Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori....(12)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 261
  • Creat
  • Ultimul răspuns
neata,neata!! Aoleu,nu mai vorbiti de cumparaturi,si eu trebuie sa le iau la amandoi pt scoala si gradi,nici nu ma gandesc la cati bani treb sa spargem [q]. Katik poate veniti odata prin Moldova,am sa te servesc cu mancarea de-a noastra!Vad ca nici fii-ta nu-i mai prejos cu kg-le,of,astept si eu sa vad cam cum manaca la gradi,chiar sunt curioasa! Claudia cum a fost in oras [olala]?? Azi vreau sa dezghet congelatorul,cam trosneste si nu stiu de ce [ups],a bagat sotu acum ceva timp o sticla de apa minerala la congelator,a uitat de ea si dimineata m-am trezit ca a explodat,am numai gheata acolo [q],deci am de treaba!! Paul e la tara [bis] deci sunt un pic mai linistita!YESSS!! ------------------------------------- Dana,mami de Paul si Ana Maria -------------------------------------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana, [cool][cool][cool][cool] ai liber![:D] deci poti sa te apuci de treaba![:D][:D][:D] si eu ar trebui sa dezghet congelatorul dar astept pina la iarna ca acum ii plin si mi se dezgheata toate[bang]. eu tare as veni prin moldova, am fost de doua ori in iasi, din pacate sunteti asa de departe[V]. mai cresc un pic piticii si atunci vedem... cum se pregateste paul de scoala?mai are rabdare? krisztina ma intreaba in fiecare zi "cind mergem la gradi a mea".si ana maria merge pt. prima data la gradi? ce an o sa aveti si voi... fii-mea rade tot la gradi, mai cere si de doua ori[cool], pina la urma va trebui sa platesc doua portii de mincare[}:)]. Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kati imoprtant e ca cere,de ce sa platesti 2 portii,sunt sigura ca le ramane mancare de fiecare data!Daaa,o sa avem un an plin! Ana mea nici acum nu s-a trezit,nu ma pot apuca de treaba [q] ------------------------------------- Dana,mami de Paul si Ana Maria -------------------------------------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele, ce faceti? eu fac mancare, azi mancam normal,mancare gatita, da nu cine stie ce...macaroane cu sos de rosii si carne macinata...dar ca sa-l fentez pe Marc care nu mananca nici o leguma, am fiert si 2 morcovi, umpic de telina si rosii proaspete si asa fac sosul de data asta, doar-doar mananca si el si se mai vitaminizeaza. Si el e inalt si slab, 15 kg jumate. In oras, a fost fain...am fost la un restaurant mexican, ca cine stie cand mai ajungem seara singurei...apoi ne-am plimbat putin, si am venit acasa, copilutii au dormit, Marc fericit la noi in pat, dar Luca mi-a dat trezirea la 1, apoi la 6, a fost tare rau noaptea asta. Ioana, noi am vrut la inceput sa-i comandam mobila lui Marc la Ikea (d-ne bine ca nu i-am luat acolo), era si fragila, si cam mic totul, si scump (vreo 800 euro acum 3 ani...de obicei e ieftin, da aia ni s-a parut scumpa), insa ne-a zis un vanzator ca exista riscul sa primim dulapul o culoare, raftul alta si patul alta, fiindca fiecare chestie e produsa tot de alta firma. ce tampenie!!! asa ca i-am comandat in catalog la Quelle si suntm multumiti, numai patul mie nu-mi prea place, dar buna-i pentru cativa ani. Kati si Dana, lamuriti-ma si pe mine ce e tochitura, ca tot am auzit de ea, dar habar n-am ce e...sau cum se face. Si eu trebuie sa-i cumpar lui Marc o gramada de lucruri ca a crescut si nu mai am pantaloni, bluze...de adidasi ieri a fost super incantat, mi-a zis ca-s tare frumosi si mi-a multumit de nu stiu cate ori...sunt putin cam mari. va tuc si mai vorbim Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia,nici eu nu stiu exact cum se face,dar iti spun asa,in mare(noi mancam la bunica mea,la munte):carnea de porc(macra,slaninuta)se afuma in prealabil un pic(asa cum se face de obicei porcul,dar nu neaparat),se taie bucati mai mici si apoi se pun la prajit,de fapt se rumeneste un pic in grasimea aia care o lasa slaninuta.Se poate pastra la borcan,in beci sau camara(deci la rece,grasimea aia se intareste) si cand ai pofta scoti si pui la incalzit.Cu mamaliguta calda si cu branza de oaie alaturi merge super [cool] ------------------------------------- Dana,mami de Paul si Ana Maria -------------------------------------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, nici prin gand nu mi-ar fi trecut ca asa e...eu am intrebat odata la bucatarie cu ce se mananca mamaliga, si cateva fete parca au scris de tochitura, eu ma gandeam ca e ostropel de pui...acum ma apuca rasul... Nico, nu dai nici un semn....sunteti bine? ce au zis dr la Buc? Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit azi noapte din concediu. Ratusca mea ar fi stat numai in apa, iesea sa manance, la kk si sa doarma. Am scris la Clubul scutecelor, ieri am tras sperietura vietzii mele cu ea, am crezut ca a sarit de la balcon [bang], nici nu vreau sa imi mai aduc aminte prin ce am trecut. Vad ca vorbiti de mamaligutza, eu sunt mare fan desi aici ma costa cam 80 000 de lei vechi pe un kg de malai [:D]. Mie imi place mult mamaligutza cu branza si smantana, cu fripturi, cu varza. Am mancat si prajita pe plita cu magiun (gem de prune). Chiar si acum mananc tortilla care tot un fel de mamaliga este [:D]. Eu stiu ca tochitura se face cu ceapa calita, carne de porc cubulete si eventual bulion de rosii. Otilia, Vlad si Ana Maria (18 Decembrie 2004) [url="http://www.dropshots.com/otiliav"]Filmulete Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...