Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce primesti/oferi cand ajungi sau cand ai amant?


Recommended Posts

Da, Reiki, suntem mai multe care i-au spus sa nu-l incarce pe sot cu povara unei asemena marturisiri pentru ca ea vrea sa ramana langa familie. Si ce nu stii, nu-ti face rau. Daca decidea sa continue sa traiasca in promiscuitate, te asigur ca majoriatea i-ar fi spus ca sotul merita sa afle adevarul pentru a-si reface viata eventual Dar asa, in conditiile in care ea chiar vrea sa renunte la amant, il va chinui degeaba si poate chiar il va pierde pe barabatul langa care vrea sa ramana. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 95
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by ellej "...ce nu stii, nu-ti face rau. Daca decidea sa continue sa traiasca in promiscuitate, te asigur ca majoriatea i-ar fi spus ca sotul merita sa afle adevarul pentru a-si reface viata eventual Dar asa, in conditiile in care ea chiar vrea sa renunte la amant, il va chinui degeaba..."
Pai te contrazici un pic. Daca nu stie nu ii face rau. Deci nu il doare, nu il deranjeaza daca nu stie deci ... daca noi nu aflam nici nu conta pentru el. Exact cum spuneam. Daca ii spune e gresit pentru ca isi recunoaste greseala. Deci este mai bine sa-l minta in continuare, sa-i ascunda adevarul. Adica sa traiasca in minciuna ceea ce este un pacatel mai mic si mai usor de iertat decat promiscuitatea la care te refereai tu. Adica fi corecta dar nu iti distruge viata recunoscand greseala. [:D] Sau fa curat in viata ta dar numai ... un pic. "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by reiki
Vandal, am decis sa sterg ce ti-am raspuns si sa respect ce ti-am promis, ca te voi ignora.
Adica vrei sa spui ca nu ai un raspuns pe masura (sau ai facut spume) dar este mult mai elegant (sau pare de bon ton) sa scrii ca ma ignori. Coane! NewsFlash!!! A ignora inseamna a nu raspunde deloc nu a face un reply spunind ca ma ignori. Greu cu logica asta.... [8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by vandal
quote:
Originally posted by reiki
Vandal, am decis sa sterg ce ti-am raspuns si sa respect ce ti-am promis, ca te voi ignora.
A ignora inseamna a nu raspunde deloc nu a face un reply spunind ca ma ignori. Greu cu logica asta.... [8D]
Raspunsese el ceva...da' mai bine nu stii ce. Ii dau dreptate ca a sters. Si eu as fi sters in locul lui. De fapt eu n-as fi scris [:D] Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am avut o prietena de care nu mai stiu nimic de vreo 13 ani...am toooot incercat sa dau de ea insa fara nici un rezultat tare as fi vrut sa vad ce mai face si daca mai este impreuna cu sotul ei cu putin inainte de a plecarea mea din romania ne-am intalnit la o cafea sa ne luam ramas bun si mi-a spus ca isi tradase barbatul cu nasul lor de cununie si ca i-a spus sotului chiar in zilele urmatoare isi pierduse capul, a fost o chestie de moment, nimic premeditat si o cred pentru ca ma gandesc ca daca a fost atat de sincera sa ii spuna sotului, nu mai avea nici un rost sa ma minta pe mine ei bine...ce credeti ca i-a spus sotul? "te iert, pentru ca stiu ca in acele clipe nu ai fost tu insati" vreau sa mentionez ca...erau proaspat casatoriti (1 an, cel mult 2) meg _____________________ just a drop of water in an endless sea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Vandal, esti atat de orbit de ce ti s-a intamplat tie incat nu mai citesti ce s-a scris si te arunci ca fraierul inainte sa raspunzi. Nu poti sa porti discuti de principiu. Doresti sa polemizam? Eu nu tin sa fac asta si nu doream sa-i plictisesc pe cititori. La cel doua postari ale mele ai raspuns total pe langa. In primul raspuns ti-ai imaginat destul de jignitor la adresa mea (zic eu) o presupusa aventura de-a mea, ceea ce arata ca nu ai citit ce i-am raspuns lui nume. La a doua ai fost din nou total pe langa. Nu am sugerat in nici un moment ca sa ramana cu amandoua relatile. Si intrebarile erau legate de ce sa nu-l implice pe sot in problema ei.... Deci erai pe undeva ... cu pluta. Te rugasem sa ma ignori sau pe romaneste sa ma scutesti de postarile tale in subiectele la care raspund eu. Tu nu mai sti altceva decat una si buna ca ai fost inselat si de asta daca este vorba despre un subiect pe tema asta nu esti in stare, nu esti capabil sa-l imbogatesti cu o ideie noua. Pe ce ma bazez cand afirm asta? Pe tot ce ai scris tu pana acum legat de subiect si pe faptul ca la un an si jumatate nu ai reusit sa treci peste faptul ca nevasta ta si-a pus-o cu altul si inca ai "accese de panica si zile/saptamini cind ma gindesc numai la idiotenii sinistre (perioade din ce in ce mai distantate e adevarat dar relativ violente ca intensitate). Si mai am atacuri de panica declansate de te miri ce....lucruri care m-au marcat in acea perioada si care nu mai pot sa le disociez..." Bati apa in piua si mai trebuie sa-ti suporte si ceilalti iesirile tale. Nu-mi cere exemple sa te umplu de penibil. Deci TE ROG DIN NOU LASA-MA! Ce am mai observat este ca daca vine cineva, in cazul de fata eu, si va atrage in discutarea unor idei cu care nu sunt unii de acord, imediat se aduna o haita care sare repede sa-l atace pe cel in cauza. Direct, indirect, la subiect sau pe langa, haita prinde curaj si il ataca care cum poate. Apar postari ca cele de la urma, ca al tau nume, cu aere de superioritate, de a tot stiutoare, desi intrebarile le puteai citi ... Pare o dictatura in care orice idee diferita trebuie strivita si daca cel care o ridica insista, trebuie atacat si trebuie reinstaurata "armonia". Imi pare rau daca am deviat de la subiect. meg, prietena ta a avut curaj si este de admirat. Dar ca sa poti face asta trebuie sa ai langa tine un om deosebit, sa fi pe aceasi lungime de unda cu el. Sa ai incredere in el. Altfel nu te alegi decat cu probleme. Mai rebuie ca si tu sa fi impacata cu ce s-a intamplat. Dar pentru verticalitate, corect este sa-i spui partenerului. Daca nu poti atunci este ok si asa.[:D] Fiecare avem mici sau mari secrete. Totul e sa le acceptam in viata noastra si sa putem trece peste ele, sa nu ne ramana ca niste pietre legate de gat. Pentru uni sunt chiar pasi inainte. "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curioasa cat timp iti ia ca sa stergi/modifici si postarea asta.[:D] Asta daca apuci pana iti iei vreun avertisment, ceva. In rest, poate ar fi bine sa te gandesti ca asa cum consideri tu patetica situatia lui Vandal, situatia ta pare patetica pentru altii...si totusi nimeni nu ti-a spus "scuteste-ma" pana acum, desi tu vad ca te certi cam cu toata lumea pe-aici care nu-ti impartaseste punctul de vedere. La modul general, sunt de acord cu postarea lui Vandal. Una din haita [:D] Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

