Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un nou inceput...(2)


danangie

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani !

Andreea avea un dinte supranumerar , pe care medicii de aici l-au considerat pozitionat gresit si ca se va putea indrepta cu aparat dentar.In cursul verii, deasupra dintelui stramb, s-a umflat gingia si se simtea ceva tare.Am mers la Iasi la un ortodont, am facut radiografie si surpriza : peste dintele stramb ( care era de fapt in plus) iesea alt dinte, iar in spatele lor, altul, spre bolta palatina. Indicatia primita a fost : operatia. Am trait cele mai mari emotii din viata mea. A fost cu anestezie generala totala, a durat 30 min si mi s-au parut mult, mult mai lungi, decat atunci cand am nascut.

Acum e bine, a trecut.

 

Voi ce faceti ? Ce fac baietii ? Tu lucrezi ?

Va doresc un an cu sanatate si liniste sufleteasca ![flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Imi pare tare rau PTr fetita. Te intreb....ca la Mattia am vazut asa umflsturi laterale la gingie....dar incanu i-a iesit al doilea rand de masele.....sper sa nu fie cazul ca Andreea. :(

Imi inchipui ca ti-a fost frica.Bine ca a trecut....

 

Noi ne luptam cu racelile, otitele.....

Da, am inceput munca si din februarie incep turele....

 

Sanatate multa si voua si un an bun!

 


 

Alessio Michele (3 + ani) , Mattia Gabriel (2 + anisori!!) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (10 luni) ! [loveyou] .

 

Pozici cu noi

id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Acum un an se nastea printul meu drag. Marco. Ce pot sa spun? Pe atunci...pe vremea cand aflasem ca sunt gravi vedeam totul negru. Si de cand s-a nascut Marco stau si ma intreb: cum oare am putut sa vad totul negru? Daca analizez situatia era ca totul era "prea" repede. Prea devreme. Probabil. Acum vad totul in roz. Un roz atat de frumos si solar ca nua veti idee. Si-apai cand acei parinti imi spuneau ca au copii linistiti, care dorm noaptea, care ADORM singuri, care dorm IN PATUT.....pe bune ca eu ziceam ca sunt niste mincinosi. Haha imi si vine sa rad. Ptr ca acum trec prin ceea ce au trecut acei parinti. Un copil de milioane. Adoarme singur, doarme singur in camera lui, in patut. Imi aduc aminte ca pe la inceput cand a inceput el sa doarme ore in sir noaptea.....eu cand ma trezeam la o bucata de noapte...si cand ma uitam la ceas si vedeam : ora 4.00 am ...!!!!Cum????? au trecut 4 ore si eu nu am auzit nimic????? Tremuram toata pana sa ajung in camera lui Marco. Credeti-ma ca imi statea plansul in gat de spaima. Si el dragul de el....dormea linistit cu suzeta in gurita. Si ieseam din camera lui incredula inca! PArca nu reuseam sa cred ca . copilul meu a dormit 4 ore incontinuu???????? Ei da...si asa a inceput rutina pretiosului meu print. Acum are 1 an...si inca nu imi dau seama cand D-zeu a trecut timpul asta. D-ne ce zboara timpul asta ca daca as avea o putere as inlantui timpul!!REvin dragilor!!

 


 

Alessio Michele (3 + ani) , Mattia Gabriel (2 + anisori!!) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (10 luni) ! [loveyou] .

 

Pozici cu noi

id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Pe aici, dar cred ca nu prea stam bine cu timpul, in cazul meu e valabil.

Tu cum esti ? Ce fac baietii ? Noi mai avem oluna si 2 sapt de scoala, cu teze, teste ,etc si apoi vine vacanta. Si , din toamna voi avea 2 scolari : un scolar de calsa a 6-a si o scolratita de a intaia.

Te salutam !

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...