Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce primesti/oferi cand ajungi sau cand ai amant?


Recommended Posts

Nu stiu, ma gandesc ca fiecare isi datoreaza sa fie fericit. Asa cum stie el, dupa propriile sabloane. Bine, eu nu vorbesc de inselatorii in serie, de exemplul lui reiki. Astia sunt caractere tragice, care cauta ceva care e perisabil sau trecut: tineretea frenetica, fiorul autentic al primului ceva... Invariabil orice noua amanta are de la un moment dat incolo nevoi de nevasta... Tre` s-o ia de la capat iar si iar... Cred ca e obositor sa traiesti cu anxietatea si depresiile celor care nu accepta trecerea timpului, sa te lupti sa infirmi legea firii...pt. ce?!...cat poate sa dureze?! ...Ma refer la cei care nu sunt multumiti cu Planul A. Astia, oamenii normali si dezamagiti, ar trebui s-o poata lua de la capat. Oamenii care inseala ca au gasit, fara dubii, ce le trebuie; isi sunt datori, nu sa insele, ci cu un inceput nou. Daca nu pot... nu merita... Ce e mai grav e ca nu merita nici alternativa de care sunt dezamagiti... parerea mea nume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 95
  • Creat
  • Ultimul răspuns
ce primesti si ce dai cand ai un amant..., nu stiu inca, dar de ce se intampla... iti dau eu exemplul meu. Nu, nu am inca un amant dar in ultima vreme ma joc cu ideea si sunt aproape sigura ca nu-l am pt ca nu s-a ivit ocazia. M-am mai plans despre relatia mea cu sotul pe forum (fara sex de vreo 2 ani si alte cateva probleme). De ce nu rup relatia? Pentru ca avem un copil impreuna si desi nu se ocupa foarte mult de el (desi timp are berechet) il iubeste. Cel putin asa sustine si imi place sa cred ca asa este. Ne certam foarte rar dar asta pentru ca am inceput sa nu ma mai intereseze ce face si de ce face. Practic, fiecare cu viata lui. L-am rugat sa incepem sa mancam si noi impreuna, macar in week-end, sa ne vada si copilul impreuna. Am reusit o singura data. Uite vezi, de aceea ajungi sa cauti un amant. Ca ceva scartaie si mai din comoditate, mai din frica nu rupi pisica in doua si zici asta a fost si apoi o iei de la capat. Am incercat si eu dar se ajunge la faze lacrimogene de genul "tu poti sa pleci dar eu o sa te iubesc toata viata si fara tine sunt un nimic, si ce o sa faca copilul, ce o sa fac eu fara copil, il iubesc, e viata mea, bla, bla, bla." O parte din mine stie ca sunt doar abureli dar totusi mi-e frica sa plec. Nu stiu de ce. Si atunci ce zic...de fapt i-am zis si lui sa nu se mire ca la prima ocazie o sa ajung in alt pat. Asta dupa ce tema sex s-a discutat cu frumosul, cu incercari sa nu ranim, cu propuneri sa mergem la doctor, la psiholog si tot asa. Hai ca ma intind prea mult si nu e subiectul meu. Am vrut sa stii unul din motivele pt care se poate ajunge la amant.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

