Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

A murit Laura!


craciunitza

Recommended Posts

Craciunitza, am cunoscut-o pe Laura prin prisma celor spuse de ai ei frate si cumnata si am avut nedorita sarcina de a le da de veste despre cumplita disparitie.

 

Duminica trecuta am fost in vizita la ei, nu ne vazusem de ceva vreme caci s-au mutat in alt oras. In noua casa, din cateva rame frumoase, poze cu Laura si Cristi straluceau. Nu am spus nimic, desi de multe ori m-am tot gandit la Laura in orele cat am stat acolo nu am spus nimic cand am vazut fotografiile alea.

Te citesc si pe tine de la inceput dar nu am stiut niciodata ce sa spun.

Azi mi-am luat inima in dinti si spun doar ca nu esti singura.

 

Si pt ca stiu ca si Mari si Sebi citesc aici, le spun si lor ceea ce nu am fost in stare sa le spun in fatza si anume ca si pt noi, cei care nu am cunoscut-o direct pe Laura Adriana dar am apreciat talentul ei si ne-am bucurat pt ea cand am aflat de sarcina, si pt noi amintirea ei va ramane vie.

 

--------------------

 

Andra

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fi tare Craciunitz ,lumea este tare dusmanoasa ,am inteles ca Laura avea multi dusmani .Toti avem dusmani mai mult ea ia iubit si ia vorbit de bine ptr ca asa era ea ,la inmormantare toti eru prieteni dar cat au trait nimeni nu ia ajutat sau laudat ,putin au fost acea carei-au fost prieteni adevarari de fapt trebuie sa fie si oameni buni si rai altfel nu ar mai fi viata cu coborasuri si urcusuri.Ma bucur ca esti cu ei chiar daca nu mai sunt atat tu cat si alti ,sa nu-i uitam si mai ales nu uitati pe 10 luna viitoare implinea 39 de ani ,aprindeti o lumanare si ptr noi daca nu va cer prea mult.PS Imi pare rau ca nu te-am cunoscut Craciunitz dar cred ca esti un om minunat Dzeu sa te aiba in paza pe tine si pe ai tai.

 

Poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa este, Laura si-a iubit dusmanii si i-a vorbit de bine, nu am auzit-o niciodata vorbind de rau pe cineva, dimpotriva, pentru ea toti erau frumosi si buni.

Laura era o persoana fina.

Nici despre necazurile ei nu vorbea, nu cerea nimic, ea daruia.

Si noi avem poza lor in casa si muzica ei canta aproape tot timpul.

Imi amintesc ca am invitat-o la cateva evenimente unde a venit cu mare drag si poate ea nu avea bani de mancare, a fost o mare surpriza sa aflam ca era saraca. Ne-a durut ca nu ne-a cerut ajutorul si ca nu am banuit ce se ascunde sub veselia ei.

Te imbratisez Rena, tu ai fost familia ei, stiu ca v-a iubit foarte mult.

Ii imbratisez si pe cei care-si amintesc cu drag de Laura si de Cristi.

Dumnezeu sa ne aiba in paza Sa pe toti!

 

 

Nu certati copiii cand viseaza!

 

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu te superi draga Craciunitza ,dar m-am saturat sa tac si sa tot aud ca Laura era saraca sau alte genuri de barfe .Era o femeie modesta care ne-a ajutat atat pe noi familia cat si multe acta de caritate ca de ex orfelinate ,batrani neajutorati etc stie oare cineva toate astea?Atat la inmormantare cat si acum numai de afaceri pe seama ei am auzit dar o vorba de alinare, acesti oameni nu poate sa aiba?Nu sunt in masura sa judec eu pe alti dar uneori totul are o limita iar de data asta limita este peste masura.A avut bani dar intodeauna sa multumit sa-i vada pe alti fericiti si sa-i ajute,eu cred ca a fost mult mai bogatata decat alti cu bani ,de acea D-zeu a trimis-o cu iubitul si copilasul ei ,ci nu singura.Era si va ramane un suflet mare si iubitor ,poate ca multi dintre noi am vrea sa fi fost asa.

 

Poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sase luni.Stiu ca n-am ce cauta aici dar citesc raspunsurile voastre si nu pot sa nu intervin.N-am cunoscut-o pe Laura.Pe 3 octombrie doamna Stoica m-a anuntat ca se va face parastasul de sase luni.Am plecat insa la mare in interes de serviciu si m-am intors abia luni.Firesc,marti primul lucru pe care l-am facut a fost sa merg la cimitir.Era o nebunie acolo.Flori.Munti de flori si zeci de candele asezate imprejurul mormantului.Le-am privit stibgherita si abia atunci am realizat ca eu nu aveam ce cauta la comemorare aceea de pe 3 octombrie.Am venit singura pe 9 si am stat numai eu cu ea,cu ei...Am putut sa mangai fotografia si sa-i imbratisez crucea.Stiu ca de acolo,de unde este Laura ma vede,ne vede pe toti cei care o iubim si ne trimite semnul ei de lumina si dragoste.Mie mi l-a trimis deja.Dormiti in pace,dragii nostri!

