Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un nou inceput...(2)


danangie

Recommended Posts

Buna dimineata,

 

ANDREEA multumesc de cuvinte. Da, e o cura de slabire. Luni am inceput-o din nou....ca am mai avut o tentativa acum 2 sapt dar am reusit doar o sapt sa o tin. Nu e asa drastica dar aveam eu o perioada naspa.

 

 

 

 

 

Ma uit la Marco si mi se umple sufletul de fericire , ochii dau sa-mi lacrimeze. Cum a vrut putza asta sa intre in familia noastra. E un copil tare dulce si cuminte. Aparte episoadele de colici, mama lor. Sunt mult mai dese si mai puternice fata de cum au avut baietii.

Am 4 zile ca-l fac sa rada. E incredibil ptr mine. Cu baietii nu am reusit asa devreme. Scumpul lu' mama acusi face 2 luni. Ii place mult galagia. [pk] Doarme super cu galagia. Daca doarme si-l duc intr-o alta camera unde e liniste, in 5 min se trezeste. Daca il las cu noi in sufragerie cu tot haosul de pe lume pe care-l fac Ale si Mattia, doarme dus daca nu il doare burta. In plus, adoarme singurel. De multe ori, dimpotriva, de cele mai multe ori il pun in carut ( ca acolo il tin des) treaz. Si el se uita pe sus pana adoarme. Mananca , ptiu sa nu fie de deochi, foarte bine de cand i-am mai marit gaura de la biberon. Nici Ale, nici Mattia nu au mancat asa bine....acu' stau si ma intreb....daca as fi marit gaura de la biberon si la baieti........oare ar fi mancat si ei bine?

Alessio il iubeste mult dar e foarte gelos saracu'. Face numai prostii si nu ne mai intelegem cu el. Daunazi l-a impins numai anumita pe Mattia de saracu' Mattia a aterizat cu capul in perete. [q] Am vazut negru.Nu mai stiu cum sa-l fac sa inteleaga ca face buba. Sunt depasita de situatia asta. In schimb, am gasit o metoda ptr a-l face pe Ale si sper ca suntem pe drumul cel bun, sa il accepte total pe Marco. I-l dau pe brate. Ne asezam pe canapea, si i-l dau pe Marco pe brate.Sa vedeti cu cata grija i-l tine pe MArco. Bineinteles ca eu sunt acolo. si acum 2 seri ii canta : Mos Craciun cu plete dalbe.[olala] Si am zis....cum mie ca adult imi place la nebunie sa il tin pe Marco in brate, sa-l analizez.....ia sa vedem daca functioneaza si cu un copil. Si ale ii place mult de tot. Se uita mult la fata lui , ii atinge mainile, ii pune mana pe burta. si e foarte multumit de acel moment. Aseara mi-a venit si sa rad. Mattia plangea , Marco plangea....l-am pus pe Marco in carut....si l-am luat pe Mattia in brate sa-l linistesc....si la un moment dat Ale se apropie de carut si ii zice lui Marco: dai Marco, basta si tu! [:-)))] Daca nu mi-a venit sa rad de numa! Eu ii zic lui Ale in fiecare zi ca-l iubesc si ca o sa-l iubesc intotdeauna. Ii spun ca mamina si tati iubeste si pe Alessio foarte mult. Ii arat poze cu el cand era mititel, ca sa-i arat ca aceleasi lucruri le-am facut si cu el. Ca si el a fost bebelus, ca si el a stat in carut.....sper sa ii treaca repede perioada asta de rebeliune si gelozie....tare mai sufar cand ii vad cateodata privirea abatuta....cine stie la ce se gandeste....

 

Mattia e foarte vioi. De cand merge la gradinita s-a schimbat mult de tot. De multe ori, e el cel care incepe cearta sau ciondaneala. Are un caracter!!! Dar e foarte dulce. Il mai cert si pe el cand trage in Ale dar se supara asa tare!![bang] Dar e foarte dragostos.De multe ori simte efectiv nevoia sa vina sa stea in brate , sa-mi dea pup. E mult mai afectiv si lipicios ca Ale.