reiki, eu consider iubirea totala ca fiind cea care estompeaza TOT ce e in jur, care creaza valori noi total nepractice dar importante pt. definirea fiecaruia dintre noi, care ne motiveaza sa gandim practic :) Cred cu sinceritate ca marea majoritate a celor care scriu aici au trecut prin asta. Nu subestima. Da... am chestia asta... imi atrag atentia chestii de detaliu dar definitorii...hehe. Am sa-ti dau cateva exemple: Nu pot sa fac abstractie ca un om e bun, indiferent cat e de anost... Nu pot sa trec cu vederea ca un om e prost, indiferent cat e de dragut...nu poate, asta e. Pot sa trec orice cu vederea daca un om e genial... hehe ...e cazul? In problema prietenului tau...nu pot sa fac abstractie de faptul ca ...dezamageste. IQ?! Ce importanta are pt. valenta asta(fidelitatea) a caracterului lui?! Poti sa spui ca un om e fatarnic dar frumos sau e agil dar zgarcit? ...n-are legatura... Nu-l incadrez in tipare. Nu poti sa faci un tipar cu creta; iti trebuie ac, ata ...foarfeca, chestii din astea... Dar daca te pricepi poti sa mijesti ochii si sa intrezaresti modelul... Cu ce e deosebit prietenul tau? Poti sa spui ce-l scoate din multime si-l pune in evidenta? Exemplul tau...nu stiu ce exemplifica :) ...Anduranta?! Intelepciunea?! Amaraciunea?! Pe bune, nu inteleg. Spune ``dar iata ca se poate``, ce, sa se impace oamenii cu soarta? ``A fost mai bine asa``? Astept sa-mi spui... reiki, nu-mi mai spune ca sunt vehementa. Pt. ca nu sunt. Ma distreaza exercitiul mental al dialogului. Tu insa vrei sa spui ceva; ai abordari diferite pe 3-4 topicuri pe acelasi subiect, in sprijinul aceleiasi idei. Du unul pana la capat. Demonstreaza-ti punctul de vedere. Spune ``bai, e mai bine asa, pt. ca...........parerea mea``. Fara citate, cu exemple si metafore la obiect :) nume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alesssia
DAR de ce apare minciuna in acest caz? ok, intalnesti pe cineva, iti place.....de ce mergi pe mai multe planuri?????
probabil mergi pe mai multe planuri atunci cind a doua relatie e doar culoarea care lipsea din tabloul existent... si completeaza, nu inlocuieste. Altfel te desparti. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acasa mereu va fi ceva lipsa, chiar daca te straduiesti; ar insemna ca fiecare sa umblam dupa amanti/amante, care sa ne completeze dorintele. La ce bun sa cauti, din moment ce ai ce-ti trebuie? Eu cred ca cei care au amant/amanta sunt construiti pentru a fi vanatori si umbla dupa trofee... Nu ma refer la cazuri nefericite, in casnicii pe duca, in care scapi boii si de multe ori gresesti alegerea... [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred eu, ca sa fii fericit in general trebuie as fii impacat cu tine insati, cu Dumnezeu, cu cel de langa tine. Daca nu esti impacat, inseli...nu prea vad decat o fericire de moment. Tu nu iti accepti universul tau, nu te simti bine in pielea ta... Acum ma refer la cazul prietenuluinu al pyallennei pe care il inteleg cat de cat pt c am trecut, e cam pe duca totul. Eu nu inteleg altceva..AMANTA...este de obicei mai tanara, se ascunde, minte, in "ochii lumii " nu prea este vazuta ok....de ce accepta un loc 2 din start si umilire? de ce sa lasE capul in jos? si tocmai acum cand ar trebui sa infloresti....ce spera oare? sa te simti atat de jos incat sa te multumesti cu firimituri? nu se poate ceva curat? daca nu acum, CAND? asta e din punctul meu de vedere dar mi se pare oricum aiurea...si tocmai de asta sunt blamati reiki pt in situatia de a fii amant sau de a avea: MINTI, INSELI INCREDEREA PARTENERULUI, te ascunzi... "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Eu nu inteleg altceva..AMANTA...este de obicei mai tanara, se ascunde, minte, in "ochii lumii " nu prea este vazuta ok....de ce accepta un loc 2 din start si umilire? de ce sa lasE capul in jos? si tocmai acum cand ar trebui sa infloresti....ce spera oare? sa te simti atat de jos incat sa te multumesti cu firimituri? nu se poate ceva curat? daca nu acum, CAND?
pai eu cind am fost in situatia asta aveam vreo 18 ani, eram o gisca indragostita, si crezi ca imi punem intrebari d'astea existentiale grele?! Nope, eram ultrasuperfericita de interesul dlui, si ma preocupa exclusiv daca e mai bine sa port rochitza neagra sau rochitza roshie la urmatoarea intilnire... sperind ca o sa fie si urmatoarea intilnire... in urmatoarele sase luni... Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by reiki
Am un prieten care are familie, o sotie si doi copi si aproape tot timpul o amanta. Cand este in perioada dintre amante este nefericit. Daca-i stai suficient de mult in preajma ajungi sa sti cand este in perioada "buna" sau rea. De fiecare data cand termina o relatie isi spune ca nu mai vrea alta. Si de fiecare data se implica in alta. O sa radeti dar tine foarte mult la amanta. Este o fire romantica. Se implica foarte serios in legatura lui. Traieste cumva in doua lumi diferite. Una este cea de acasa unde are caldura unui camin, isi iubeste sotia desi nu mai este iubirea de la inceput, isi petrece destul de mult timp cu copii... Cea de-a doua lume este cea in care se implica in relatia din deplasare, cea cu amanta. Este indragostit pur si simplu de amata lui. Sufera cand relatia cu ea nu merge, este in al noualea cer cand ea este fericita. Cred ca singurele motive care duc la ruperea relatiei lui cu amanta este atunci cind ea ajunge sa vrea mai mult decat sa fie o amanta. "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
In locul sotiei as divorta si i-as deveni amanta daca e asa de dulce cu iubitele.[cina2]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dom'le ce subiect complicat ..am tot citit titlul ca sa inteleg pot sa ma dau cu parerea au ba? [alcool] O fi de vina ora tarzie ca n-am inteles din prima! Si am ajuns la concluzia ca nu pot "sa ma bag pe subiect" ca nici nu am avut vreun amant vreodata ca sa stiu ce pot sa primesc si nici nu am fost amanta cuiva vreodata ca sa stiu ce as putea sa ii ofer eu. Drept urmare ma vad in imposibilitate de a-mi etala cunostintele ca nu le am...[bang][bang][bang] Iar de imaginat...ce sa zic as putea scrie frumos ca e ora tarzie...dar na mai bine las pe altii! Larisa [mamica] si Alexia [bebic] (13 iulie 2006) [url="http://www.sonia.as.ro"]S-o ajutam pe Sonia![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...