Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un nou inceput...(2)


danangie

Recommended Posts

Buna seara fetelor,

 

Eram sigura ca daca am sa intru aici am sa ma bine dispus putin si am sa gasesc vesti bune. LORA felicitari din inima.M-am gandit mereu la tine.Eram atat de curioasa ce faci, cum esti ca uneori ma lua si nervii ca nu reuseam sa aflu cum esti. Eu nu reusesc sa vad pozele.Sunt albumele la 3 fete dar pe tine nu te vaz.....sau gresesc eu ceva? Pot te rog sa-ti sugerez ceva fara sa te superi? [iartama] Cred ca ar fi bine sa stergi din mesaj link-ul cu pozele deoarece sunt pozele unor fete pe care nu stiu daca ele ar aproba sa fie publice. Intelegi ce vreau sa spun nu? Stii tu de cand cu isotria aia a pedofililor....Asa....acum sa vedem.Cum e Adelina? Doar Adelina? Sau ati pus si alt nume? E plangacioasa? Nu ai uitat cum se face nu?[:D] Ah...cred ca ce emotii te trec!! Cum a afost nasterea? Cand poti poate reusesti sa-mi povestesti. Doar daca reusesti. Daca ai scris povestea nasterii o voi devora cu mare placere!! Va pup.Pe toti.Sa fiti fericiti asa cum meritati!![pup][pup]

 

Mi-a sarit inima de bucuria si am zambit si mai mult cand am citit despre tine ELLA. Felicitari!!!!!!!!!!!!!Din sulfet.Sa dea D-zeu sa duci sarcina cu bine pana la termen! Fara probleme,fara stres. D-zeu sa te octroteasca. Sa VA ocroteasca.[flo][flo]

 

DARIA [flo][flo] sunt pe aici..am ajuns acasa azi-noapte la 2,10. Obosita rau.....fericita super..fericire care mi-a disparut in 2 secunde cand am ajuns acasa...si cand ne-am uitat la ferestre....si cand am vazut usa de la balcon largggg deschisa.Da.[q] Au intrat hotii. Sunt devastata.Inca sunt devastata. Stau la etajul 2. Blocul e incojurat de gradina maree cu gard..Iti trebuie cheie sa poti intra in curtea blocului si pe urma in bloc. Mai naspa e ca au intrat pe geam.Cum au facut? Cum au facut sa urce pana la etajul 2? E ceva imposibil.Nu sunt burlane ca sa se catere.E dificil.Nu ne explicam.Primul impact a fost naspa....dar pe urma am zis ca vantul a deschis usa. Era unica usa in care nu trasesem taparela.Taparela e un fel de stor din lemn sau aluminiu......sunt asa ceva in vestul Romaniei...nu stiu daca stii despre ce e vorba......se blocase si nu am mai avut timp sa o reparam.Si a fost unicul geam "gol". La celalalte taparelele erau trase. Si da..am zis noi ca a fost vantul...si pentru ca nu am gasit nimic la nelalocul lui. Parere care s-a evaporat rapid cand am intrat in dormitor.....sertarele erau toate dechise si hainele, cilotii, ciorapii aruncati pe jos in dezordine. M-am uitat la sertarul de la mobila de langa pat stiind ca acolo era calc meu. Era deschis si ala dar calc scos afara. Nu l-au luat. M-am uitat in alt sertar unde stiam ca acolo am o cutiuta cu o cruce de aur, cadou pentru mattia dela soacra.Nu era cruciulita acolo.Deci am inteles ca pana la urma au intrat hotii. Foarte suparati nevoie mari ne-am culcat.A doua zi am vazut si daunele care mi le-au facut la geam.Ca sa deschis usa, au crapat lemnul , geamul si gresia. Spre dupa amiaza cum Alin nu era linistit dincauza asta ainceput sa cerceteze dormitorul mai cu atentie si asa a dat perdeaua la o parte si asa a vazut jos cutiuta de la cruciulita lui Mattia.Capacul era rupt.....cutia aruncata acolo spre perete si surpriza cruciulita inauntru.Deci, dupa mine, ei cautau bani, carti de credit...chestii din astea. Dar au luat o teapa cum nu au patit cred ca d emult. ca nu aveam un sfant in casa. Si cred ca de ciuda au aruncat cutia jos ca na ce sa faca ei cu o cruciulita??? Sentimentul e foarte naspa sa stiu ca au intrat hotii in casa.Sunt extremd e terorizata.Alin e de garda si eu deja mi-am baricadat usa cu canapeau.Imi este frica de mor. Nu am aer. Vream efectiv sa schimbam toate geamurile si usile sa punem din alea dulbe si sa punem taprele din aluminiu si sa vedem daca reusim sa ne permitem sa punem si alarma.Nu stiu daca vom reusi.Dar eu nu mai sunt deloc linistita si vreau sa plec de aici.Alin zice ca de unde stiu eu ca in locul unde vom merge nu vor fi hoti.Nu stiu...dar eu acum sunt prea terorizata....cam atat....m-am intins...dar simteam nevoia,,,[q]

