Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori....(12)


Recommended Posts

Salutare, fetelor, ce faceti voi? Va salut din Praga!!! Nu am ajuns inca acasa, cu ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine la Bucuresti sambata seara si atunci va voi povesti mai multe. Oti, cum a fost in concediu? Unde ati fost la mare? Noi am ajuns la Marea Nordului, in Olanda, la Scheveningen. Din pacate, ne-a urmarit ploaia prin toata Europa, parca s-a tinut scai de noi, doar la Amsterdam ce a fost mai frumos iar la Paris, ca de obicei, cea mai sucita si insuportabila vreme: ba tricou, ba trening, ba si geaca in decurs de 1 ora...pacat de un oras asa frumos cu o clima asa de capricioasa, este a 4-a oara cand ajung acolo si vremea este la fel. Va pup cu drag, sper ca sunteti bine toate inginerele si familiile voastre (nu am apucat sa citesc din urma) si sa ne "auzim" cu bine. Tineti-mi pumnii sa fie deschis maine la Parndorf ca vreau sa fac cumparaturi si sa nu avem incindente sau accidente pe drum. KATIK, un pupic special pentru tine, iti multumesc mult pentru mesaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Iepumic [iepu] [url="http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/ankadam_2000/album?.dir=61c2re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//fr.pg.photos.yahoo.com/ph//my_photos"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://alexbadache.trei.ro/contact.html"]Ajutati-l pe Alex!!![/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 261
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna dimineata! gata cafeaua:[cafea] anca, bine te auzim!tinem pumnii, cum nu!te asteptam acasa cu multe poze si povesti!spor la shopping! otilia, bine ati revenit! ma duc la scutece sa vad ce a putut printesa ta sa faca. ai si inceput lucrul? dana, si cind dezgheti conge?[:D]a mea printesa s-a trezit deja la 7.45 si deja vrea... orice dar nu mincare. iar a apucat-o durerea de picioare, ii dau calciu din nou. ma omoara copilul asta[bang]. claudia, eu la iasi am mincat tochitura cu omleta si briza si mamaligutza, bineinteles si a fost extraordinara. eu nu stiu s-o fac asa, nu stiu ce condiment au bagat in ea dar a fost extraordinara. noi mamaliga o mincam cu tocanitza de ciuperci, brinza de burduf si la cuptor, peste cu mujdei de usturoi, cu lapte sau smintina, sarmale etc.cam astea imi amintesc acum. sotul este responsabil cu fiertul de mamaliga (el are antrenament ca merge des la pescuit si fierbe momeala pt. pesti, tot un fel de mamaliga dar atre, cu faina alba[:D]). i-au iesit si la robi doi dintisori sus, mai urmeaza ca se vede gingia f. umflata si atre, deci ne mai asteapta multe ture de miriieli. la noi deja e f cald,acum sunt 24 grd, s-au anuntat 38, nu mai stiu unde sa ma ascund. e f. nasol, copiii nu prea maninca, nu prea dorm, sunt miriiti, mie mi-e rau si uite asa, greu trecem prin canicula. va pup, sa aveti o zi buna si racoroasa! Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kati, oare nu e durere de crestere? Ca asa am ajuns si noi la urgente luna trecuta, cu durere de glezna, i-a facut si film lui Robert la calcai, dar dr m-a linistit ca au ei perioade din astea cu dureri, insa calciu nu tb dat doar daca intr-adevar asa iese din analize. La noi n-a fost cazul, cu atata lapte:) Ma sperie consumul de lapte, de luni pana aseara s-au dus 7 litri, si au baut doar ei doi. Iepu, va doresc drum bun si spor la cumparaturi!!! Noi tochitura o facem din orice fel de carne, si cand calesc ceapa, pun si chimen, dupa aceea pun carnea bucati pe ceapa prajita, si amestec pana se albeste, atunci pun boia, sare si apa. E o mancare din care fac o cantitate mare, si o congelez in portii, o pot varia foarte bine, se poate asorta cu taitei, orez, galuste, pireu de cartofi, mancare de mazare, fasole verde, dovleac, mamaliga, etc. Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002) [url="http://cards.webshots.com/invite/pickup/132151376FICi/album/559662607HquaFl"]poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97022&whichpage=1"] Totul despre alaptat![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!! La noi pe aici,tochitura nu se face cu ceapa,cine stie,poate in alte zone...sau poate depinde cum are fiecare placerea! Katik cred ca maine dezghet ala,sa fie si al meu sot acasa!Imi aduc aminte ca si la mine imi mai spunea Paul ca-l mai dor picioarele,eu cred ca e de la crestere,sa nu fie totusi vb de reumatism,dar asta cred ca se vede in analiza aia ASLO,nu?Eu parca asa imi amintesc!Multa rabdare cu Robi,e nasol cu dintisorii,dar o sa treaca si asta! Gabi dar vad ca mananca ai tai lapte,nu gluma [:D]!Si a mea cea mica,dar daca ii scot biberonul sigur nu va mai manca atata!Am incercat deja si i l-am bagat inapoi,o mai las o vreme asa! ------------------------------------- Dana,mami de Paul si Ana Maria -------------------------------------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Si Marc se plange de picioare din cand in cand, si da, asa e, sunt dureri de crestere , eu imi aduc aminte, in vremea studentiei locuiam in timi cu fratele mamei, si fetita lui se plangea de dureri de picioare... Anca, spor la cumparaturi si drum bun spre casa!te asteptam sa vii cu poze! Oti, bine ati revenit, ma duc sa citesc si eu la scutece ce a facut Ana nazdravana... La noi e soare azi si in urmatoarele 2 zile, trebuie sa fac ceva de mancare, deseara mergem la biserica aici langa noi, e concert gospel, se muta negrii in alta parte a orasului si e ultimul concert aici la bisericuta...de obicei la craciun dadeau cate un concert, pacat ca se muta. va pup si va doresc un we placut! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia chiar ca ai tras o sperietura mama-mama,noi stam la et 6 si am avut si eu de vreo 2-3 ori problema asta cu Ana mea,nu o gaseam prin casa si imediat ma gandeam la balcon(ca mai lasam deschis sa se aeriseasca)Lui Paul ii este frica de inaltime insa la cea mica,nu,asa ca treb sa fiu si eu cu mare bagare de seama.Dar poate ne mutam si scapam. Katik ati iesit la plimbarica?Dupa ce termin mancarea,iesim si noi! ------------------------------------- Dana,mami de Paul si Ana Maria -------------------------------------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana, da, azi am iesit afara devreme, la 10 eram afara deja, pe racoare (28grd atunci[:D]). o sa-i fac un set complet de analize luna viitoare, cind vor fi inca fonduri, oricum trebuie sa-i fac, si aslo, si toate cele. cit timp i-am dat calciu rindul trecut, fata nu s-a plins nici macar o data de dureri. pb e ca ea nici nu prea maninca, lactate cu greu, carne aproape deloc, in rest doar asa, ca o pasare, ciuguleste cite ceva.[bang] gabi, si eu tot asa fac tochitura, si tot asa, pun din ea la conge. ce mi-ar placea sa fie si la noi asa un consum de lapte[;)]. otilia, ce spaima ai tras, mama! off-off, si mie mi-e teama cu geamurile, toate au plasa dar nu e suficient. de instruit am instruit-o si eu dar mai sti ce se mai petrece de multe ori in mintea lor... nu mai pot de cald, sunt 35 grd si tot mai creste, nici un norisor pe cer, este ingrozitor.[bang] si mai trebuie sa dau si drumul la cuptor[bang], fac ciuperci cu slaninutza si brinza de burduf la cuptor[pofta]. o zi buna sa aveti! ar trebui sa ma culc ca mi s-au stricat ochelarii si sunt chioara rau, nu vad mai nimik, doar tastele[:D] Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lunna, sa stii ca fiul meu avea bibe pana la 6-7 anisori:) Era deja in prag de scoala cand a renuntat. Atunci multa vreme n-a baut decat o cana de lapte inainte de culcare, dar acum laptele e singurul lichid rece din casa ca apa mai uit sa pun la frigider, ceai nu prea le fac fiindca mi-e groaza sa se indoape cu lichide dulci, suc cumpar foarte rar, si chiar le place lapticul. Si daca bea unul, musai sa ceara si celalalt, nu cumva sa ramana in urma:) Kati, sa stii ca si eu sunt obsedata de geamuri, tot timpul le deschid doar asa sa fie inclinate, mai ales ca Lili e mare artista la catarat. Apropo de mancare, Lili avea o perioada (cam pe la un an) cand manca orice daca plutea in zeama de tochitura[:D] Are si acum perioade cand nu se inghesuie la mancare, sta toata ziua cu lapte si bolul de cereale de dimineata, insa in ziua urmatoare recupereaza la greu:) Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002) [url="http://cards.webshots.com/invite/pickup/132151376FICi/album/559662607HquaFl"]poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97022&whichpage=1"] Totul despre alaptat![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai fetelor, am ramas socata de ce am vazut la generale, parca-i zicea "cum sa ne mai batem joc de copii nostri?" sunt in stare de soc, si eu si sotul meu, care nu stie bine romaneste, dar i-am tradus eu putin...nenorocitii naibii!!! La noi e cald, si ma gandeam ca la voi toata vara au fost asa calduri. Plecam la soacra-mea la mancare, iar deseara in zoo, odata in an e asa o sarbatoare, totul e luminat cu instalatii sub forma de animale, sunt lumanari peste tot...multa lume, si noroc de vreme frumoasa. Incepe la 19.30 si e fain cand e intuneric. Nico, cum sunteti? nu ne mai spui nimica... tuturor un weekend placut, Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare! de maine sper ca voi fi mai activa. am venit de la bucuresti. suntem bine. i-a facut punctie, dar nu a disparut hematomul, mai este putin si asteptam sa se retraga. peste 3 saptamani mergem la control. acum trebuie sa ii dau antibiotic, dar e sirop asa ca nu o prea chinui. am facut o vizita si la ortoped si acum andra are piciorusele in ghips pt o saptamana, apoi mai vedem. oricum noi suntem fericiti ca nu e nimic grav. am vazut cazuri in spital care m-au lasat fara cuvinte. cand vezi asa ceva inveti sa pretuiesti mai tare ce ai tu si ii multumesti lui DD ca poti sa rezolvi in timp toate problemele. baietii mei au plecat aseara la mare si noi suntem singurele. acum au plecat si socrii care au venit sa-si vada nepotica. pitica doarme si eu profit de timpul liber. o sa incerc sa citecsc cate ceva din urma. va pup nico, mami de [bb]Andra 09.08.2007 si [copil]Alex 21.07.2003 [url="http://www.flickr.com/photos/9282960@N06/"] poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...