 

Imi iubesc copiii la nebunie. As muri ptr ei. D-zeu sa ne tina pe toti sanatosi.

Abia astept sa creasca putin ptr ca sa putem sa mergem sa colindam lumea![pk]

 

 

Sper si sa iesim cu bine si din perioada asta. E o perioada grea ptr noi, ptr mine si Alin. e foarte mult nervozism in aer si sper ca sa nu ne indepartam. De aici pleaca mereu problemele in casnicie.

Tocmai am aflat de un coleg ca da divort. Tata cu 2 copii. Multe motive.....dar in principal ca de mult nu mai avea treaba cu nevastasa. Cum se face oare ca se ajunge la acest lucru? Sa nu mai ai treaba cu nevasta sau cu sotul. Dar uite de ce. Eu una sunt foarte bulversata si nu am sa dau NICIODATA dreptate barbatilor.

Pai femeia saraca, face copiii, se ingrasa in urma sarcinilor, isi prinde tzatzele in chiloti in urma alaptatului, se alege cu ditamai celulita....unchiile si pielita ii cresc fara a reusi sa le sistemeze...nu mai reuseste nici sa se machieze daca de cand se trezeste pana se culca seara nu face decat sa alerge in colo si incoace! Cand D-zeu sa mai aiba grija si de ea? Dar vezi aici gresim noi femeile. Ca ne neglijam. Ei si cum efectiv devine un rahat de femeie, in sensul nu tu machiata, aranjata putin....iti tragi haine ca sa-ti acopere suncile.etc....etc...seara ajungi ca abia mai reusesti sa te tii in picioare.....deci la o partida de se nici nu mai poate fi vorba ca te poti gandi!!!.....ei cum D-zeu sa se mai uite si sotul tau la tine!!!????Vedeti de asta barbatii isi trag amante si caute refugiu in alte femei.

Eu sunt putin preocupata, recunosc......ca nici eu nu reusesc sa ma tin aranjata. Dar am ceva zile ca incerc cat de cat sa am grija de mine.....dar cu oboseala cum facem? Eh..

 


 

Suntem o familie super. Mami Dana si tati Alin cu 3 muschetari Alessio Michele (2 ani si 9 luni) , Mattia Gabriel (1 an si 4 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (11.02.2011) ! [loveyou] .

 

Pozici cu noi

id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dana, va imbratisez pe toti, sunteti o familie tare draguta! M-ai facut sa zambesc - cu aranjatul femeii...noroc ca mi-ai amintit ca-s tot in pijamale si la ora asta...[:-)))] Si tare-as vrea sa va mai vad - stiu ca n-ai timp, dar astept poze noi!

 

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

 

Carti personalizateid="red"> - Cartea copilarieiid="red">

 

Lucrusoare la bazar umanitar

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LORA iti multumesc de mesaj, de cuvinte. Imi e tare dor de mes tale. [pup] Am sa mai pun poze dar intocmai sa-mi gasesc Putin timp. Eu sunt in spital cu MArco deoarece are bronsita. Sunt necajita tare.... ce sa fac.....

 

 

 

ELA cu siguranta ai nascut, ma duc Putin la odisee sa ma uit.

 


 

Suntem o familie super. Mami Dana si tati Alin cu 3 muschetari Alessio Michele (2 ani si 10 luni) , Mattia Gabriel (1 an si 5 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (11.02.2011) ! [loveyou] .

 

Pozici cu noi

id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, a nascut pr 6 aprilie. SOFIA MARIA , de 3,600 kg. Felicitari ELA. Refacerr rapida si bb necolicios. Abia astept poze.

 

 

LORA cum mananca ADE diversificat? Ii place? Ce-i dai?

