Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Jurnalul meu


impreuna

Recommended Posts

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

O cina speciala!:)

 

Dupa cum savuram pe indelete o cina delicioasa, tot asa avem nevoie si de momente speciale in care sa ne bucuram de relatia noastra de dragoste. "Cina speciala" Combina combina mancaruri alese cu o intalnire speciala de dragoste. Cu aceasta ocazie veti trece prin diferite spatii ale casei voastre si va veti bucura de deliciile culinare pregatite din timp si de momentele de intimitate. Iata in continuare cateva sugestii:

 

1. Pregatirea.

Cu cateva zile inainte trimite sotului tau o invitatie ("Iubitule, esti invitat sa petreci cu mine o seara romantica, te asteapta specialitati.")

In urmatoarele zile intretine-i curiozitatea. Scrie-i un bilet sau un e-mail spunand: "Abia astept sa vina seara respectiva". Pune-i bomboana lui preferata in geanta impreuna cu un bilet "daca ti se pare ca asta e dulce, stai sa vezi ce te asteapta" Daca ai curajul, pune-i un obiect intim in geanta cu un bilet "numar orele..."

Foloseste-ti imaginatia pentru a-l face sa arda de nerabdare.

 

2. Planificarea si desfasurarea "actiunii"

Imbraca-te provocator, apoi bucura-te de o aventura de dragoste cu cinci feluri. Iata cateva sugestii; alege ceva care v-ar face la amandoi placere.

- Bauturi: condu-l in primul spatiu al casei unde il servesti cu bautura preferata. Da-i un bilet pe care ai scris: "Sunt permise doar atingeri de la gat in sus". In timp ce savureaza bautura, maseaza-i tamplele, saruta-l fin lasand placerea sa va invaluie.

- Aperitive: Treceti in a doua camera unde ii vei servi aperitivele preferate. Da-i un bilet care spune: "Atingerile sunt permise doar de la genunchi in jos". Masati-va unul altuia picioarele.

- Salata: Condu-l pe sotul tau in locatia urmatoare unde ii vei servi o salata impreuna cu un bilet: "Mangaierile sunt permise de la bust in sus". Dezbraca-i camasa si maseaza-i zonele tensionate de la gat. Nu fi surprinsa daca ramai fara bluza.

- Felul principal: Treci intr-un alt spatiu si serveste-i "specialitati", dandu-i un bilet pe care scrie: "Orice este permis, mai putin contactul sexual". Pregateste atmosfera din timp cu muzica si lumanari parfumate.

- Desertul: Condu-l in cel mai romantic loc din casa. Nu mai e nevoie de biletel. Tu esti desertul!

 

Live the moment!:)

 

 

 

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Georox

Foarte interesant si instructiv in acelasi timp, insa avand in vedre faptul ca momentan stam intr-o garsoniera de unde sa iau atatea camere pentru toate felurile de mancare? Insa voi tine minte sfatul tau pentru atunci cand vom ave o casa mai mare.


id="quote">id="quote">Nu cred ca ai nevoie neaparat de atata spatiu, poti sa adaptezi. Important e sa fi inventiva, spontana si sa ii dai impresia iubitului tau ca te-ai gandit la el facand toata astea. Nu?POZICI:RACHEL, Saturn_2005, Happy birthday,Albert!, Omuletul_meu_drag, Omuletul_meu_drag_2, Omuletul_meu_drag_3, Omuletul_meu_drag_4, Omuletul_meu_drag_5, BABY_LAND Rici, cea mai fericita mamica [mamica] si omuletul ei drag [copil]______________________________________________________________„Dumnezeu sã te tinã în palma mâinii Sale, iar îngerii Lui sã te îndrume mereu.”id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Georox

Foarte interesant si instructiv in acelasi timp, insa avand in vedre faptul ca momentan stam intr-o garsoniera de unde sa iau atatea camere pentru toate felurile de mancare? Insa voi tine minte sfatul tau pentru atunci cand vom ave o casa mai mare.


id="quote">id="quote">[pk] Subscriu la toate ideile... da mai interesant e cu mai multe camere [pk]Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)Ce mai face Mihai!..."Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...