Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Freya-Trex


lena

Recommended Posts

Ieri bunatatea de copil neastamparat denumita generic T-rex s-a gandit ca ar fi bine daca ar fi si ea un pic mai cocheta si s-ar ruja, inclusiv sa umble cu posetutza mea cea alba, mica si pastrata pentru ocazii...si cum mama dinozaurului raptor era ocupata cu preparatul piureului, a gasit ea de cuviinta ca ii sta super cu nuanta roz-piersic.

 

Ca sa fiu sincera am ramas perplexa caci oricata rabadare are un parinte cand simte ca vin exact in acel moment toate "bucuriile" asa ca ploaia instant pe cerul senin, iti vine sa-ti dai cu umbrela in cap [pic]

 

Era plina de ruj pe bot, de parca mancase tort, iar geanta mea era si ea plina de noua ei culoare, cica asa e mai trendy [:D] sa se asorteze rujul cu geanta...am simti ca vreau o pauza mareeeeee de tot.

 

Am luat kinderul de o aripa, l-am spalat in chiuveta bucatariei, inclusiv cu sapun lichid, ma gandeam ca poate face spume pe boticul care nici plin cu apa nu tacea o clipa...mi-am spalat si geanta cu aceasi ardoare, noroc cu sotul care venind la fix vreo 3 minute dupa incident...(deh, asa se intampla intotdeauna, mama participa la dezastre si cand totul e iar frumos apare si cavalerul calare) zice plin de intelepciune mandru de progenitura cea super-nazdravana: lasa honey ca-ti dau bani de geanta noua, si gata! Lasa cupchilul ca e mic...si vai, vai, vai...da-i pupaturi T-rexului de parca mancase cel putin trei dinozauri d-aia ierbivori si mai blanzi saracutzii...nah, pas de intelege partea barbateasca, gata sa cedeze rapid la farmecele unei zanutze in devenire, momentan fioroasa T-rex.

 

Mi-am revenit, stand frumusel pe canapea si band o gura de cafea, lasand kinderul pe mana tatalului gandindu-ma la vacantza in Romania si la cum o sa cutreier eu prin magazine...cautandu-mi o alta geanta [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 2 weeks later...
Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...