Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori....(12)


Recommended Posts

neata! Multumim de urari dar noi nu tinem azi,ca de fapt e Adormirea Maicii Domnului si sf Maria mare e pe 8 sept(nasterea Maicii Domnului),noi atunci sarbatorim,tot pe 8 sept e si Paul nascut asa ca...Vad ca obiceiurile difera ,la noi in nord,in Moldova,asa se tine,in septembrie. Katik probabil ca Nico n-a iesit inca din spital,eu stiu ca la cezariana spitalizarea e cam de 7 zile! Claudia ce fain ca ati iesit singurei,sper sa repetati figura,tare-i bine cand ai cu cine lasa copii! Ioana imi pare rau de cele intamplate,refacere rapida sotului si incerca sa vb cu el,sa-l incurajezi mult,nu e bine sa gandeasca asa!Spor cu apartamentul!! Otilia cum e la mare [;)]?Cred ca si fata ta tot numai in apa vrea...[:D]! ------------------------------------- Dana,mami de Paul si Ana Maria -------------------------------------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 261
  • Creat
  • Ultimul răspuns
neatza la cafelutza! [cafea][cafea][cafea][cafea][cafea] mai fetelor, io nu mai stiu ce sa cred despre al meu copil nr.1! ieri in tabara a mincat de a rupt, parca a fost alt copil[:0]. o farfurie mare de supa si jumatate de felul doi+napolitana desert. si a fost cuminte de numa'. in conditiile astea trebuie s-o mai trimit pe undeva[:D][:D][:D] sau sa duc mincarea in alta parte, poate o maninca[:D]. dana, pai eu tocmai scriam mesajul cind am vazut ca ai aparut.io pe aici umblu, intre bucatarie si sufragerie[:D], teroristii inca dorm[:D] asa ca eu pe DC[:D].cum va mai simtiti, e ok puiul? claudia, super!!!! profita la maxim cit e sorela, ca dupa aia... ma bucur ca v-ati distrat fain, ai si tu nevoie de asa ceva.ce pacat ca n-am si eu o sorela sau ceva pe aici[bang][bang][bang] io nu fac nimik nici astazi, ca doar e a doua zi dupa sarbatoare[:D][:D][:D][:D][:D] acusika sper sa avem vesti si de la nico, ce fain ar fi! na, ma duc sa fac papa, asta pot sa fac, altceva nu[:D] Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ai mei inca dorm,dar s-a gasit sa dea un prost gauri,bate si polizeaza ceva si cam face galagie [bang]Ana e bine,o las si eu as,mai tuseste cand si cand,ii dau stodal,in rest e ok,ieri a mancat felul 2 singurica [cool] Pai trebuie s-o trimiti mai des de acasa [:D],stii si tu ca e mai buna mancarea la altul sau prin vecini [;)]!Ce mai faci mancare ca eu chiar nu mai stiu?? ------------------------------------- Dana,mami de Paul si Ana Maria -------------------------------------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana, pai am facut si asta: am dus felul doi afara, in fata blocului, cu furculitza si servetel[bang], si vreau sa zic ca a mincat cu vecinutzul (i-am dus si lui o farfurie[:D]) tot-tot[bang]. problema este ca vecinutzul este destul de gras si n-*ar trebui indopat, ala maninca de rupe, orice, la orice ora. ce am mai facut de mincare? supa cu de toate legumele, putin ingrosata cu faina si lapte, cu multa mazare si conopida (asa a fost comanda) si plachie de somn cu mamaligutza. in plan : pulpa de vita la cuptor, supa inca nu stiu, mai vedem daca fac, ca nu se prea agita lumea sa manince, asa ca ma mai gindesc[:D] Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hop si eu la semnat condica, ca ma apuc apoi sa fac un tort (si apoi vin iar sa ma plang la voi ca-s grasaaaaa) ce bine, Kati ca manaca Krisztinuta in colectiv...de ar manca si Marc, as fi super multumita. azi fac supa, am bagat un pui de la mami in oala minune, si mai fac piure pe langa...vremea s-a schimbat, a plouat, acum e cam vant, Marc vrea afara dar l-am pedepsit ca a fost obraznic cu mine, asa ca nu se duce.Si trebuie sa calc, da n-am nici un chef sincera sa fiu. v-am pupacit, mai vorbim... Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

claudia, tort, zici? ia trece tu si la semnatura copiii si zilele lor de nastere[:D] sa stim si noi[;)] pai tocmai de aia o s-o trimit de luni la gradi, fie ce-o fi! cum ii aia oala minune? ce stie sa faca?[:I] spor la calcat! ar trebui si eu dar am alte prioritati acum: trebe papa, spalat aragaz, curatenie in bucatarie ca tocmai ce a mincat robi[porc] Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu ce pofta mi-ati facut de tort [pofta] Claudia cu ce ocazie tort?Asa din senin?? Katik eu am facut azi o ciorba de vacuta si clatite,deja la tort mi se pare prea mult de munca [:D],s-au dus vremurile cand faceam si eu de toate!! Oala minunii e o oala din aluminiu,in care poti fierbe aproape orice,e sub presiune,deci ii pui capacul etans si are o chestie pe unde iese aburul si care se invarte [:D].Hai ca nu stiu cum sa-ti spun mai bine,chiar nu stii cum arata [:D]??Eu nu prea gatesc in ea....f rar! ------------------------------------- Dana,mami de Paul si Ana Maria -------------------------------------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, m-am prins ce-i cu oala minune! am si eu doua acasa, de doua capacitati diferite dar nu prea gatesc in niciuna dintre ele.mama facea des carnea de vita care fierbe mai greu si se facea tare fain. ar trebui sa le mai folosesc si eu din cind in cind. eu ii spun kukta (e de la firma care le facea mai demult[:D]). e buna ideea cu ciorba de vacutza. ai mei tot cer ciorba de burta dar numai ce am terminat-o acum doua zile, acum vor iara[bang]. am mai facut galuste cu prune, si asta mai vor o gramada, nu citeva[:D]. din astea a mincat si krisztina, deci trebuie sa scriu cu rosu in calendar[:D][:D]. cit despre tort, hmmm, este la cofetaria din colt, si inca foarte bun[;)]. eu ma bucur daca am timp sa fac de mincare, tortul, mai, na. de la magazin[bang] Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...