Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ganduri


annitha_cl

Recommended Posts

Intreaga viata este o lupta continua pe care o duci cu cei din jurul tau, cu rude, prieteni, dusmani si chiar cu tine insuti. Este o lupta pentru supravietuire, pentru putere, pentru bani, statut social, pentru hrana...Este o lupta pe care o duci pentru familie, pentru tine...Este o lupta fara final, o lupta care nu se sfarseste nici macar in ultimele clipe ale existentei tale, atunci te lupti pentru a mai trai cateva secunde...

Daca ar exista "viata de apoi" probabil ca si dupa ce ai muri, si acea "viata" ar fi tot o lupta, dar acea lupta s-ar duce pentru un loc in rai si pentru a scapa de infern...

Daca in viata de dinaintea mortii lupti avand ca "arme" atat binele cat si raul, in viata de apoi lupti avand ca arma doar binele... Acum, te intreb eu pe tine, fiinta umana, ce te crezi inteleapta, de ce, daca la fianl ajungi sa ai ca arma binele nu incerci ca in viata ta pe pamant sa lupti avand ca arma bunatatea si facand numai bine? Tu nu stii ca atunci nu ai mai avea motive sa lupti la final, in viata de apoi, pentru locul tau s-ar afla in rai? Nu stii ca locul tau ti-ar fi rezervat si nu te-i mai lupta pentru el?

Atunci, in viata de apoi, doar ai trai!id="blue">

 

copilul meu

 

"Daca iubesti frumusetea exterioara atunci nu ma iubi, caci eu nu sunt frumoasa iar in lume sunt multe femei mult mai frumoase decat mine.Daca iubesti bogatia atunci nu ma iubi caci eu sunt saraca iar pe glob sunt multe femei mult mai bogate decat mine! Daca iubesti iubirea atunci IUBESTE-MA caci EU SUNT SINGURA FEMEIE DIN LUME CARE TE POATE IUBI CU IUBIRE ADEVARATA!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...