Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai


olguta12

Recommended Posts

aveti dreptate si ma gindesc ca orice roman care si-a ales o alta tara sa traiasca , puteti mai bine sa va ginditi ca se pot sustrage copii legal dar in sistem bandit si mafiot , cititi pe google si vizionati eu vreau sa transmiteti acest mesaj sau raspuns pentru acest subiect al lui ibag. Multumesc si va rog sa publicati raspunsul meu pentru ca este de mare ajutor mamicilor si viitoarelor mamici care si-au ales sa isi faca o familie in germania.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=24152salut , sa stii ca nu esti prima care are experienta JUGENDAMT, ar trebui sa cauti pe google si sa vezi acolo ce scrie despre jugendamt si cite video sint si doamne ajuta sper ca ai plecat la timp si nu ti-a luat copilul.Da in elvetia poti trai in siguranta cu copilul insa mergi si faci pasaport romanesc la copil si asa va fi si mai bine securizat, pentru ca va detine 2 nationalitati in caz de ceva vei putea in romania sa il duci si de acolo nu il poate lua pentru ca avind dubla cetatenie nu au cum sa il ia din romania, iar in elvetia nu se stie , adica ti-l poate gasi la scoala si lua intr-o buna zi pe neasteptate si aduce la ei in germania.Te vor intreba ce limba vorbesti cu copilul, pentru ca lor nu le convine sa invete alta limba si alta cultura, cel mai bine e sa rupi definitiv contactul cu jugendamt si sa pleci definitiv din germania daca vrei sa iti mai vezi copilul sau sa il infieze parintii tai si asa nu va mai fi problema.Astea sint metodele de a-ti pastra copilul cu tine.Ei vor incerca sa te faca sa crezi ca tot e bine si ca trebuie sa colaborezi cu ei, insa ei vor sa vina de mai multe ori sau moasa facea asta pentru a avea si martori ce ai spus si asa pot ei sa te invite la tribunal , ceea ce si fac daca nu te mai gasesc, dupa care incep sa te faca sa crezi ca e bine sa te intorci cu copilul in germania dar defapt ei te vor trimite la un psihotest si vor spune ca nu esti apta la care in cele din urma iti vor sustrage prin aceasta metoda copilul si nu accepta decit medicul lor psiholog care este bine platit de ei sa lucreze pentru ei si nu accepta nici o contraexpertiza si nici un avocat sau tribunal din germania te va ajuta pozitiv pe tine pentru ca jugendamt este o formatiune neo nazista sustinuta politic secret de catre pöttering de la strasbourg de la parlamentul european.deci citeste pe google si vei vedea si video de la parlamentul european si pe pöttering il vei vedea cum vorbeste cu familii poloneze.Succes si ai mare grija ,si intrerupe orice contact cu jugendamt si nu crede nimic ce iti spun pentru ca ei vor sa te faca sa crezi pina ajung sa iti sustraga copii, ei nu te ajuta pe tine niciodata decit sa iti ia sigur copii.NICI EU NU AM STIUT TOATE ACESTEA PINA NU M-AM LOVIT DE ELE SI M-AM INTILNIT CU FAMILII DIN GERMANIA; BINATIONALE CARORA LE-A LUAT COPII; IAR APOI AM CONSUTAT INTERNETUL CAUTIND PE GOOGLE JUGENDAMT SI AM AFLAT TOT CE SE PETRECE.

Deci va rog din suflet domnule moderator sa publicati acestea deorece asa putem ajuta si pe alti compatrioti. Multumesc.

stimati compatrioti JUGENDAMT este aceasta organizatie ce ar crede lumea ca este legala si ca ti-ar ajuta copiilor, dar ei mai degraba sint interesati cum sa iti sustraga copii.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 218
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

am si eu ceva de spus...despre romania si america,despre bine si rau,despre bogatie si saracie,in fine....despre alb si negru.dragile mele,voi nu vedeti lucrurile in ansamblu...si exagerati la greu...eu nu am prins comunismul prea mult,cel putin nu l-am constientizat...cand a murit ceausecu aveam 4 ani si tzupaiam cu varul meu prin curtea bunicilor, zbierand:,,a murit ceausescu, a murit ceausescu,, si nici macar nu stiam cine este.ma mir ca indrazniti sa comparati romania cu america sau cu orice alta tara.ROMANIA inseamana alta mancare de peste...si pestele e cam mic pentru asa cerinte mari!!!!!!ca sa poti sa ai pretentii de la o natie intreaga, tre sa ai si de ce...vedeti voi, evolutia presupune vointa, o ,,educatie,, in spate...sustinere..dupa revolutie romanii au ramas cu libertatea..si nici macar nu stiau ce e aia...erau ca niste pui de lupi infometati...ce mai vreti mai mult de atat?tu olguta daca nu vedeai america,crezi ca te aflai undeva mai sus de unde se afla majoritatea romanilor astazi?????faptul ca ai avut o sansa nu iti da dreptul sa pui eticheta la o natie intreaga...nu tu ai schimbat america,ea te-a schimbat pe tine..got it?romaniei ii trebuie vointa,ii trebuie o forta care sa,,ii predea ca la scoala cum se face treaba ca sa fie bine,,. america a fost dintotdeaua o tara potenta financiar..de asta a evoluat...si a evoluat pe spatele la altii...asa ca tine..defapt cine sunt mah americanii astia?niste paraziti...care au banii...sunt genii?nu,nu sunt.dar au avut suport material...au trait altfel...nu au fost terorizati..ei nu stiu ce inseamna sa pleci capul...au un sistem bine inchegat...romanii nu au si nu i-a invatat nimeni...revin...nu caut scuze...ci doar argumente logice de ce 1 si cu 1 fac 2.

 

 

__________________________

alina [gravi]34 saptamani [fetita] marie rebecca ayanna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

conchita scria intr-o perioada ca olguta e ok, insa nu are permisiunea ei de a da mai multe detalii...

intre timp, s-a retras si conchita de pe forum...

 

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

 

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca s-a retras...oare de ce pleaca toate?:(((((((((((

 

id="red">

Blackmoon Lady&lipishtocul [copil]id="Book Antiqua">id="teal">id="size3">

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Senecaid="black">id="size1">id="navy">
id="left">id="Georgia">
align="right" id="quote2">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

la multi ani galushka!!!!!!!!!

 

id="red">

Blackmoon Lady&lipishtocul [copil]id="Book Antiqua">id="teal">id="size3">

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Senecaid="black">id="size1">id="navy">
id="left">id="Georgia">
align="right" id="quote2">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

olgutza e bine.o vad des pe FB si pe Blue-sora sa! iar Galushka a crescut maaaaaaaare![olala]

 

id="red">

Blackmoon Lady&lipishtocul [copil]id="Book Antiqua">id="teal">id="size3">

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Senecaid="black">id="size1">id="navy">
id="left">id="Georgia">
align="right" id="quote2">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...