Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Lumea mea!


Mirrin

Recommended Posts

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

M-am gandit sa scriu in blog ce idei imi mai vin, ce gandesc...asta ca sa nu ma mai trezesc invadand subiectele altora cu simtamintele mele :).

 

Am avut ocazia sa ma uit in urma, sa citesc...si am constatat cu bucurie ca m-am schimbat muult in bine. De la incepututrile mele de tanara casatorita, apoi cu burtica, mama perfecta ... aveam asa o naivitate si initial nici forumul nu-l luam prea in serios. Dar totul s-a schimbat, m-a bucur ca m-am regasit si ma bucur ca azi nu sunt in acelasi loc ca acum cativa ani...ceea ce este bine zic eu!

 

In 2005 eram carla...ce nume...de unde mi-o fi venit nu stiu, dar clar ca mi se potrivea...am vrut mereu sa-l schimb sa pun ceva ce sa ma reprezinta. In urma unor discutii politice mi-am facut contul cu actualul nik, am zis sa fie ceva simplu si la obiect...cum ma apucase deja introspectia aia dura si ma simteam captiva in propriile limite...si fiind pe mail in acelasi timp, mi-am ales nikul asta...

 

Oricum, blogul meu cred ca va fi o varza de idei, nu sunt prea ordonata de felul meu, in idei nici atat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vineri am fost in vizita, invitati la masa, Alex s-a sezat la masa si a mancat foarte frumos si tacticos, am observat-o si am ramas surprinsa, in final imi zicea :"Imi cer scuze mami, pot sa ma retrag, fiindca m-m saturat!"...am ramas blocata, adica ea acasa mananca cu genunchii pe masa, vorbeste, se agita...eu o las in pace sa faca cum vrea...de unde o fi scos chestia asta nu stiu... ce reguli or fi zis oamenii aia ca sunt la noi in casa, iara nu stiu!

 

De doua zile Alex este la bunica, a fost foarte incantata ca va sta cateva zile fara "badang, badang" adica fara Mircea...si-a luat toate jucariile cu care nu vroia sa se joace de frica celui mic ca "i le va strica". Bunica- supranumita "liderul de excursii" fiindca ea ne-a plimbat prin diverse locuri toata vara, tati fiind ocupat cu constructia casei- i-a organizat "tabara de pictura", a mai luat la ea pe fata unei colege pasionata de desenat, le-a cumparat creioane, acuarele blocuri de desen si liber la desenat! Am intrebat-o daca sa ma duc la ea si mi-a zis ca "ii stric distractia".

 

Mircea, care credeam ca va plange dupa sora lui...ne-a surprins si el, a profitat la maxim de "copil singur la parinti" :), s-a jucat si a rasturnat toata jucariile, s-a pisicit si alintat cand la mine cand la taica-sau...nici nu a pomenit de "Ale"...iar noi care ne asteptam sa planga si sa o caute disperat.

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am tot zis ca ma voi tine departe de unele subiecte, nu reusesc sa fac lucrul asta...asa ca azi postarea unui user referitoare la abuzuri m-a dat peste cap, mi s-a facut rau efectiv, se vede din postari ca persoana este "pe drum", ca intelege...insa mereu vreau sa spun ceva care sa ajute si nu-mi iese nimic, nu-mi dau seama ce ar putea ajuta, poate doar cum au spus si celelalte fete o imbratisare virtuala sincera...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca deobicei cand sunt stresata de ceva, real, palpabil ma apuca si analiza interioara :). Cu astfel de ocazii mai descopar cate ceva si nu pot sa nu ma gandesc ca "intortochiate sunt caile psihicului uman".

 

Ma gandeam ce s-ar mai putea intampla acuma in prag de inceput scoala, de mutat in casa care inca nu este terminata cum am fi vrut ( partea buna este ca a iesit cam cum doream cu bugetul pe care il alocasem), trebuie sa vina si doamna care va sta cu copiii ( greu imi este sa ma obisnuiesc cu ideea ca imi va intra cineva strain in casa), eu sa incep munca in curand...iar problemele administrative si maruntisurile parca nu se mai termina...si-mi ziceam alarteieri in sinea mea "nu mai lipseste decat sa se imbolnaveasca copiii", zis si facut - avem varicela!

 

Asa ca vacanta fetei la bunici s-a terminat, desi nu mai vroia sa vina acasa, maica-mea s-a imbolnavit si ea evident cred ca mai mult de grija fetei...

 

natalia-nica [flo], am vrut sa-ti dau floarea asta de acum cateva zile.Pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Of, trece timpul si eu ma simt total nepregatita...mai am o saptamana si sunt din nou la serviciu, nu m-am gandit la asta prea mult, am zis ca se va intampla candva la toamna ...si realizez ca este toamna!! Astazi m-a apucat o jale de nedescris, ca fata s-a facut mare si incepe scoala si da-i si plangi, bebe face 2 ani, este si el mare, eu ma intorc la munca si timpul petrecut impreuna devine foarte putin... si iar da-i si plangi. Stiu ca totul va fi bine, dar m-a luat asa o nostalgie...

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru floare! [pup]

 

Off, si Denis incepe scoala, clasa I, si am si eu un bolovan in stomac, imi vine sa plang, totul va fi diferit de-acum, i-a trecut copilaria aia total fara griji... va lua viata in piept...

 

"Un copil se naste cu nevoia de a fi iubit - si nu trece niciodata peste ea" F.A. Clark

 

Mami de [cavaler] Denis (17.06.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...