Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

scrisoare catre mama


Picasso

Recommended Posts

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

RalucaAlexa iti multumesc din suflet.Asa cum spuneam,dupa atata timp inca mai plang cand o citesc,caci distanta ce ma desparte de mama ,ma chinuie ingrozitor.Poate cand eram langa ea nu simteam cat de mult o iubesc si cat imi doream mangaierea ei.Acum o caut si o strig in toate zilele mele.Si regret ca nu e langa mine mereu.

Multumesc mult.

 

picasso ,mamica de baieti cucuieti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AlinaBU,ma bucur ca l-ai citit si ca ai gasit in el mesajul pe care am vrut sa-l arat lumii intregi.Mamele merita iubite ,respectate ,mangaiate...atat cat mai avem posibilitatea sa o facem.Ma bucur ca am reusit sa-ti deschid si mai mult inima si mintea.Iubeste-ti mama cu toata fiinta si nu lasa timpul sa treaca fara sa i-o spui,sa i-o arati.Cu mult drag.

 

picasso ,mamica de baieti cucuieti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
[pup][q]Citesc si plang... Mama mea s-a ds la ceruri acum un an si un pic,si imi e un dor nespus de toate cele pe care le-ai spus asa frumos acolo de parca ar fi fost cuvintele mele... Imi e asa de dor sa ma astepte in poarta si sa ma ia in brate;imi e asa de dor sa ma sune si sa ma certe: dar tu nu mai stii ca ai mama?nu mai suni deloc? Desi o sunam aproape in fiecare zi,dar ii placea ei sa ma tachineze. A trecut Craciunul,Doamne ce mai asteptam cadoul ei,si prajiturile,si cozonacul... Cand am nascut,in octombrie,trecusera 11 luni de cand nu mai era langa noi,si imi era asa de greu cand vedeam ca vin parintii la celelalte mamici din salon...Dar a venit si ea,in vis...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Lali mete,imi pare nespus de rau pentru pierderea mamei tale.Stiu in mare masura ce simti si prin ce treci.Cate amintiri au ramas si cate lacrimi.

Iti doresc multa putere sa treci oarecum peste durerea asta.Asa este viata si trebuie sa mergem mai departe chiar daca ne simtim de multe ori ingenunchiati.Imi pare rau ca nu si-a cunoscut nepotul,dar sigur va vegheaza de acolo de Sus.

Numai bine iti doresc si multa putere.

 

picasso ,mamica de baieti cucuieti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

khadijah si eu sunt departe de casa.Poate de aceea am si scris aceste randuri.Dorul m-a impins.Nu pierde nici o ocazie de a fi chiar si putin langa mama ta.Scrie-i,telefoneaza-i des si spune-i ca o iubesti.Atat cat mai este langa tine.

Numai bine iti doresc si tie !

 

picasso ,mamica de baieti cucuieti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 4 months later...
Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...