Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un nou inceput...(2)


danangie

Recommended Posts

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[pup] Dana, am fost la dr., totul e ok, sunt putin mai rapide bataile inimii, insa in limitele normalului - 158. De la 160 in sus e alarmant. Dr. zice ca in maxim 2 saptamani nasc. Sper sa nu stea mai mult don'soara, ca abia astept s-o scot la plimbare!

Tu ce faci, cum iti e cu spatele?

Va pup pe toate!

 

Lora, mami de Iustina si [gravi][fetita] 36+

 

Carti personalizateid="red">

 

Bazar umanitar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan

www.inimacopiilor.ro

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow, Lora, deci 2 saptamani si ai doua fet cucuiete [bis] Nastere usoara iti dorim si o bebelina sanatoasa tun !!!

 

Danangie, cum mai esti ???

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

_____________________id="red">"Meglio sole, che mall`accompagnate !"id="red">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua fetelor,

 

LORA chiar ca 2 saptamani....wow....Iustina ce zice? O vei lasa cu tati sau la bunici? sunt chiar curioasa de reactiile ei. Vor fi diverse ca ea e deja maricica.[flo]

 

DARIA [pup] spatele ma mai doare dar mai rar. Asta ca tot incerc sa evit sa stau prea mult in fund. M-a durut ieri ca facusem putina curatenie. In rest, sper sa nu ma am dureri asa mari. Iti multumesc de intrebare. [flo]

 

 

As fi vrut sa deschid un alt topic cu un titlu: viata de cuplu la aparitia bbilor. Mai inainte de copii stiam ce-i aia ....acum habar nu am cu ce sa mananca. Cam naspa acest lucru. L-am realizat de putin timp.....deci Alin nu are chef si nici nu simte nevoia ca sa stea numai cu mine.Sa iasa.....Ar vrea...dar nu vrea sa lase copiii singuri.De parca i-am lasa singuri. Imi aduc aminte acum ca de Craciun cand ai mei au fost aici as fi vrut sa profit si sa-i fac o surpriza lui alin si sa mergem la film, la cinema. Imi place foarte mult cinema-ul.....dar am abandonat ideea ca stiu ca ar fi refuzat. Deci , da eu inteleg ca totul ptr copii....dar oare chiar totul?? Sa nu ma intelegeti gresit...bine ca cine ma cunoaste nu are cum sa inteleaga gresit......dar oare...tutto qua??? Asta-i viata? De-acum viata se va sfarsi asa? Sa crestem copiii, sa-i asezam la casele lor si gata sa ateptam sa murim?? Cam asa e la Alin. Si sunt foarte amarata sa constat acets lucru. Adica el efectiv nu-l intereseaza daca neglijeaza total viata de cuplu. E gresit ce spun? Citisem daunazi un topic despre o mamica unde intreba ce sa faca.....ca ar vrea sa mearga in luna de miere si ar trebui sa lase bbul de 8 luni acasa la bunici. E drept ca eu asa mic nu as avea curaj sa-l las......dar aparte asta, am descoperit cu aceasta ocazia ca si mie mi-ar placea sa ies cateva ore cu Alin. Eh....uite si eu acum ce probleme imi fac.....doar ca am constatat cu amaraciune ca ptr Alin nu mai exista viata de cuplu. Are copii si gata....nu-l mai intereseaza nimic.....[:(]

 


 

Mami [9cer]de [tren] Alessio Michele(2 ani si 2 luni) si Mattia Gabriel(9 luni)

 

Pozici cu noiid="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danangie, sunt mai rari barbatii ca Alin, sa stii !

Evident asta nu inseamna ca tu nu contezi sau nevoile tale nu ar fi prioritate si ar trebui sa-i spui ceva de genul ca x ore / saptamana trebuie sa le petreceti voi 2 si punct. Ca oricum va veni o perioada mai efervescenta cand vei naste bb3 si pana va acomodati si trebuie sa profitati. Oare va fi de acord ???

E tare frumoasa ideea de mers la cinema !

