Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un nou inceput...(2)


danangie

Recommended Posts

Buna seara!!!

Cam de mult nu s-a maiscris aici...ce se intimpla?Dana sper caesti bine[pup]

Noi suntem bine,ne-am acomodat si la gradi[pk]prima saptamina a fost grea caci Bia ne spunea ca vrea la gradi iar cind ajungeam incepea sa plinga si nu vroia sa mai intre in clasa;acum nu mai sunt probleme,intra singura in clasa,saluta si apoi incepe sa se joace[pk]

Cu sarcina e bine ,pina in prezent,pe 5 oct merg iar la control ...

Noapte buna, va puppe toate!!!

 

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA(02.02.2008)

 

[gravi]10+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata,

 

Asa e ELLA nu s-a mai scris de mult. Nici nu mai avem ce , probabil. Eu una am fost super ocupata ca Alin a fost in Ro si fiind singura iti dai seama ca nu stiam pe unde mi-e capul apai sa ma mai gandesc si sa scriu. Am mai scris cateodata pe la alte subiecte cand dormeau baietii dar aici chiar nu am mai intrat. Vreau sa pun muraturi [:D]. Nu stiu daca voi reusi. Incercam totusi.

Eu sunt bine. Parca nici nu ai zice ca-s gravida. Pe bb il simt foarte bine si aproape zilnic de pe 21 sept. Ma aplec, dorm ghemuita tare, cateodata si pe burta.....nu am nimic. Nu ma dor oasele de la " d-ra" asa cum ma dureau la sarcinile cu baietii.Sunt zglobie tare. E foarte diversa sarcina asta. PE 16 oct am eco si sa speram ca voi fi multumita de cum se va desfasura dat fiind ca nu ma mai duc la privat ci la stat. Vom vedea si daca imi spun ce este. De chestia cu nascutul.,.....m-am lecuit cu cezariana. Vroiam cezariana, ba nu vroiam cezariana. Fiind atat de aproape nasterile imi era foarte frica de nasterea naturala. Am avut momente cand cateodata ma lua tremuratul numai la gandul ce va fi. Acum m-am lecuit. Aici s-au intamplat cateva cazuri drastice de nastere si tare sunt speriata.

[:)] imi vine sa rad ca vroiam sa povestesc cazurile care au foat aici dar mi-am adus aminte ca si tu esti [gravired] si deci nu e cazul sa te bag in sperieti. Cam atat.

 

Alessio a devenit foarte agitat de ceva vreme. Il impinge mult pe Mattia si drept urmare Mattia a invatat sa "raspunda". si cand il prinde il pisca, trage cu plama. Lucru care ma face sa [bang].Ca asa a inceput si verisorul Roby....o plamuta, o piscatura si acum nu face decat sa traga si sa arunce lucruri in copii. Off sper sa-l dezvat de lucru asta. Mattia , in schimb, e un lenes. Nu da semne ca vrea sa mearga. Stiu ca, copiii nu sunt la fel dar ma gandeam ca ale la 11 luni jumate mergea. Vom vedea. Acusi Mattia face 1 an si deja incep sa ma gandesc la ce voi face de ziua lui. La menu, tort, etc. Vreau sa fie ceva frumos. Cam atat si la acest capitol.

 

Sper ca sunteti bine toate. Si voi si copiii. [pup]

 


 

Mami [9cer]de [tren] Alessio Michele(2 ani si 3luni) si Mattia Gabriel(11 luni).......si in martie barza ne va vizita.[:)]

 

Pozici cu noiid="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

E asa frumos sa fii [gravired]. Nu cred ca exista sentimente mai frumoase ca atunci cand esti [gravired]. Sa stii ca in tine creste o fiinta umana. E superb. E greu,deoarece nu e floare la ureche, dar e mult prea frumos. Cred ca-i cel mai frumos lucru de pe pamant.

 

Va pup

 


 

Mami [9cer]de [tren] Alessio Michele(2 ani si 4luni) si Mattia Gabriel(11 luni).......si in martie barza ne va vizita.[:)]

 

Pozici cu noiid="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danangie
E asa frumos sa fii [gravired]. Nu cred ca exista sentimente mai frumoase ca atunci cand esti [gravired]. Sa stii ca in tine creste o fiinta umana. E superb. E greu,deoarece nu e floare la ureche, dar e mult prea frumos. Cred ca-i cel mai frumos lucru de pe pamant. Va pupMami [9cer]de [tren] Alessio Michele(2 ani si 4luni) si Mattia Gabriel(11 luni).......si in martie barza ne va vizita.[:)]Pozici cu noiid="size1">
align="right" id="quote2">[pup] Sa ai o sarcina usoara, Dana![pup] Pupa baietii nazdravani!Noi suntem bine, bolfosenia a luat 1.100g intr-o luna, am cantarit-o pe 6 si avea 5 kg si 58cm. Iustina e tare incantata de surioara ei, in rest, ocupata cu gradinita si engleza. Ela, ai fost la control?Va pup pe toate! P.S.: Am mai pus poze noi in album:http://family.webshots.com/album/578555606EJsjlb?start=24Lora, mami de Iustina si AdelinaCarti personalizateid="red"> - Cartea copilarieiid="red">Bazar umanitar DC - ajutati copiii(Niciodata sa nu spui niciodata!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LORA ma bucur ca ai scris. Imi e asa dor de tine. Ptiu sa nu fie de deochi ptr dolofanica. Am vazut pozele si e superba, arata bine de tot. si ma bucur ca Iustina a reactionat bine la surioara. Ceva momente de gelozie? Frumoasa familie. Pupppp all!!!!

 


 

Mami [9cer]de [tren] Alessio Michele(2 ani si 4luni) si Mattia Gabriel(11 luni).......si in martie barza ne va vizita.[:)]

 

Pozici cu noiid="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lora am fost la control,totul e bine,nu a vrut sa ne arate sexul(cred ca e si prea devreme,cu toate ca la o gravida cu aceleasi nr de saptamini ca si mine i-a vazut sexul bb-ului);mi-a dat sa fac dublutest;in general e bine multumim lui dzeu

Bia mi-a fost racita putin,dar i-a trecut;la gradinita s-a acomodat foarte bine,e la program prelungit,ii place si-a facut prieteni

Dana [pup]baietii

 

Va pup!!!

 

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA(02.02.2008)

 

[gravi]12+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ELLA ma bucur ca ai scris. si ca esti bine. Deja 12 sapt. Si eu stiam deja la 12 sapt cu baietii ce aveam. Dar mergeam la un doctor super profesionist si cu un ecograf super. Acum de data asta am fost la stat si deci.........inca nu stiu. eu sambata merg la eco si abia astept!

Ce fain acusica sunt sarbatorile Iasului, sf. Parascheva!! Ce fain. Te duci?

 


 

Mami [9cer]de [tren] Alessio Michele(2 ani si 4luni) si Mattia Gabriel(11 luni).......si in martie barza ne va vizita.[:)]

 

Pozici cu noiid="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata!!!

Dana au inceput sarbatorile Iasului insa e vremea foarte urata cu multa ploaie si mult frig[bang],probabil ca o sa merg intr-o zi sa casc gura pe la tarabe[:D]se organizeaza si un tirg de haine la Sala Sporturilor,am fost si eu sa vad ce-au mai adus...oricum e frig rau si nu prea am chef sa inghet de frig pe acolo...poate mergem putin la artificii...sa vedem...

Pup!!!

 

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA(02.02.2008)

 

[gravi]13+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...