La mare a fost frumos tare dar foarte obositor si stresant cu tot nisipul ala. Si-n duoden am nisip...ca sa nu spun altceva.[:I]

Noapte buna

 

 


 

Mami [9cer]de [tren] Alessio Michele(2 ani si 2 luni) si Mattia Gabriel(10 luni)

 

Pozici cu noiid="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dana, mi s-a facut pielea de gaina, groaznic !!!

Bine insa ca nu au distrus pe acolo nimic, bine ca au vazut ca nu au pt ce sa se intoarca (e buna si criza pt ceva, nu ma-njura).

Cred si eu ca esti foarte speriata !!! Insa ma repet, aia nu se mai intorc ca n-au pt ce !

O imbratisare mare-mare pt tine si baieti !

Cand mai mergi la doc ???

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

_____________________id="red">"Meglio sole, che mall`accompagnate !"id="red">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana imi pare rau pentru ceeea ce ati patit,sincer sunt speriata rau...imi imaginez cum sunteti voi...bine macar nu au facut mari stricaciuni.

multumesc pentru gindurile bune[pup]si eu ma rog la Dzeu sa ne ajute sa trecem cu bine aceste 40 de saptamini si sa mai aducem pe lume un copil sanatos

acum ne pregatim de gradi,luni va fi prima zi,am niste emotii...pina se acomodeaza ,daca o sa-i placa...

va pup

 

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA(02.02.2008)

 

[gravi]8+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DARIA nu, nu te injur. Dar chiar daca nu ar fi fost criza asta proasta sa fiu sa tin banii in casa!! Cine d-zeu mai tine banii in casa in ziua de azi? Si stii ce e ciudat?? Ca nu stiu ce cautau! Ca in dormitor aveam si o cutie unde tineam acolo multe inele si brati din aur plus aveam si 2 lanturi. Nu s-au atins de ele. Aveam pus pe un raft o pereche de cerecei din perle si nicipe aia nu i-a luat. In sufragerie aveam pe unul din rafturile bibliotecii bratarile baietilor plus un alt lant de al mue. Toate la vedere. Nu le-au laut! Deci ori cautau bani ori nu stiu!! De asta sunt asa bulversata. Ca nu stiu de ce nu au luat nimic.....ca nu i-a interesat? Ca nuau avut timp? nu stiu.....sper sa nuse mai intoarca.....dar asa cum au intrat astia...poate sa intre altii.....[q]

 

 

ELLA ce fain! Gradinita. Eu din pacate nu reusesc sa-l dau pe Ale...aici e diversa tare situatia gradinitelor....Alessio neavand inca 3 ani ar trebui sa-l dau la cresa practic . Si cand il dai la cresa implica practic o plata enorma pe luna. Si plata asta depinde de cat castiga parintii...si pe noi ne-ar ajunge aproape 500 de euro pe luna.....si nu imi pot permite acum sa dau banii astia.......imi pare tare rau...dar nu am ce face.....

