Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

A trecut un an!


andreeaben

Recommended Posts

Azi se implineste un an de la despartirea noastra,ciudat si trist,cum niste simple date pot schimba de pe o zi pe alta viata cuiva.Pana ieri eram o familie,cu bune si rele,ca,deh...asa e in familie ,si azi,deja,m-am trezit singura in casa pe jumate goala...goala de ""sufletul meu pereche"",de cel care trebuia sa fie jumatatea mea.Am ramas doar cu puiul si cuibul gol....sufletul pustiu si multe lacrimi.

Si uite,a trecut un an,ce an....Doamne.M-am reinventat in acest an,nu credeam ca voi mai gasi putere,dar D-zeu sau cine,nu stiu,mi-a dat,poate doar chipul copilasului meu care astepta de la mine sa fiu aceeasi mamica vesela si atenta si plina de dragoste pe care o stia,cu lacrimi ascunse intre perini cand el dormea....

A trecut,nu stiu cum,sau mai bine zis,e pe trecute,ha...ha,daca pot spune asa.Inca mai persista un gol,un frison rece pe sira spinarii la gandul ca mi s-a intamplat mie asa ceva,ca viata mea s-a intors upside down!Dar,stiu ca greul abia incepe,adica am un drum lung in fata,de parcurs,trebuie sa-l pot parcurge,nu sunt singura,nu pot fi egoista,este continuarea mea pe aceasta lume,care are incredere in mine,asteapta sprijinul meu.

N-am crezut ca va trece,dar cineva a zis simplu""timpul vindeca ranile""

Viata mea acum incepe...adica viata mea adevarata,necenzurata,sunt EU,asa cum simt si cum vreau.Mi-am recastigat respectul de sine,increderea zdruncinata.Acum pot lupta cu viata,chiar daca pare greu,am putere.Am platit greselile,daca am avut..acum a venit vremea mea....sa traiesc!

 

Andreea,mami de Andrei nazdravan

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 7 months later...
citat din mesajul lui kelly

Paste fericit Andreea ![paste][paste][paste][/quoteNadia,multumesc din suflet pentru urarea de Paste.Am cam abandonat forumul pana nu demult.N-am vazut mai repede mesajul sa ti pot ura Sarbatori Fericite!Iti doresc o viata plina de bucurii,un bebe sanatos si numai bine![flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...