Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere... (30)


Recommended Posts

eu am senzatia ca-i tai pofta de mancare cu danonino-ul ala de la pranz(zic si eu ...ma gandesc) incearca sa-i dai supitza si cremwurt poate trebuie ceva mai consistent seara ca sa nu se mai trezeasca peste noapte...dar nici prea tarziu nu e bine fiindca apoi nu mai adoarme ca-i prea full... pana la urma eu am vazut cum ii place ei si ce-i place si asta-i dau ca am vazut ca daca "ma pun" cu ea...refuza orice si nu mai pune nimik in gura...asa ca o las in pace... eu zic ca alexa "arata" f bine si papa destul...daca vezi ca nu poti modifica nu mai incerca...o sa se dea ea pe "brazda" cand merge la gradi si o sa vada ca acolo toti copilashii mananca supa si felul 2 la 12...o sa manance si ea monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 299
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Monica, pai tu zici ca dupa bibe. de lapte de la 6 sa-i dau mancare gatitia(fie supa sau felul II), la urmatoarea masa?, care va fi pe la 10 11?Danonino i-l dau tocmai in deea de a se satura cat mai bine pt. ca stiu ca inainte de somn ea nu mananca si sa-i tina cat de cat de foame pana se trezeste.Simt ca undeva gresesc eu si nu stiu unde [alcool].De felul in care arata ea , sunt multumita, nu ma plang de asta dar imi este teama sa nu ii dau stomacul peste cap. Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu Dory, nu imeidat dupa lapticul de dimineatza ci la pranz deci tu ai zis asa: la 7-8 laptic la 10 oushor+altele si eu as baga dupa astea la 12-13supitza si daca nu mai poate ii dai felul 2 cand se trezeste apoi dupa ce papa mancarica ii poti da dulce(fiindca si danonino si danette sunt dulci) dar repet alexutza arata bine...si nu cred ca de foame se trezeste ea noaptea...ci pur si simplu asa s-a obisnuit si-i face ei placere sa mai bea un bibe cu laptic(asa a fost si alex) [:D] hai ca te-am zapacit si nu sunt eu cea mai in masura sa dau sfaturi...tocmai eu care le dau numai ce vor ei ca sa nu ma mai baraie [:D] va pup pe toate somn usor monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetelor Am citit si eu ce le dati copiilor de mancare... monica are dreptate,cu astia mari nu mai avem asa probleme ca mananca orice....deci nu zic....o sa va zic cand or mai creste prichindelele si prichindeii. Dory,eu zic sa nu-i mai dai barnza topita...cica are o gramada de chimicale si sunt cancerigene. I-am tot dat si eu lui Mihnea ca-mi era mai comod...dar de cand am citit ce nebunii baga astia in ele evit...si asta de vreo 3 ani si nu le simte deloc lipsa.... da-i mai bine o branzica mai nesarata ...se gaseste la piata,la tarani,eu zic ca e mai sanatoasa...sau cascaval... si daca nu mananca fruncte ,fa-i suc si pune-i in biberon sa-l bea in loc de apa...cand ii e sete! are nevoie mare de fructe in perioada asta! restul zic ca e bine..... a,si inca o chestie pe care am invatat-o prost sunt iaurturile cu fructe...unele iaurturi au fructe,altele au insa coloranti.... si eu i-am dat,acum [bang] insa daca puteti sa-i obisnuiti cu iaurturile naturale ar fi cel mai bine... eu nu-i mai dau lui Mihnea decat actimel care e natural(zic yo[:D]) si danone natural sau cremoso..... mai scapam si cate un danette,asta doar pe post de desert... monica,nu mi-ai spus ce mai insemna cuvantul acela de-l zicea asta mica ....stai sa ma uit,ca am uitat[:D]...ei,nu gasesc acum....sa o pupe mama pe ea de scumpica[pup] ca tare draga imi era cum papa ea la mac...... eu n-am mai facut nimic ieri,am facut doar o omleta cu ciuperci si peste,salata si gata.... fac azi ca vine si barbatul-nemancatu'(na,ca rimeaza [:D]) si am zis sa fac ciulama de ciuperci cu piept de pui(ca am reteta aia buna[pofta]) snitele,supa cu galusti ..... cam astea [:)] [pup][pup][pup] Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, haideti sa va spun cum a stat programul de masa pana acum: ora 7 100 ml. lapte(atat a vrut sa bea) ora 9.30-10 un mar ras cu 2 biscuiti [bis][bis] ora 13 friptura de pui cu cartofi (si usturoi), facute la cuptor cu paine acum baga somn, pe la ora 17-17.30 am de gand sa-i dau supa si pana la bibe de lapte de la ora 22 sa nu-i mai dau decat un iaurt sau ceva lactate(danonino, danette), ce o vrea ea sa pape. Cred ca stiu unde greseam [:D], dimineata care de multe ori se muta si la ora 12 ii dadeam destul de mult sa manance si era normal ca sa nu mai vrea copilul sa manance si mancare cand se culca. Vio, pai crezi ca nu ia-s face suc?, nu vrea sub nici o forma, mai bine sta nebauta toata ziua decat sa bea suc,si crezi ca mai este ceva pe piata noastra fara chimicale?, eu una ma indoiesc, asta referitor la branza topita. Maine la pranz as vrea sa fac pt. Alexa mamaliguta cu branza, smantana, unt ca nu ia-m mai dat de mult timp, sau ceva cu peste..., sa vedemce idee imi vine pana maine. Va pup. Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, vio..."badada" este alba ca zapada [:D] ref branza topita ai dreptate nici eu nu prea le mai dau(dar mai scapa din cand in cand) [bang] acum le mai dau philadelphia desi nici aia nu e buna, mananca ei si cascaval si branzica de la tara... deci azi e marea intalnire...distractie placuta si pofta buna la ciulama [pofta] cred ca fac si eu ca lui alex ii place mult de tot...numai ca trebuie sa ma duc dupa ciuperci ca nu am [bang] Dory, are si ea perioade, cand mananca bine cand nu...nu-ti mai face griji...si cu sucul la fel...nici ruxi nu vroia si acum daca-i pun si o cana cu 400 de ml il bea pe tot... cris ce-ai facut, ai anuntat la serv de noul job? cum au reactionat? maine mergem la o petrecere de copilashi, dar este cam tarziu...abia pe la 19 sa vedem cat o sa tina si daca or sa fie astia mici in forma...trebuie sa-i culc mai tarziu la pranz ca sa reziste [:D] va pup pe toate ma duc sa beau o cafelutza monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, nu ma plang ca nu mananca bine, nici gand, ea a mancat destul de bine toata vara asta spre deosebire de anul trecut, numai ca imi era teama ca ii dau sa manance al foi-lea fel prea tarziu, plus ca nu mananca fructe.Sa va distrati frumos maine la petrecere, ce cadou luati la copilas ? Cristina, cum a fost ziua de astazi?, ti-ai anuntat plecarea de la actualul job?Ce mai face Ale? Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, baietel este... daca va mai aduceti aminte ca v-am mai povestit eu anul trecut ca am fost la o super petrecere aici(mai ceva ca la nunta) [:D] acum mergem la fratele mai mare al baietelului de atunci...si tot asa este un super loc cu multe jucarii chiar si in aer liber.astia mici abia asteapta cred ca nici nu dorm klumea de emotie [:D] va pup pe toate somn usor monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...