste vresuri:"In aceeasi limba toata lumea plange,

In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

 

 

Stii ce imi pare cel mai rau, nu stiu daca este exact spus , ca , copii mei nu isi vor cunoaste bunicii din partea mea...Si ma gandeam ca daca pe mama am pierdut-o acum 9 ani , pe tata as fi putut sa il mai am....sa fie bunicul fetitei sau baietelului meu....

 

Sa iti triasca printesa, Alexia!

 

Numai bine!

 

 

Dany

 

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Daniela,iti multumesc pentru cuvintele frumoase si pentru urari[floare3].

 

...stiu cum e,eu din partea tatalui nu l-am cunoscut decat pe bunicul si asta putin timp,aveam 5ani cand a plecat dintre noi...mi-au ramas bunicii din partea mamei,pe care din fericire ii mai am si acum...sunt batrani,bolnaviori,dar sunt acolo...

 

Te sarut!

 

Sabina are nevoie de ajutorul nostru ajuta aiciid="red">

 

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004

poze Alexia

 

"In aceeasi limba toata lumea plange,

In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Daniela... sper ca acum esti cu sufletul mai usor... Te inteleg.. Durerea se estompeaza in timp dar nu dispare niciodata... stiu cum e...

Mii de pupici.. Nu mai zic mai mult ca ma ia valul... Dumnezeu sa ii odihneasca in pace si noua sa ne dea putere sa mergem mai departe!...

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-as dori sa pot scrie macar cateva cuvinte, dar plansul ma ineaca si nu pot sa-mi descarc sufletul nici macar aici langa cineva care sufera ca si mine... De ce imi e atat de greu sa pomenesc despre asta? De ce nici acum (dupa zece ani de cand mama a plecat dintre noi) nu reusesc sa-mi abtin hohotele de plans.

Felis zici ca durerea se estompeaza..., cand???

Deja lacrimile mi se inoada sub barbie si simt ca incep sa plang cu sughituri, trebuie sa ma opresc din scris. Poate cu alta ocazie voi putea scrie ceva mai coerent.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...