 


 

Suntem o familie super. Mami Dana si tati Alin cu 3 muschetari Alessio Michele (2 ani si 10 luni) , Mattia Gabriel (1 an si 5 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (11.02.2011) ! [loveyou] .

 

Pozici cu noi

id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Fetelor, sarbatori fericite si linistite va dorim!

 

Dana, scuze ca nu-mi mai ajunge timpul, promit sa recuperez! Adelina mananca f. bine diversificat, ii dau legume de toate felurile, fructe, f. putine cereale, carne de pui si galbenus de ou. A, si branza de vaci si iaurt. Maine vreau sa-i dau carne de vita, pt. prima data. Scriu mai multe cand am timp. Pupa baietii!

 

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

 

Carti personalizateid="red"> - Cartea copilarieiid="red">

Lucrusoare la bazar umanitar

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Buna ziua tuturor,

 

Ce mai faceti fetelor?

 

Ieri Alessio a facut 3 ani. A fost o zi incarcata,atat emotional cat si fizic. Mai toata ziua...de fapt de alaltaieri ma tot gandesc ce se intampla acum 3 ani...atat de emotionata am fost.....

 

De pe 4 iulie incep munca....inca nu stim ce ture vom face....maine voi suna la munca si voi vedea unde ma pun si sa vad sa vorbesc cu asistenta sefa sa imi faca tura in asa fel sa nu coincida cu tura lui Alin.

 

Marco creste. e foarte linsitit. pe noapte se trezeste doar o data. A facut a 6-a boala dar e ok. E un grasun si e leit Alessio.Pe 11 face 4 luni si are 7 kile si 66 cm.

 

Eu ma refac cat de cat dupa perioada de acomodare. Ma odihnesc noaptea mai mult acum ca am 3 copii decat atunci cand aveam 1 copil sau 2. e super.

 

Va pup si sper ca sutneti bine.[pup]

 


 

Alessio Michele (3 ani) , Mattia Gabriel (1 an si 7 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (3 luni) ! [loveyou] .

 

Pozici cu noi

id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa ti traiasca seniorul [s]

Ce ma bucur ca ai scris asa un mesaj pozitiv, asteptam poze noi cu voi [bis]

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

______________________________________________id="red">

 

Campanie speciala, pentru steluta de mare, DAVIDid="blue"> [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Daria id="red"> . Vreau sa pun poze ca avem o gramada de poze noi. Dar nu prea gasesc timp. Si pe urma alin nu mi le-a descarcat pe calc. Iar ca sa le descarc eu e jale mareeeeeeeee. Nu ma pricep.

Da sunt pozitiva. Stii tu ce s eintamplase atunci...zile in urma....acum e bine.Intr-o seara s-a clarificat totul. De atunci e totul bine si armonios. si ma bucur.Ca parca am renascut.si poate ptr faptul ca suntem mai odihniti. marco s-a linistit si e super.facem pe arbitrii intre ale si matti [:D]. te pup si sper ca si tu si giulia sunteti bine.[flo]

 


 

Alessio Michele (3 ani) , Mattia Gabriel (1 an si 7 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (3 luni) ! [loveyou] .

 

Pozici cu noi

id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne cat de mult ma bucur pentru voi [bis]

Sa aveti o suta de ani de fericire si sa va vedeti copiii mari si sanatosi [bis]

 

Astept pozele, cand poti tu, doar sa anunti :-)

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

______________________________________________id="red">

 

Campanie speciala, pentru steluta de mare, DAVIDid="blue"> [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] Dana, ma bucur ca ai scris si ca sunteti bine! Nu prea am timp zilele astea sa scriu, dar o sa recuperez cand ne intoarcem din concediu - duminica plecam. Astept si eu pozele!

La multi ani pentru Alessio, sa creasca mare, sanatos si norocos!

 

Edit: waw, pe 4 iulie incep si eu serviciul! Ce coincidenta!

 

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

 

Carti personalizateid="red"> - Cartea copilarieiid="red">

Lucrusoare la bazar umanitar

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...