 

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

_____________________id="red">"Meglio sole, che mall`accompagnate !"id="red">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga mea draga..ce ma bucur sa aud ca esti mami pentru a 3id="size6">-a oara..

sa dea DD sa fie o sarcina usoara...

eu zic ca vei avea o fata..daca va fi asa imi veti trimite o sampanie de aia buna sa ma chilesc in cinstea voastra????(p.s.:eu sunt cam pocita:))) )

 

id="red">

Blackmoon Lady&lipishtocul [copil]id="Book Antiqua">id="teal">id="size3">

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Senecaid="black">id="size1">id="navy">
id="left">id="Georgia">
align="right" id="quote2">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, n-am mai scris de mult.....citesc dar nu mai scriu. DARIA da, ador cinemaul.Ar fi imposibil ce propui tu, deoarece nu am avea cu cine lasa copiii. Adica, parintii mei si ai lui sunt in Ro.cumnatii au si ei familia lor cu copii. Fratii mei sunt la 16 km de mine.....Eu as fi vrut sa profit cateodata cand mai venea sormea la mine....sau cand venea mama......

 

MY_LADY zici c esti pocita? Vedem noi cum aranjam cu sticla aia.[:D]

 

LORA nu ai nascut nu? Imi dai un semn ca sa facem si noi galerie,da? Pupam fetele.

 

ELLA cum ela mare? Ai vreme buna?

 

Maine am eco. Las baietii cu cumnatamea. Cand plecam noi ei vor dormi......deci nu ne vad cand plecam.Sper sa nu fie asa tragica trezirea. [ups]

 

 


 

Mami [9cer]de [tren] Alessio Michele(2 ani si 2 luni) si Mattia Gabriel(9 luni)

 

Pozici cu noiid="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare!!!nu am mai scris cam de multisor....la mare e frumos,avem vreme frumoasa,chiar foarte frumoasa...doar ca statiunea nu ne prea place dar e bine;plaja e ingusta si apa adinca,mai mergem la mamaia la plaja si mai stam si la piscina unde suntem cazati...suntem bine,bia a avut ceva mucisori dar i-a trecut;ii place mult in apa,insa nu vrea colac[bang]e foarte curajoasa,la inceput nu vroia sa intre in apa acum insa se lasa cu plinsete cind tb sa o scot din apa

 

dana nu stiu ce sa-ti zic de felul in care gindeste Alin acum ...ma refer la viata voastra de cuplu...noi o mai lasam pe Bia la ai mei si mai mergem si noi la mall singuri,la film chiar si in Copou,insa nu putem sa nu o luam cu noi in concediu...cu toate ca tare am vrea sa mergem citeva zile singuri caci ne-a zapacit de cap la mare,e tare incapatanata,nu vrea sa mearga pe jos,vrea in brate sau dupa cap la tat'su ...stateam si ma gindeam ca daca aveam doi oare cum ma descurcam[alcool]s-a facut rea Bia ,nu prea ne mai asculta si face numai ce vrea ea,impinge copiii,ii bate,nu mai imparte jucariile asa cum o facea inainte...sper sa-si revina ...nu stiu ce sa mai fac[bang]

 

va pup ,ne mai auzim!!!

 

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA(02.02.2008)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Am o stare ca nu am chef sa scriu.

 

ELLA naspa cu comportamentul Biancai.Trebuie sa gasiti motivul. Eu slava Domnului am noroc ca Alessio n u este si nu a fost niciodata agresiv cu copiii.Cateodata ma si oftic ca daca se apropie vreun copil mai tupeist de jucariile lui...el le lasa acolo si pleaca cu coada intre picioare.[bang] Faptul ca nu vrea sa dea jucariile nu e o treagedie. [:D]

Nici eu nu cred ca as putea sa plec in vacanta singura. Eu ma refeream ca as fi vrut la o inghetat, la un film...dar ma rog....

 

Off, mai scriu eu...pup all!

 


 

Mami [9cer]de [tren] Alessio Michele(2 ani si 2 luni) si Mattia Gabriel(9 luni)

 

Pozici cu noiid="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai scrie-ne despre cum esti, daca ai mai fost la doc !!!

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

_____________________id="red">"Meglio sole, che mall`accompagnate !"id="red">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...