Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce primesti/oferi cand ajungi sau cand ai amant?


Recommended Posts

Aproape toata lumea pe aici blameaza fenomenul in sine. Dar de ce totusi se intampla? :) Ce primesc cei care au parte de un amant/a? Ce ofera ei? De ce este blamat? De ce sunt fericiti cei care inseala? De ce sunt nefericiti? .... "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 95
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ca sa raspund punctual: - pentru ca pe lumea asta exista si accidente de exemplu. (ele de ce oare se intampla?) - de obicei sex (uneori si un gram de atentie, afectiune). - idem cu raspunsul anterior. - pentru ca e imoral. - pt. ca si-au eliberat energiile[hot]. - pt. ca dupa ce trece euforia incep sa regrete.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aproape toata lumea pe aici blameaza fenomenul in sine. Dar de ce totusi se intampla? :) Cred ca exista niste cauze "locale", care tin de noi, de relatia in care sintem implicati, de cei doi parteneri. Presupun ca subconstientul are niste explicatii: o relatie din copilarie nematerializata, o copilarie lipsita de anumite senzatii, o casnicie inceputa fara prea multa iubire, o amicie scapate de sub control, niste avansuri f,. bine ticluite si cu atingere la puncte slabe... etc Ce primesc cei care au parte de un amant/a? Ce ofera ei? In general primesc si ofera cam aceleasi senzatii, trairi: iubire sfisiietoare, pasiune, trairi intense, respect, amagire, vorbe frumoase, rememorare tinerete, amintiri, etc. De ce este blamat? Pentru simplu fapt ca ar fi putut sa se desparta inainte de a incepe o noua relatie, sau pentru ca sta cu "fundul" in mai multe lutre ... cum se spune. Sint mai multe persoane implicate in general, si unele fara voia lor. De ce sunt fericiti cei care inseala? De ce sunt nefericiti? Fericiti sint pentru ca-si traiesc pasiunea, isi dau drumul senzatiilor ascunse, dau friu liber iubirii lor - de cele mai multe ori imposibile, uita de ce e greu si ce doare... Nefericiti sint pentru ca momentele de fericire iau pauza cind revine la celalalt partener, cind revin cu picioarele pe pamint, cind constientizeaza cita lume sufera, cind vad ca nu sint doar ei... Cred eu... "O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten care are familie, o sotie si doi copi si aproape tot timpul o amanta. Cand este in perioada dintre amante este nefericit. Daca-i stai suficient de mult in preajma ajungi sa sti cand este in perioada "buna" sau rea. De fiecare data cand termina o relatie isi spune ca nu mai vrea alta. Si de fiecare data se implica in alta. O sa radeti dar tine foarte mult la amanta. Este o fire romantica. Se implica foarte serios in legatura lui. Traieste cumva in doua lumi diferite. Una este cea de acasa unde are caldura unui camin, isi iubeste sotia desi nu mai este iubirea de la inceput, isi petrece destul de mult timp cu copii... Cea de-a doua lume este cea in care se implica in relatia din deplasare, cea cu amanta. Este indragostit pur si simplu de amata lui. Sufera cand relatia cu ea nu merge, este in al noualea cer cand ea este fericita. Cred ca singurele motive care duc la ruperea relatiei lui cu amanta este atunci cind ea ajunge sa vrea mai mult decat sa fie o amanta. "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exista cazuri si cazuri dar, in majoritatea cazurilor, la inceput, cei doi cred ca ceea ce primesc (dragoste, sex, afectiune, pasiune, etc) e egal cu ceea ce dau, pt. ca in final sa isi dea seama (unul sau altul sau amandoi deodata) ca e doar timp pierdut si multa suferinta pentru cei din jur. Ma gandesc ca este doar o relatie, ca orice alta relatie, cu suisuri si coborasuri, cu fericire si suferinta...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt persoane care-si gasesc jumatatea ... altele isi gasesc de fiecare data cealalta jumatate a sufletului, oameni care sunt facuti sa iubeasca o viata intreaga o singura persoana, altii care iubesc mai multe persoane in acelasi timp. Cine isi cauta/gaseste amant are lipsuri in relatia actuala. Primesc ceea ce nu mai au acasa: atentie, emotii . Cred. Ofera momente de libertate deplina, refugiu. Cred. E blamat pt ca inseli increderea . Asta daca nu esti de alta religie care permite sa ai 4 sotii [hot] Sunt fericiti pt ca traiesc ceea ce nu au/devin probabil nefericiti ... ca dragostea, cea cu fluturii din stomac, nu dureaza o vesnicie. ________________________________________ Daria & [zana] [url="http://www.webshots.com/user/giulia16"]GIULIA_(2004_08_16)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Bluel
pai asta e problema Reiki, ce femeie isi doreste sa fie pe locul 2? dar ce parere aveti de cazul cand amandoi sunt casatoriti si nu se mai pune problema de locul 1?
Pai vreme indelungata amanta sta pe locul doi si nu se plange. Corect, relatia lui extraconjugala actuala este cu o femeie casatorita, care nu are pretenti de locul 1. Este cea mai de durata relatie pe care o are. "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...