Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

A murit Laura!


craciunitza

Recommended Posts

craciunitza, dorul n-o sa treaca niciodata, asta ti-o spun din experienta, o poate spune oricine..poate n-o sa mai doara atat de tare, iar viata merge inainte, asa e normal..e normal sa ne fie dor de prietenii nostri care nu mai sunt, dar trebuie sa ne traim vietile noastre si sa fim fericiti...si nu sutem egoisti facand-o, oricat de ciudat ar parea...

 


vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual [^]...id="red">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

http://www.radio3net.ro/rorock.php?cx=details&id=842

 

Cea mai buna voce a rockului feminin romanesc.

WOW !

Orice ai face, cand auzi asa o prezentare, incremenesti. Nu-i de joaca, nene, ca o repeta publicatie dupa publicatie plus televiziunile, adica nu-ti poti permite sa pui la indoiala.

Daca nu ai cunoscut-o pe fata asta care a murit si pe care toata lumea o plange, iti vine sa te dai cu capul de pereti de ignorant ce esti. Simti, cumva, ca viata te-a nedreptatit.

 

Nu am stiut ca Laura este « cea mai buna voce a rockului romanesc », mie mi-a placut ca artista si apoi ca om. Era atat de bine tinuta in umbra incat, cand a aparut stirea mortii ei, am sperat ca e vorba de altcineva. Mi se parea nefiresc sa-i vad numele pe jumatate de ecran la tv.

 

Dar ce inmormantare ! Sau sa povestim despre zilele dinaintea inmormantarii, cand toti erau asa de afectati incat nu mai raspundeau la mesaje, ce multi prieteni avea Laura, m-am simtit ca un gandacel de colorado in zilele acelea, un gandacel colorat urat si care pute. Asa fugeau toti cand intrebam ce sa facem. Noi sa FACEM, nu eu fac, nu voi faceti. Unde dracu erau astia toti inainte ca ea sa moara ???? Bai, noroc c-au zis astia la tv cand e inmormantarea, ca prietenii au uitat sa ma anunte.

 

Cand vezi la tv cata lume a umplut capela Bellu, te resemnezi ca, daca tu nu ai cunoscut-o, macar au cunoscut-o altii si au iubit-o. Ia uite ce de fete cunoscute, fel de fel de artisti, cum se cheama astia, VIP-uri. Si oameni de afaceri garla, chiar si printul nu stiu care o iubea, al dracu’ destinul asta care ii punea piedica ori de cate ori voia sa scoata un album, ia uite cati o sprijineau dar ea tot n-a reusit.

 

Lasa-ma cu oamenii de afaceri, sunt cativa care invart banii cu lopata si pe care stiu sigur ca-i cunostea, nu la nivel de bouche-a-bouche dar totusi, erau amici. Stii ce-au facut astia pentru ea ? Nimic. O comentau ca s-a ingrasat, ca fumeaza, barfe ieftine. Alta categorie, cei mai parsivi, prietenii aia pe care ii intrebam “zi si mie, cand are Laura cantare ca mi-e dor de ea”, imi raspundeau in sila “lasa, nu trebuie sa mergem la toate cantarile ei”. Da’ toti au iubit-o ! De coatele lor n-am avut loc in capela, la inmormantare, am stat ca un caine in ploaie.

 

Ma doare sufletul de crap, imi vine sa urlu, cu fiecare zi care trece inebunesc la gandul ca nu e gluma, Laura chiar a murit. La dracu s-o ia de moarte !

 

Bai, eu la Bellu nu ma duc, am fost in seara inmormantarii si nu-mi mai trebuie, mi se taie picioarele cand intru acolo, e ca la circ, nu poti boci, nu poti mangaia crucea. Toata viata ei Laura a stat deoparte de circ si au bagat-o astia acum, cu sila, in arena.

 

Azi am fost la Sinesti, nu draga, nu m-am dus special, am plecat aseara la Iasi cu treburi si cand am ajuns pe la 1 noaptea la Sinesti ma chioram pe geam, sa vad luminitele de la crucea de pe marginea santului, acolo unde a murit Laura. Bezna, frate, nici macar lumina de la Luna nu era. Am zis ca-s chioara de-a binelea, musai sa-mi pun ochelari. Adica mintea mea nu concepea ca acolo nu e nimic. Bai, adu-ti aminte, ESTE « cea mai buna voce a rockului feminin romanesc », o fi murit ea ca persoana da’ renumele asta ramane, asteptam sa vad un membru din garda regala, cu epoleti aurii, stand drept si veghind sutele de lampi care ard in memoria Laurei. Las’ ca vad cand ma intorc, pe lumina. Mi-am pregatit aparatul foto si am ajuns astazi, pe lumina, langa Sinesti.

Acesta este locul unde a murit Laura Stoica, cea mai buna voce a rockului romanescid="red">. Din respect pentru Laura, nu am luat in cadru crucea celui care i-a ucis, e mai bine pentru toti sa nu vedem cum arata cealalta cruce.

Acesta este frumosul ei mormant.

 

Mormantul de langa Sinesti

 

Cristi, pentru tine, iti dedic aceasta fotografie, imi este atat de dor de tine, mai, omule!

Deschide ochii

 

Nu certati copiii cand viseaza!

Copiii

Noi doi

Mitele iubitele

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...