Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

A murit Laura!


craciunitza

Recommended Posts

Pai cu 3 zile inainte de moartea Laurei l-a luat Dumnezeu si pe tata. Tatal meu. Apoi am auzit la radio(eu eram in Elvetia) ca a murit si ea. Pe tata il chema Nicolae.Nicolae Stoica.Poate Dumnezeu i-a "adunat" dupa nume...nici n-am ajuns la inmormantare...a murit si nu l-am strans in brate...de Lasata Secului. Cred ca e in Rai.Nu va suparati ca am scris aici...tata nu era vedeta, doar a murit si el atunci.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Răspunsuri 69
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Au trecut 4 ani de cand nu am mai scris aici. In urma cu 4 ani, oamenii ma certau: De ce scrii despre ea? Nu a fost prietena ta. Nu ti-am dat voie sa-i postezi fotografiile. Nu ai voie sa-i publici muzica.

Pe oamenii astia i-am ajutat, cu bani multi, in diverse situatii. Probabil ca, intr-un fel sau in altul, ajutorul meu mai mult i-a umilit si voiau sa aiba ceva al lor in care sa-mi fie superiori. De exemplu, moartea Laurei. De ce nu?

Si ma gandesc mai ales la tine, Clara, ma intreb daca ceea ce ai facut cand a murit Laura a fost pentru amintirea ei, pentru orgoliul tau sau pentru umilirea mea? Ma intreb daca tu crezi ca poti fi om fiind neom. Daca tu crezi ca poti pune stapanire pe sufletul unui artist. Daca iti imaginezi ca un artist traieste fara public. Si daca nu ti-e rusine.

 

Saptamana trecuta, chiar inainte sa ne mutam, am vazut un apartament in blocul Laurei, la aceeasi scara, cu un etaj mai sus.

Da, m-am gandit la ea, m-am gandit la Mary, care m-a luat prin surprindere cand mi-a spus ca atunci cand au vandut apartamentul Laurei, a strans ea pozele cu mine si le-a luat ea.

 

Au trecut 4 ani. Nu ma recunosc in mesajele scrise atunci. Pentru mine Laura chiar a murit.

 

Nu certati copiii cand viseaza!

 

 

 

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

ma bucur ca ti-ai revenit

 

id="red">

Blackmoon Lady&lipishtocul [copil]id="Book Antiqua">id="teal">id="size3">

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Senecaid="black">id="size1">id="navy">
id="left">id="Georgia">
align="right" id="quote2">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Imi aduc aminte ca eram la munca atunci cand am aflat stirea. D-ne ce bulversata am mai fost. Imi placea atat de mult vocea ei si parul. Parul, da. Avea un par tare frumos. Eu o vazusem ultima oara la TV in emisiunea lui....ufff ce lapsus am!!! Incredibil. Lui TEO! Si atunci aflasem ca e insarcinata. Cum si eu pe atunci aveam ani de cand tot incercam sa am un copil stiam ce simtea Laura atunci. Cat era de fericita. Saracii. Sper sa fie alaturi de D-zeu. Craciunitza am citit , nu tot...., blog-ul tau. Trist.

Sa te odihnesti in pace Laura.Sa te odihnesti in pace Cristi. Iar tu sufletelule....sa fii acolo alaturi de ei. D-zeu sa-i odihneasca.

 

Off.topic: Dana. condoleante ptr tatal tau. Sa se odihneasca si el in pace.[flo]

 

id="right">

 

S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)id="size1">id="blue">id="purple">id="Comic Sans MS">id="size2">

A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)id="size1">id="blue">id="purple">id="Comic Sans MS">id="size2">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt citiva artist care au plecat iar in sufletul meu a ramas efectiv o durere!eu am o problema (nu merg la psiholog ca nu ma deranjaza)asociez tot ce fac cu o melodie.vreau sa am steaua mea este melodia sufletului meu si imi cinta in cap cind imi propun sa fac ceva important!cind am aflat la radio ce sa intimplat am avut doua senzatii simulta lesin si plins!atita durere rar am intilnit!mama tata si puiutul au plecat intr-o clipa.sunt 4 ani si este clar durerea va fi todeauna in sufletul meu pt sfirsitul ei pamintean caci in suflet multi multi oameni o tin vie si inca o iubesc si o vor iubi .sa se odihneasca in pace!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...
  • 1 year later...

Dup#259; #351;apte ani, oamenii abia dac#259; î#351;i mai amintesc de Laura...

 

"Eu si acum vorbesc despre ea la prezent, cu toate ca lumea din jur si-a pierdut interesul pentru ea. Baiatul meu, Alexandru, nu a mai reusit sa organizeze Festivalul "Laura Stoica", atat din pricina dificultatilor financiare, cat si a lipsei de interes. Aici, in Targoviste, au construit o dala de beton cu o stea care ii poarta numele, dar nu a fost nici pana in ziua de azi inaugurata. In oras exista doar o strada numita "Laura Stoica"", ne-a spus mama cantaretei, privind spre peretele plin de amintiri.

 

... interesul a fost omorât de fratele Laurei #351;i de "prietenele" ei, care nu au în#355;eles c#259; un artist are nevoie de public. I-au confiscat Laurei publicul.

Dup#259; moartea Laurei se crease psihoza anti-poze, anti-muzic#259;, nu aveai voie s#259; postezi nimic f#259;r#259; acordul lor.

Poate #351;i-au imaginat c#259; se vor îmbog#259;#355;i din asta...?

 

Cel mai mult m-a dezgustat Cloreta, ipocrita c#259;reia i-am botezat fata. M-a rugat s#259; botez pentru c#259; nu voia nimeni, nici m#259;car "prietena" Laura nu voia s#259;-i boteze fata. Dar asta nu a împiedicat-o s#259; nu mai vorbeasc#259; cu mine, din cauz#259; c#259; am postat poze cu Laura.

 

Oameni mici #351;i ipocri#355;i.

Ce au f#259;cut ei pentru amintirea Laurei?

Au trecut #351;apte ani de uitare.

 

Dormi#355;i în pace, Laura #351;i Cristi!

 

 

 

 

Nu certati copiii cand viseaza!

 

 

 

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Craciunitza, nu stiu daca esti din Bucuresti si daca poti veni astazi la un eveniment care contrazice ceea ce spui tu.Oamenii isi amintesc de Laura, ne adunam astazi pentru a-i aduce un omagiu prin cantec, am fost aseara la prima repetitie si a fost...fara cuvinte.

 

Vino daca poti..

 

https://www.facebook.com/events/290016974459556/

 

 

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si e voie sa postam poze, sa-i cantam cantecele, sa ne amintim razand de ea? Nu da nimeni din coate sa iasa la tv? Nu se erijeaza nimeni in proprietarul Laurei?

Imi pare rau ca am aflat tarziu despre eveniment.

Chiar as fi vrut sa vin.

 

Ce enervant e forumul asta care nu recunoaste diacriticile.

 

 

Nu certati copiii cand viseaza!

 

 

 

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...