Sa ne povestesti cum a fost inceputul.

Tu cum te simti? Ai greata? Ai facut eco?

 

 

 

 


 

Mami [9cer]de [tren] Alessio Michele(2 ani si 2 luni) si Mattia Gabriel(10 luni)

 

Pozici cu noiid="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana ma gindeam ca poate hotii astia stiau ca veti pleca de acasa si de asta au venit,poate s-or fi gindit ca aveti bani in casa...daca zici ca de bijuterii nu s-au atins...cine stie,sa va ajute Dzeu sa nu mai vina nici un hot...

eu ma simt bine cit de cit...am stari de voma si greata,ma mai doare burtica...am fost la eco,acum o saptamina,era micut...mi-a dat sa fac analize si saptamina viitoare merg din nou...sper sa fie bine;sincer stau asa cu inima cit un purice,tot ma gindesc sa nu se intimple ceva rau,Doamne fereste;insa stii ce constat ca mi se vede deja burta,nu-mi vine sa cred,deci nu ma pot incheia la ultimul nasture de la pantaloni;la tine la a doua sarcina s-a vazut burta mai repede? tu cite saptamini ai?

 

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA(02.02.2008)

 

[gravi]8+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

..nu e ca mi s-a vazut burta mai repede....mai bine zis acum mi se vede burta mai repede dar asta si pentru ca am un strat considerabil de grasime la burta [:I] si deci ca urmare si bruta pare mai mare...si mai este si faptul ca ma balonez enorm de mult.am 15 sapt.

 


 

Mami [9cer]de [tren] Alessio Michele(2 ani si 3luni) si Mattia Gabriel(10 luni)

 

Pozici cu noiid="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, ma bucur ca sunteti bine, asta e imp. Imi pare rau de faza cu hotii, nu te mai gandi, probabil n-au avut timp sa caute, cine stie ce i-o fi speriat!?

Poze am pus acum in albumul propriu:

http://community.webshots.com/album/578555606EJsjlb?start=0

O sa-l sterg pe celalalt, ai dreptate.

Nu scriu mai mult, ca-s cu ea in brate, suntem bine.

Va pup pe toate!

 

Lora, mami de Iustina si Adelina

 

Carti personalizateid="red"> - Cartea copilarieiid="red">

 

Bazar umanitar DC - ajutati copiii

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LORA ma bucur mult ca ai scris si ca ai pus poze. Ai o fetita dolofanica si splendida foc. Sa iti traiasca1 Iar fata Iustinei e minunata, alaturi de surioara. e fericita super nu? Ai lapte? Am vazut ca Adelina deja accepta suzeta. Eu de data asta nu mai apelez la suzeta. PEntru mine a fost un calvar si ma gandesc si ptr Mattia. Sta non stop cu ea, iar noaptea daca ii cade [bang] urla de nu mai poate si se trezeste foarte des din cauza asta. Sper sa mai intri sa ne mai povestesti despre Adelina, asta cand poti. [flo]

 

Eu am avut 2 nopti de infern. De fapt de cand am venit de la mare nu am reusit deloc sa prind 3 ore de somn. Amandoi sunt varza de raciti si Alin fiind de munca, eu singura cu ei, muci, sufocat....naspa rau...[:(]

 


 

Mami [9cer]de [tren] Alessio Michele(2 ani si 3luni) si Mattia Gabriel(10 luni)

 

Pozici cu noiid="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

Felicitari Lora pentru grasunica ! Sa va traiasca fetele !

 

Dana, imi pare rau pentru ce ai patit ! Sa dea Domnul sa va reveniti repede 1

si noi am inceput scoala si gradi, scolarul e cam suparat ca nu mai are timp de joaca, Andreea deja cocheteaza , ca trebuie sa se imrace frumos, cu rochite, ca o vad baietii.[il]

 

Aveti grija de voi !

[floare3]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...