Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Lumea mea!


Mirrin

Recommended Posts

Aceleasi sentimente le am si eu de multe ori... ca exemplu recent: o "doamna bine" pipaia cu mainile goale jeleurile care se vand vrac la Auchan! Am explodat! Alta: in Parcul copiilor, unde pe portile de intrare scrie clar: "Interzis accesul cu animale" am vazut ieri vreo 20 persoane plimbandu-si cainii, care, bineinteles, isi faceau nevoile nestingheriti pe pajistile destinate copiilor... Imi venea sa plamg de ciuda! Iubesc animalele, dar wc-ul lor nu e in Parcul copiilor! Azi voi face reclamatie pentru ca gardienii care au in grija acel parc, stateau fain-frumos in casuta lor si-i durea-n cot de parc...

Cam asta, din pacate... Si am X exemple...

 

"Un copil se naste cu nevoia de a fi iubit - si nu trece niciodata peste ea" F.A. Clark

 

Mami de [cavaler] Denis (17.06.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Ai dreptate natalia_nica, intalnim tot felul de situatii, zilnic, insa pe mine au inceput sa ma lase nervii, eu sper sa devin mai toleranta in general (am zis ca oi avea eu o problema), insa la minuni din astea nu reusesc sa ma calmez...

 

Este ziua asta asa frumoasa, prima zi cu soare dupa zile lungi moharate, uitandu-ma pe fereastra mi-am adus aminte de Alex, care ieri, cand am intrebat-o ce a facut la scoala mi-a zis, pliona de emotie si incantare, nu mi-ar fi spus dar nu se putea abtine:

- Mami, iti spun un secret, dar sa nu-l spui la nimeni, ti-l zic incet ( desi eram doar noi doua)! Noi o sa facem felicitari si martisoare pentru ziua mamei!

- Asta e super, cred ca va veti distra!

- Da mami,aaa... si stii ceva, azi am invatat o poezie!

- Ce poezie ( eu stiind ca ea stie o gramada de poezii si ca le retine imediat, asteptam sa inceapa sa turuie)! Imi spune rar, pe silabe, apasat:

- Pai, "Primavara" de Vasile Alecsandri!

Eu astept...si astept...ea incepe sa -mi arate ce atakuri ale artei a facut pana am venit eu:

- Pai si poezia, nu mi-o spui?

- Pai asta este poezia, are si versuri dar nu le stiu!

M-am bucurat, fiindca este prima data cand o vad relaxata, ea trebuia mereu sa stie tot, sa ii iasa totul perfect.

 

Ce trebuie sa mai stim...a venit Primavara, ca e de Alecsandri sau nu, nu mai conteaza!!! Petru mine ei sunt Primavara mea, ghioceii si martisoarele si tot ce este frumos pe lumea asta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...