Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un nou inceput...(2)


danangie

Recommended Posts

Ce mult imi place ce-am citit ARIADNA.Asa frumos ai scris despre copilasi.Intr-adevar e mare nooc sa fie linistiti.Si mai ales naoptea. Mattia merge da.A inceput prima oara la 11 luni si o sapt.Acum fuge! Da la mine inceputul cu Mattia a fost naspa ca Alessio nuintelegea ca trebuia sa fac linsite, ca trebuia sa am grija si de Mattia....dar acum a trecut.Si ai mei se fugaresc, se iubesc,se joaca.Uneori Alessio ii explica pe limba lui multe chestii lui MAttia ca-mi si vine sa rad cand ii vad.Dar de altfel sunt simulte episoade cand il impinge mult pe mattia....dar ce sa fac.....Pe Mattia da, il dau la aceeasi gradinitia,in aceea clasa cu Alessio de la 8,00 la 13,00.Bine ca pana acum nu am facut niciodata program intreg. Ajung acolo in jur de 8,20.....8,30....si-i iau pe la 12,30.Poze da am mai facut dar nu gasesc nicodata timp sa le pun.si da, vreau pe PM sa-.mi trimiti poze cu piticii tai.Chiar sunt nerabdatoare sa-ti cunosc comorile.

 

Pup pe toata lumea....noi ne luptam cu raceala....adica eu si Alin cabaietii isi revin.

 


 

Mami [9cer]de [tren] Alessio Michele(2 ani si 5luni) si Mattia Gabriel(13 luni).......si in martie barza ne va vizita.[:)]

 

Pozici cu noiid="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Felicitari pentru Mattia cel mergaret! abia astept sa ii vad si eu pe ai mei, sa fug dupa ei, vad ca Emi da ceva semne ca ar lua-o primul, Dragos e mai lenes... merg amandoi tinuti de o manuta, insa [:)]

 

iti trimit PM cu pozici si sper sa te lase baietii tai sa pui pozicile sa ii admir si eu!

 

aveti grija de voi cu raceala, pup burtica [pup]

 

votati rasaritulid="purple">
id="size2">
id="Georgia">

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

 

[mamica] mamy de gemenasi dragalasi [caru][caru]

id="teal">id="Georgia">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, multa sanatate baietilor! Ma bucur ca e ok cu gradinita. Am mai pus si eu niste poze noi, sa vezi cum e si cu fete.[:D]

http://family.webshots.com/photo/2319895390099413604LbLYto

Dispar repede, ca mai am treburi, profit ca doarme bolfosenia.

 

Lora, mami de Iustina si Adelina

 

Carti personalizateid="red"> - Cartea copilarieiid="red">

 

Bazar umanitar DC - ajutati copiii

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lora[flo], vad ca esti mamica a trei fetite superbe, m-am uitat si eu cu drag la pozicile tale, sunt ca niste flori fetele tale! Mezina este un bebelus de revista, asa dulce este!

sa-ti spun un secret: eu totdeauna m-am imaginat mama de fete... la prima eco cand mi-a spus doctorul ca voi avea baieti, nu-mi reveneam din uimire! nu ca nu m-am bucurat, nuuu, doar ca eu imi imaginam totul, si ce educatie sa dau unei fetite, si numele , tot... nici prin cap nu mi-a trecut ca voi avea baieti... m-am obisnuit in final cu ideea, pana am nascut, dar si acum cand ma duc sa le cumpar hainute raman cu ochii la rochite [:)]

sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii![flo]

 

votati rasaritulid="purple">
id="size2">
id="Georgia">

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

 

[mamica] mamy de gemenasi dragalasi [caru][caru]

id="teal">id="Georgia">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

LORA am vazut pozele si sunt tare frumoase. Cum e Ade?

 

ARIADNA, LORA are 2 fetite.[pup]

 

ELLA da, sunt bine cu sarcina...am din pacate cam 3 zile ca ma doare din nou spatele exact ca acum o luna...stii cand am perioada aia care ma omoara.Am vazut si eu pozele cu bia si e tare frumoasa, la fel si cum e imbracata mereu la moda, e super.

 

Eu am avut multe de tras zilele astea...dar nu am acum dispozitia necesara sa va povestesc.....acum tre' sa ma apuc de curatenie si tre' sa termin pana ma duc sa iau baietii.

Va pup si numai bine va doresc.

 


 

Suntem o familie super. Mami Dana si tati Alin cu 2 princhideiAlessio Michele(2 ani si 5luni) si Mattia Gabriel(13 luni). Ne pregatim cu mare nerabdare ptr [pegeam] . Asteptam si [cubrad] si [ninge]. Iar anul 2011 ne va aduce un cadou minunat : [patut] un fratior nou nout [loveyou] .

 

Pozici cu noi

id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

UNDE esti ???

De o saptamana ma pregatesc sa intreb unde esti, cum esti, ce-ti face burticul, dar nazdravanii ???

 

Sper ca n-ai scris nicaieri pentru ca te odihnesti si esti bine !!!

