Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

A murit Laura!


craciunitza

Recommended Posts

Da,am remarcat-o si eu cand ma intorceam de la eveniment.Astazi sunt 5 luni.Mi-e dor de ei,Craciunitza mea draga!!!E rau sa-ti fie dor de cineva pe care nu l-ai cunoscut???

"...dar tu esti atat de dulce cum nu-i nimeni pe pamant!!!".Parca asa suna unul din versurile de la Luna.Spun prostii,imi vin numai fragmente hoinare in minte.E de vina oboseala!Astazi merg la cimitir cu o fata venita din Suceava special sa le vada mormantul.Am intalnit-o si pe Rox aseara.Oare de ce Dumnezeu mi-a scos MIE in cale toti oamenii care au avut legatura directa cu Laura!!!

Mi-e dor...

 

Gombos Ana-Maria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 4 weeks later...

Maine se implineste 6 luni de cand au plecat dintre noi ,nu am scris nimic pana acum crezand ca o sa-mi treaca dorul de ea de el nu prea am ce sa spun deoarece nu l-am cunoscut ,numai ce vorbeam la tl.Am o poza cu ei doi iar in fiecare zi mi se pare ca ma apasa dorul de ei.Nu uitati aprindeti o lumanare maine ptr ei si sa ne rugam ptr ei si mai ales ptr noi .Scuze dar nu prea am cuvinte dorul este atat de greu cum imi este si gandul ca luna asta ea trebuia sa nasca era luna in care si sotul meu este nascut ne-a lipsit enorm urarea ei de la multi ani atat mie cat si sotului meu .Sa ne rugam ptr o lume mai buna si fericita .D-zeu sa va odihneasca iubiti nostri(asta era vorba ei )atunci cand vorbea cu noi.id="Andale Mono">

 

Poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eram mai mult decat convinsa ca intr-o zi o sa te aud spunand asta. Pentru ca, desi poate nu vrem sa se cronicizeze durerea, asta e viata...cu cat timpul trece cu atat durerea e din ce in ce mai mica. O spun si eu din experienta proprie...Oamenii sunt facuti sa se nasca si sa moara, nu putem schimba cu nimic asta, dar doare mai mult cand moarta iti ea pe cineva care tie iti este drag, si cu atat mai mult, cu cat era tanar sau batran, dar sanatos. :(

 

Oana si Seb [hagi]

(10.01.2005)

 

 

IULIE IULIE2 AUGUST

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu am ajuns acolo, draga Oana.

Atata doar, am obosit sa fie Laura atacata prin mine, prin faptul ca vorbesc despre ea, ca nu m-am impacat cu disparitia ei, ca astept minuni macar cand suntem disperati.

Sorin Holban spunea asa de frumos, Sa nu astepti minuni de la luna septembrie.

Nu mi-am imaginat ca Laura are asa multi dusmani. Nu ma deranjeaza sa tac. Si tac. Si ma bucur cand oamenii isi amintesc de ea si scriu despre asta, a fost o mare surpriza pentru mine.

 

 

Nu certati copiii cand viseaza!

 

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa iti spun ceva. Sunt convinsa ca Laura, de acolo de unde este acum sunt convinsa ca e mandra de tine, ca te-a cunoscut, ca acum o aperi si iti aduci aminte de ea des. Oamenii sunt rai, nu inteleg, pentru ca nu-s in locul tau. Sa nu te doara asta, vorbeste in continuare de ea, povesteste, descarca-te. Nu tacand iti faci bine. Uite, eu in afara de cantecele ei mai vechi (pentru ca-s plecata de aproape 6 ani) nu stiu mai nimic, doar ce am vazut-o in emisiuni. Dar prin tine, prin ceea ce povestesti, am cunoscut-o si eu un pic si mi-a facut placere. Sa nu traiesti mereu cu impresia asta ca e atacata prin tine, asta pentru ca niste persoane ti-au spus niste lucruri urate. Eu nu am sa uit niciodata ca in ziua in care mama mea implinea o varsta s-a stins un cuplu fericit, plus un pui in burtica. Pentru mine, inainte de a purta numele unei cantarete, Laura era om, ca si Cristi. Pentru tine au fost prieteni, cu atat mai mult.[pup]

 

Oana si Seb [hagi]

(10.01.2005)

 

 

IULIE IULIE2 AUGUST

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...