reiki: Exceptand prima parte care este total off topic dupa LASA-MA consider ca ai o opinie realista. Probabil greu de digerat intr-o proportie covarsitoare de oricine s-ar afla la o adica in situatie dar consider ca este o opinie realista. Suntem extrem de eterogeni si de aceea exista o mare varietate de posibile reactii si trairi. Asa cum spuneai fiecare cum poate sa duca, fiecare cum poate sa se manifeste. In final va rog sa nu mai faceti niciunul dintre voi nici o referire la modalitatea de exprimare al altui interlocutor. Exprimati-va opinia, acordul sau dezacordul cu alte opinii dupa caz dar fara trimiteri directe la modalitatea de exprimare, comentarii pe aceasta tema, catalogari s.a.m.d. Marius Pernes www.marius.rdsor.ro [url="http://good-times.webshots.com/album/556595712roqbKJ"]Anul 2006 [/url]/[url="http://good-times.webshots.com/album/558648573wnySJN"]Anul 2007 [/url]/[url="http://family.webshots.com/album/559575508QfpVhC"]Serbarea Ioanei[/url] [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by reiki
quote:
Originally posted by ellej "...ce nu stii, nu-ti face rau. Daca decidea sa continue sa traiasca in promiscuitate, te asigur ca majoriatea i-ar fi spus ca sotul merita sa afle adevarul pentru a-si reface viata eventual Dar asa, in conditiile in care ea chiar vrea sa renunte la amant, il va chinui degeaba..."
Pai te contrazici un pic. Daca nu stie nu ii face rau. Deci nu il doare, nu il deranjeaza daca nu stie deci ... daca noi nu aflam nici nu conta pentru el. Exact cum spuneam. Daca ii spune e gresit pentru ca isi recunoaste greseala. Deci este mai bine sa-l minta in continuare, sa-i ascunda adevarul. Adica sa traiasca in minciuna ceea ce este un pacatel mai mic si mai usor de iertat decat promiscuitatea la care te refereai tu. Adica fi corecta dar nu iti distruge viata recunoscand greseala. [:D] Sau fa curat in viata ta dar numai ... un pic. "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Chiar tu ne indemni sa nu mai vedem viata in alb sau negru, nu? Uite ca sunt de acord, poate am viziunea proprie despre diferitele feluri de corectitune. Desigur, ideal e sa-ti recunosti greseala, sa te caiesti, el te intelege, uita si iarta and you live happily ever after. Din pacate realitatea e un pic diferita. Si da, exista pacate mai mici si mai mari. Daca sotul m-ar insela pe la toate colturile as vrea sa stiu, ca sa-i dau exit din viata mea, pentru ca ar fi prea umilitor sa fiu doar manta de vreme rea si in plus as stii ca nu ma iubeste. Dar cred ca este imposibil sa nu-ti dai seama ca esti inselat, atunci cand celalalt o face la modul sistematic (doar sa-ti pui singur ochelari de cal). Daca insa s-a a fost o greseala singulara as prefera sa nu-mi spuna si sa traiasca el tot restul vietii cu constiinta incarcata (asta sa fie pedeapsa lui), incercand sa repare greseala. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...