Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori....(12)


Recommended Posts

Oti acum m-am uitat un pic peste pozele voastre,e tare scumpica Ana ta si durdulie,sa nu fie deochi!A mea e o slabanoaga de numa'[[;)]Pana la urma ce faceti,vine bb2 sau se lasa asteptat[:D]? ------------------------------------- Dana,mami de Paul si Ana Maria -------------------------------------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 261
  • Creat
  • Ultimul răspuns
`Neata! vad ca sunteti toate active... Kati, ce fain de voi, pai la voi e vara, noi nu am avut anul asta vara, eu sunt in Germania din februarie 2001 si numai in 2003 a fost intr-adevar canicula, cand eram eu gravida cu Marc. nu cred ca am ceva la fiere, greata mi-a fost poate de la ciocolata, da ce sa fac? fara dulciuri...nu pot. Oti, ti-am vazut "ratusca" in poze, cred ca i-a placut tare mult, ea numai in apa a stat...ce fain!!! si ce a crescut, e domnisoara, ce mai! da, e toamna si la noi, si frig, si innorat! Noi plecam sau vineri sau sambata, nu ne-am luat inca bilete, dar oferte sunt, numai bani sa ai!!! Lui Marc i-a placut la ziua prietenului sau sambata, a stat de la 13 la 16 , a zis ca a fost fain, mult n-am aflat de la el ca nu prea povesteste. Dar am zis ca asa facem si noi, chemam numai copii, fara parinti. Ai vostri copii povestesc cum a fost la gradi/scoala? ca al meu tine secret. Luca e tare raut, nu ma asculta, fuge abia il prind, il strig sa vina inapoi si fuge inainte, rade, nu sta sa il imbrac, intr-o zi am vrut sa-i dau una la fund, dar nu puteam ca se lasa in jos in asa fel incat sa nu-i trag pantalonii si radea, nu stiu cum sa-l disciplinez ca face numai ce vrea el, cred ca am nevoie de super nanny... of, am inceput sa scriu de jumate de ora, dar am fost tot intrerupta, asa ca ii dau drumul acum pana nu intervine iar ceva. pupici, Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

claudia, si mie imi trebuie supernanny!!!!!![:D] krisztina are zile in care nu ma pot intelege de nici o culoare cu ea. asa a fost si azi. il ia pe nu in brate si altceva nu stie. incerc s-o combin, s-o santajez, s-o recompensez dar degeaba. azi cred ca era si obosita de la gradi ca a miorlait toata ziua, si in casa, si afara la joaca. iti pomeneam tie la prinz de fiere. ei bine, pe fond de rusi[:D], am facut o criza de fiere de toata frumusetea: de dimineata stat pe wc intruna, apoi vomitat intruna, nu mai statea nici ceaiul in mine.dureri de cap de parca pocnea cu totul. groaznic. acum sunt cu o cana de ceai linga mine si piine prajita[:D].n-am putut sa stau in picioare dar a trebuit sa merg afara cu copiii, eram singura cu ei[bang]. despre gradi fii-mea zice tot numai s-o stirnesc[:D]. ma duc sa ma intind ca si miine o sa am o zi lunga! soacra-mea e in spital si sotul trebuie sa faca ture pe acolo, asa ca tot eu sunt de serviciu acasa cu cupiii[:D]. ne vedem dimineata la ceai[:D][:D]...si la cafea cine bea[:D] Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, inginerelor! Ce faceti? Ati observat ce racoare este dimineata afara si ce repede se intuneca seara [:(]???? Nu vreau sa vina iarna!!!!!!!!!!!!! Eu ieri am fost rupta de oboseala, cand am venit acasa m-a luat o stare de depresie si letargie aproape, (sunt si inainte de rusi) de nu am mai fost buna de nimic....Macar de m-s fi trezit in dimineata asta mai bine dar tot chiauna sunt! Tineti-mi pumnii azi ca am o zi foarte grea si e si marti! Iepumic [iepu] [url="http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/ankadam_2000/album?.dir=61c2re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//fr.pg.photos.yahoo.com/ph//my_photos"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://alexbadache.trei.ro/contact.html"]Ajutati-l pe Alex!!![/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poftiti la cafelutza! si tu anca, una mare-mare![:D] eu azi beau doar ceai[q] da, din pacate a venit toamna, mai un pik si vine si iarna. nici eu nu vreau, dar...asta este[q] si eu sunt stoarsa, inca ma muncesc sa ma rehidratez la loc[:D]. nu mai am putere dar asta stiu numai eu, robi ma ia de fresh. noroc ca fata e la gradi[:D]. va pupez, sa aveti o zi usoara! Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata, uf ce frig e...12 grade, acusi scoatem paltoanele din dulap. Kati, poate ti-a fost stomacul deranjat, de asta ai vomitat si alte cele...si aici a circulat o viroza de asta, pe noi insa ne-a ocolit, slava d-lui, dar am auzit altii ca au fost cu copii in spital fiindca tot ce beau vomitau apoi. Anca, trebuie sa te odihnesti mai mult si nu mai fii stresata, ca ai timp destul dupa ce vin copii...atunci sa vezi nopti nedormite si stres. cum ii merge sotului tau fara tigari? aici acum de la 1 sept nu mai au voie sa fumeze nici pe strada unde vor ei, numai in chenare special facute pe strada, iar in baruri, locuri publice deloc!!! asta e ft bine, pt noi nefumatorii!!! nu ne pui poze din concediu? Ioana, ce mai face Vla? s-a bucurat ca v-ati intors? e bine acum? l-am vazut in poze, e mare si frumos. Dana, cum a fost apartamentul? te pregatesti de chefuri? Noi am fost aseara la un magazin de mobila si le-am cumparat la copii pat etajat, e fain, nu e ft inalt, il primim peste 2 sapt. Dar nu stiu inca cum voi face cu ei, Luca se intoarce in toate partile cand doarme, azi noapte m-am trezit din ora in ora sa il acopar, in sac nu vrea, si el va dormi jos, iar pe margine nu e grilaj la patul de jos, iar el se pune intr-una de-a curmezisul, probabil mai mult pe jos va dormi. Imi amintesc de Marc cand l-am mutat in camera lui, i-am cumparat mobila asa de scolar, si patul e normal,iar intr-o noapte cand m-am dus sa vad de el, era cazut din pat si el dormea mai departe pe jos, pe plapuma. Acum construiesc cu Luca turnuri, eu construiesc , el le strica si zice "bavooo". e asa dulcic, cand e cuminte. Dar mi-e greu si la cumparaturi cu el, nu mai prea vrea in caruciorul de cumparaturi si tipaaaa de se uita toata lumea la noi. La mare mi tare groaza cu el cat vom fugi dupa el... Kati, de ce nu mai bei cafea? va las ca am de calcat, revin mai tarziu, o zi buna Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

claudia, nu mai beau cafea ca mi-e rau, de la fiere. acum tin regim sa-mi revin cumva ca asa nu mai merge. ieri am mincat numai piine prajita si ceai, azi am avansat la ceva grisine uscate si crocante tare[:D]. acum ma duc sa-mi construiesc si mie ceva de mincare ca nu mai pot de foame. ma deranjeaza pina si mirosul de tigara de la vecina de jos, da' mai mincarea din oala mea (ca deh, ceilalti din familion trebuie sa manince[:D]). sa foloseasca sanatosi patul copilutzii, sa doarma bine in el. si krisztina a dormit mai mult pe jos cind i-am cumparat pat de oameni mari, dar a fost in toiul verii (iunie) si f. cald. acum s-a obisnuit si nu mai cade deloc. Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Kati ma bucur ca merge Krisztina singura la baie. Macar ai scapat de o grija. Ai grija cu fierea. [pup] Claudia si eu am chemat numai copiii la ziua lui Alex si tot mi-au venit parintii [:D]. Le-am spus destul de clar ca vom iesi cu parintii a doua zi la un gratar dar ei tot au venit la Mc Donald's. Sper ca tie sa-ti iasa figura. Alex povesteste cand are chef despre gradi. Doar la capitolul fete se abtine. Are o colega care il tot pupa si el nu spune nimic. Am aflat de la alti parinti. Alex m-a suparat foarte tare intr-o zi cand avea vreo 2 anisori si i-am dat la fundulet apoi sa vezi mustrari de constiinta pana mi-am dat seama ca smecheria nu plangea ci se prapadea de ras. Atunci m-am enervat si am plecat de langa el caci altfel nu stiu ce ii faceam. Deci faza cu bataia nu a tinut caci el credea ca ma joc asa ca nu am mai incercat. La mine merg pedepsele si acum. Avem noroc ca nici nu ii place sa fim suparati pe el asa ca incearca sa fie cuminte. Intr-o zi ne-a spus ca el face prosti ca asa a lasat DD sa faca copiii prosti; nu pot sa fie tot timpul cuminti [:D]. Vreau si eu sa vad poza cu patul cand il primesti. Alex vrea tare pat etajat dar inca nu am gasit ceva sa ne placa. Cred ca vom face unul pe comanda dar mai asteptam sa creasca si Andra. Nici Alex nu a vrut in sacul de dormit dar l-am taiat la picioruse si asa l-a acceptat. L-a inceput il puneam in sac dupa ce adormea. Anca eu doar acum m-am gandit ca nu vreau sa vina frigul desi imi place iarna. Asi vrea sa fie placut afara sa pot sa ma plimb cu pitica. Cand e frig parca nu imi vine sa ies afara. Cum a fost ziua de azi ca eu nu ti-am tinut pumnii? Eu nu stiu ce sa mai spun de mine. Andra are un program fix noaptea, asa ca e ok, Eu vreau sa dorm mai mult dimineata dar ea are chef de povesti. Peste zi cat e fresh vrea sa stai numai langa ea. Nu am prea invatat. Si la calculator am butonat putin. De ieri m-am ales si cu o frumusete de entorsa si acum cu greu ma misc prin casa [q]. Frigiderul e gol si nu pot sa merg la cumparaturi. A promis sotul ca merge el dar cine stie la ce ora. Kati ce calmante pot sa iau daca alaptez? Inca nu am luat nimic dar asi vrea sa iau ceva. Si am uitat: cand fata doarme nu imi vine sa plec de langa ea. Imi place sa o privesc cum doarme. Cand ma uit la ea parca uit de toate. Pupici la toata lumea pana maine. nico, mami de [zana]Andra 09.08.2007 si [bonjovi]Alex 21.07.2003 [url="http://www.flickr.com/photos/9282960@N06/"] poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu mai e nimeni pe aici? am prins si eu un moment liber. speram sa imi fi raspuns kati. ma doare piciorul asta. am pus o glezniera dar fara efect. nu stiu cum o sa ma descurc cu fata la noapte. va pup nico, mami de [zana]Andra 09.08.2007 si [bonjovi]Alex 21.07.2003 [url="http://www.flickr.com/photos/9282960@N06/"] poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, eram datoare cu un raspuns. Nu cred ca este vreo sansa, degeaba am calculat zilele de concediu daca organismul meu nu ma asculta. Nico, ai intrat la Alaptatul help online, sigur cred ca fetele au idee despre ce medicamente sunt permise cand alaptezi. Ma bucur ca au inteles situatia ta la facultate, desi tot mai bine este sa scapi de ele. Bafta! Katik, esti la regim vrei nu vrei. Cam ciudat insa cu mirosurile [:D]. Anca, pai aici este ca iarna, mor de frig, 10 grade si vant rece. Otilia, sotul Vlad si gogosica Ana Maria (18 Decembrie 2004) [url="http://community.webshots.com/user/otiliav78"]Pozele noastre[/url] si [url="http://www.dropshots.com/otiliav"]Filmulete Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...