Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nu ma lasa sa iau copilul cu mine


Recommended Posts

Nu stiu daca solutia o voi primi de la acest forum dar sunt disperata si nu stiu ce sa fac. Am venit in Spania impreuna cu copilul pt ca sotul meu lucra acolo. Nici cand traiam in Romania relatia noastra ca si cuplu nu era prea stalucita. La un moment dat am vrut sa divortez din cauza comportamentului sotului meu. Dar am ramas totusi cu el. A plecat in Spania sa lucreze si eu in tot acest timp am sperat ca vom ajunge sa traim iar impreuna.Sunt in spania deja de cateva luni dar relatia cu sotul meu nu merge deloc. Daca azi e bine, maine si poimaine e rau. Dar am tot spus ca pt copil merita sacrificiul de a incerca pt a 100-a oara sa ramanem impreuna. Mama mea a ramas in Romania fara nici un ajutor. Acum 2 zile mi-a spus ca a cazut si are o fractura de craniu f urata, ca a fost la spital si ca este in observatie. Eu vreau sa ma duc la ea sa vad daca este bine , sa o ajut cu ce pot dar sotul meu se opune ca eu sa plec si cu copilul. Vreau sa iau si copilul cu mine deoarece el a fost numai cu mine pana acum, sotul meu fiind plecat din tara. Si nu as fi linistita sa-l stiu departe de mine.Are 4 ani si trebuie sa te ocupi efectiv e el.Ce sa fac, are vre-o sansa sa ma impiedice sa plec cu el? Sunt de-a dreptul disperata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu poate sa te impiedice sa pleci cu copilul din Spania - adica sa te reintorci in Romania. Dar daca vei vrea sa te intorci in Spania, la iesirea din Romania iti va trebui acordul lui. Sau va veni si el sa plecati toti 3 impreuna. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sanda, adina are dreptate,autoritatile spaniole nu va fac nimic daca nu sunteti cel putin rezidenti in spania,daca sunteti turisti nu se baga. vezi ca daca ai mai mult de trei luni de sedere in spania ai intrat in ilegalitate ,nu te speria nu se intimpla nimic grav ,posibil va trimita cu toata dragostea acasa,shi sa va dea o mica amenda, depinde de legile de frontiera, insa te potzi interesa la sectia de emigratie.te avizez fiinda nici venezuela nu cere vize ro insa daca ai depashit perioada de 3 luni trebuie sa justifici de ce ai depasit termenul ....bineinteles ca al tau este destul de plauzibil, ai stat cu sotul. daca sotzul tau a cerut ptru voi drept de sedere ca insotitori atunci nu aveti nici o problema. sanatate mamei tale monica mami de print
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai nici o problema. Du-te linistita cu copil cu tot, ce iti bati capul? Marius Pernes www.marius.rdsor.ro [url="http://good-times.webshots.com/album/556595712roqbKJ"]Anul 2006 [/url]/[url="http://good-times.webshots.com/album/558648573wnySJN"]Anul 2007 [/url]/[url="http://family.webshots.com/album/559575508QfpVhC"]Serbarea Ioanei[/url] [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deja a ajuns la amenintari serioase, jigniri si toate cele. Cred ca voi cauta ajutor la un adapost pt femei in situatia mea pt a putea sta acolo o saptamana. Am bilete de avion deabia pt saptamana viitoare pt ca nu am gasit mai devreme, fiind perioada de vacanta.Oricum m-am invatat minte si nu-mi iert cat de inconstienta am fost ca am trecut prin atatea si cu toate astea l-am iertat si m-am mai si hazardat printre straini. Nu-mi era bine in tara? Nu stiu ce-a fost in capul meu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanda fetele ti-au spus ca nu o sa ai probleme la vama.Dute linisita (din punctul asta de vedere),tu pleci acasa,in caminul conjugal,nu rapesti copilul care dealtfel e cetatean roman,n-are argumente sotul tau sa te reclame la autoritati sau sa te retina. Speram ca mama ta se va insanatosi repede si ca o sa-ti rezolvi apoi ce ai de rezolvat cu sotul tau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...