 

Gombos Ana-Maria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desi a trecut ceva timp, nu pot spune ca m-am impacat cu ideea. Am cunoscut-o pe Laura ca artist, la diferitele concerte pe cae le sustinea la mare, pe vremea cind producatorii inca mai apreciau muzica adevarata. O iubeam pe Laura, iar piesele i le stiam pe dinafara. Chiar daca Dumnezeu a luat-o la el, ea pentru mine inca exista si va continua sa existe prin minunatele melodii care au ramas in urma.

 

quote:Originally posted by craciunitza

Nu mi-am imaginat ca Laura are asa multi dusmani. Nu ma deranjeaza sa tac. Si tac. Si ma bucur cand oamenii isi amintesc de ea si scriu despre asta, a fost o mare surpriza pentru mine.

 

 


id="quote">id="quote">

 

Pacat ca o fiinta atit de buna si de minunata a abut parte de dusmani. Eu una sunt foarte revoltata de ceea ce se intimpla in muzica romineasca , care promoveaza nonvaloarea. Pacat ca Laura nu a fost lasata sa ofere publicului tot ceea ce avea de oferit.

 

Iar tu, craciunitza, sa stii ca nu esti singura care simte asta. Nu o voi uita niciodata pe Laura.......

ma gindesc cu tristete ca pe 10 ar fi trebuit sa fie ziua ei....Iar tot ce pot face este sa trec pe la Bellu sa aprind o luminare :(((

 

www.laurastoica.uv.ro -Site in memoria Laurei! (inca mai lucrez la el)

 

www.celinedion.myforum.ro - Forum Celine Dion-

 

http://360.yahoo.com/alex_andra0507 - My yahoo blog; you can read and comment

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am aflat cu stupoare o veste-soc!Cristian Tantareanu ar fi vrut sa faca parastasul de sase luni la Corbeanca.Vorbise cu toti colegii ei,cu toti prietenii,erau incantati.Din pacate,Alex s-a opus si de aceasta data.Ma intreb cu stupoare in ce fel de lume meschina traim,ce fel de suflet schimonosit trebuie sa ai ca sa nu accepti sa se faca ceva grandios in memoria surorii tale???E trist.Din pacate,adevarat.Ca si in cazul lui Dan Spataru unde sotia ii da in judecata pe organizatorii festivalului DanS de la Medgidia.No comment!

Aseara am vazut un CD cu Laura.Doua ore au trecut ca si cum timpul a stat in loc.Mi-a ramas "Ingerii nu plang"...Sunt fericita!Ca am o multime de poze si de melodii si ca am cunoscut oameni minunati care mi-au povestit cu atata drag despre ea.Marti,Laura ar fi trebuit sa implineasca 39 de ani.O sa merg cu Silvia Dumitrescu sa aprindem o lumanare si sa ne rugam pentru ei amandoi.Multumesc,Gabita,ca te-am cunoscut!!!

Site-ul pentru Laura este senzational!!!

 

Gombos Ana-Maria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nevoia unui gand - daca ati putea sa ma iertati. Pentru reactia isterica si pentru egoismul de a-mi striga durerea. Pentru surditatea fata de viata care mergea inainte. Pentru judecata fata de cei care zambeau. Pentru lauda ca voi plange vesnic.

Iertati-ma!

 

Nu certati copiii cand viseaza!

 

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ana,

Durerea familiei este infinit mai mare decat durerea mea, sau a ta, sau a oricarui fan si prieten. Daca Laura ar fi fost sora ta, ai fi actionat asa cum actioneaza fratele ei. Nu vreau sa transformi jurnalul meu intr-o disputa. Apreciez ce faci pentru muzica romaneasca dar asta nu-ti da dreptul sa judeci.

Ramane intrebarea: ce si-ar fi dorit Laura?

Stiu ca si-ar fi dorit sa fie iubita, sa fie admirata, sa fie pomenita, sa intre in amintirile noastre vesnice, asta tine de puterea noastra si putem face, restul... ramane tristetea ca un artist este al publicului doar pe timpul vietii.

 

Nu certati copiii cand viseaza!

Impotriva banarii lui Jocelyn.

 

 

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...