Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce primesti/oferi cand ajungi sau cand ai amant?


Recommended Posts

Hmm, greseala singulara inseamna ca s-a intamplat o data. O relatie nu inseamna greseala singulara. Daca ar fi avut o aventura de o noapte care nu s-a mai repetat, atunci da, ar fi considerata o greseala singulara. Fiind vorba insa de o relatie care tine de ceva timp, care implica minciuni, ascunzisuri, trairi la care partenerul de viata nu are acces si de care nu are habar, nu as zice ca e o greseala singulara. Ideea era sa nu ii spuna din motivul invocat (sa o salveze, sa o ajute sau sa ii elibereze constiinta) si nu atata timp cat relatia in plus continua. Intai era logic sa renunte la relatia cu celalalt si dupa sa ii spuna sotului, lasandu-i acestuia dreptul de a hotari daca mai vrea sa continue casnicia cu ea. [gravi] 26s + [fetita] Sophia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 95
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da, Mihuta, dar e vorba de un singur amant, nu de tzshpe (vezi categoria nashu' :)) si de faptul ca regreta si vrea sa renunte la viata dubla. E mai degraba o obsesie decat dragoste, cred ca merita a doua sansa. Sigur, daca nu are forta de a renunta odata pentru totdeauna la celalt atunci barbatul ei merita ceva mai bun si ar trebui sa stie adevarul si sa plece. Si chiar n-as mai avea pic de compasiune pentru ea. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

reiki, am gresit, scuze. Singurul motiv pt. care am postat a fost ca mi-a placut cum a ales sa ti se adreseze Vandal. ``Coane`` e un apelativ respectuos daca te gandesti la etimologie... Adevarul e ca eu ti-am raspuns la toate intrebarile...de cateva ori la fiecare... N-am avut rabdare sa citesc ultimele pagini si m-am gandit ca ai altele noi. Gresit din nou. Cat despre cei care se reped sa contrazica(in general) mi se pare ca tine de dreptul la exprimare libera. Cred ca e normal sa-ti asumi si adversitati cand vrei sa fii original. Cat de bine isi argumenteaza fiecare punctul de vedere... e interesant, in nici un caz enervant. Enervant e cand nu tii pasul, cand vrei sa zici ceva dar nu gasesti o cale de exprimare clara/la obiect. Ca tu spui ca am aere de atotstiutoare ma flateaza. Inseamna ca tu deduci ca nu m-ai convins si intuiesti ca am o parere buna despre mine. In esenta imi faci un compliment. Asta pt. ca am spus, in mod repetat, ca ma poti convinge de contrariu daca esti putin mai la obiect, te-am rugat sa exemplifici. Argumentele tale in aceasta discutie au fost urmatoarele(corecteaza-ma daca gresesc): un citat/prefata de la miscarea de integrare in absolut, exemplul vag al unui prieten despre care am retinut ca are un IQ peste medie si mentionarea unei inmormantari eveniment trist din care nu se tragea nici o concluzie.. Am mai retinut oscilatii intre faptul ca nu te intereseaza subiectul decat teoretic si hotararea de a a vea o amanta cu toate ca nu ai pe nimeni in minte. Corect? Te rog adauga ce am uitat. Daca vrei sa demonstrezi ceva...daca... Vino cu argumente de genul: ``E mai bine asa pt toata lumea deoarece.........................`` si exemple. nume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...