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

_____________________id="red">"Meglio sole, che mall`accompagnate !"id="red">id="size1">

 

 

*** Concursul KloraneBaby *** mam.jpg ***id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

DARIA sunt pe aici....am mai scris pe la mamici de italia......sunt destul de binisor.....sa zic asa...aparte faptul ca am o perioada ca sunt extrem de nerovasa si simt cum ma duc la vale. Burta crescand , imi este din ce in ce mai dificil sa ma descurc. Noptile cand Alin e de garda sunt un infern ptr mine si nu mai stiu cum sa o scot la capat. A fost mama aici cateva zile dar na, ce pot sa zic? A trecut. Acum sunt si racita.Am gasit un sirop miraculos, pe baza de plante bineinteles, ptr Mattia.Ca incepuse sa aiba iarasi ore de insomnie.Acum ca el doarme destul de linistit noaptea....se trezeste la lapte, sa-si mai caute suzeta dar nu mai are ore de insomnie...........nu reusesc eu sa dorm ptr ca tusesc, muci,etc.....Alessio de cand l-am luat sa doarma din nou in pat cu unul din noi,nu mai are crize de plans. Dar a devenit foarte rebel si vrea sa faca numai ce vrea el, situatie care ma depaseste efectiv.

Cum spuneam, burta creste. Peste 3 zile fac 30 sapt,ceea ce mi se pare ireal, ca parca mai ieri aflam ca-s gravida. Daca nu aveam probleme cu spatele asta, asa sarcini sa tot duci. Pe 30 dec am eco......si sunt curioasa de cum a crescut bb.

Am momente de tristete.....de panica.....ptr viitorul ce ma asteapta......sper sa ma ajute sD-zeu sa ma descurc......

Zilele trecute am sfintit casa si sunt tare multumita......

S-a trezit ALE.........

Multumesc Daria ca ai intrebat de mine.......revin

 


 

Suntem o familie super. Mami Dana si tati Alin cu 2 princhideiAlessio Michele(2 ani si 6luni) si Mattia Gabriel(1 an si 2 luni). Ne pregatim cu mare nerabdare ptr [pegeam] . Asteptam si [cubrad] si [ninge]. Iar anul 2011 ne va aduce un cadou minunat : [patut] un fratior nou nout [loveyou] .

 

Pozici cu noi

id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As mai fi vrut sa mai scriu una alta dar se trezise Ale si vroiam sa-l readorm ca daca nu, la gradi era varza.

Cum ziceam ......scriu aici ca stiu ca ma intelegeti..cel putin sper........am asa cateodata niste sentimente......ma trec niste ganduri...........voi stiti cat mi-am dorti copiii, dar oare de ce ma simt asa epuizata din cauza lor? Ma simt de multe ori vinovata ca ma simt asa, ca nu mai am rabdare. As primi cu siguranta un sut in fund de la persoanele care isi doresc copii cu ardoare si nu reusesc......de asta sunt bulversata si infuriata pe mine.

Ma bucur ca timpul trece repede si sarcina se apropie de sfarsit. Mai n ou e ca vreau sa fac cezariana. Ma streseaza prea mult gandul ca nu stiu cum voi face cu baietii . Ei la somnul de noapte sunt foarte sensibili, particulari [bang] si nu ii "intelege" orisicine. Acum cat a stat mama la mine, a mai incercat in toiul noptii sa vina sa ma ajute dar mai tare strica . Ca intocmai nu ii cunoaste , nu cunoaste "stilul de dormit", obisnuintele lor si baietilor o "incalcare" a unei reguli, obisnuinte.....si s-a dus draqului somnul. Mai ales Mattia. din cauza asta sunt extrem de stresata din cauza asta.Asa.....daca as face cezariana......as stii data si ora exacta si as sti sa ma organizez diferit.Ar fi o cu totul alta treaba. Miercuri am programare la ginecoloaga si voi deschide discutia despre asta.Problema e ca aici nu iti face ceza la cerinta cum mai e la noi. Aici iti trebuie un motiv valid ca sa faci ceza. Offf...sper sa reusesc.

 

ELLA cum tu cum esti? bb cum e? Activ? Ai gasit nume? eu inca nu.

 

LORA [pup] sper ca sunteti bine.

 

Va pup pe toate.[flo]

 


 

Suntem o familie super. Mami Dana si tati Alin cu 2 princhideiAlessio Michele(2 ani si 6luni) si Mattia Gabriel(1 an si 2 luni). Ne pregatim cu mare nerabdare ptr [pegeam] . Asteptam si [cubrad] si [ninge]. Iar anul 2011 ne va aduce un cadou minunat : [patut] un fratior nou nout [loveyou] .

 

Pozici cu noi

id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana te inteleg perfect...eu am un singur copil si citeodata simt ca nu mai am rabdare...si la fel ma gindesc ca atit de mult mi l-am dorit....eu sunt bine,tocmai ce am sarbatorit cei 30 de ani...inainte de apropierea zilei mele de nastere am fost mai tot timpul suparata,ca schimb prefixul,ca imbatrinesc...ma rog insa sotul a avut grija sa-mi faca ziua frumoasa pregatindu-mi o petrecere surpriza,a fost foarte frumos...bebe din burtica e bione,activ,multumim lui Dzeu,am gasit si nume SOFIA MARI';am avut si serbare cu bia la gradi,a fost...bine ca sa zic asa,exceptind faptul ca nu a vrut sa spuna poezia sis-a speriatde mos craciun[:D]

aici am niste poze din luna decembrie,si am mai pus citeva ,in alt album dintr-o minivacanta pe care am avut-o in noiembrie,in spania la niste prieteni http://community.webshots.com/album/579337810gWLwla?vhost=community

 

Pup

 

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA(02.02.2008) si [gravi] [fetita] Sofia Maria 23+

 

vine bebe

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...