Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori....(12)


Recommended Posts

Buna fetele! Suntem si noi din ce in ce mai bine. Cristi e foarte ocupat cu munca si cu apartamentul, eu cu Vla numai pe drumuri, acum dupa ce se trezeste mergem sa facem comanda de usi. daca ne-ati vedea cum mancam prin magazine, parca am fi niste homeless. Acum am obesrevat ca ii mai ies 2 masele. Au pocnt toate acum si tare il mai dor. Imi arata. Kati dieta e Scarsdale. CInea a tinut-o 2 saptamani si a dat jos 15 kile. Dar uite eu azi am mancat o felie de paine in plus. Se simte ca dai jos. Deja am dat 2 kile. Si te simti bine domne, ce mai. La mine era cazul sa scap de burta asta. Ca deh sa nu dea marea pe afara cand apare je. Si eu m-am gandit la Nico! Sa ne dai vesti despre ele. Anca e la Paris? Se vede ca citesc din 2 in 4, si Otilia la mare la noi? Uf trebuie sa imi fac mai mult timp pt mine. Apropo am gasit pe cineva ca bona, mai trebuie doar sa o sun. Din recomandari e super tare. Sper sa nu ma dezamageasca. Bag si eu un somn cu fimiu ca-s in urma tare rau. Va pup! Ioana [mamica] de Andrei Vladimir(24.07.2006) [url="http://community.webshots.com/album/450163392pPiNoV "]nunta[/url] [url="http://new.photos.yahoo.com/ioanapaicu/album/576460762388108638"]Vladimir[/url] [url="http://community.webshots.com/album/554685934flizqO"]Botez[/url] "Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 261
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da, Kati, kukta...nici eu nu o folosec des, numai cand fac supa de pui (si asta numai cand am pui din ro, ca din pui de cumparat nu fac niciodata supa) si cand fac sos vanatoresc cu carne de vita, atunci fierb carnea in ea. tortul cred ca e super, crema e la racit, nu e nici o ocazie speciala, asa din senin, cu crema de cioco, blat bine insiropat si atat!!!! mie nu-mi plac numai torturi gretoase cu crema de cioco, iar apoi plang ca is grasa!!!! Zilele copiilor sunt in septembrie (pe 12) a lui Marc si in februarie a lui Luca. Si eu ma gandeam la Nico, ar cam fi cazul sa vina la raport ca deja a trecut o saptamana si nici o veste...sper ca sunt bine! Luca doarme, cand se trezeste plecam afara cu bicicletele. mai vin mai tarziu pe forum... Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare asa pe seara! sotzul este la pescuit, eu am imbaiat copiii, i-am parcat asa ca acum ma dau un pic pe net apoi ma duc sa fac baitzul pt. carnitza de vita s-o fac miine. ioana, anca nu a scris pe forum, i-am trimis eu sms si mi-a raspuns. otilia nu e la mare la noi ci la malaga, parca[:D]. bine ca e bine sotzul tau! pupam maselutzele vladutzului sa-i iasa mai repede si sa nu-l doara tare! ma mai gindesc si cu dieta aia, o studiez intii sa vad daca mi se potriveste. pb e ca eu nu pot sa tin ceva dupa program, adica azi mincam: aia, aia, aia...eu n-am timp de facut mincare pt. familion asa ca pt. mine, mai asa, chestii crude[:D]. ar insemna sa fac trei feluri de mincare, adica pt. robi, pt. sot si krisztina si pt. mine, ceea ce e prea mult[:(!] burta am si eu din belsug, s-a adunat dupa cei doi pitici, sa vad ce pot face, daca incepe gradi, ca asa, n-am timp nici sa respir[bang] claudia, mi-ai facut o pofta cu tortul tau, si mai ales ca e de cioco[pofta][pofta][pofta][pofta][pofta] poti sa-mi scri reteta de sos vinatoresc, cind ai un pic de timp?! mama facea des dar pe mine atunci nu ma interesa deloc[:D] o sa imi iau inima in dinti si incerc s-o sun pe nico miine. cum fu cu bicicletele? si noi am fost, unii cu bici, altii cu carutul[:D] ma duc si eu sa fac baitul ca altfel nu mincam miine carne de vita[bang], n-am nici un chef dar ce sa fac[bang] Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata! ca la mine numa' buna nu-i! m-a innebunit copil nr.2, a miriit aseara, a urlat, n-a vrut sa se culce, ne-a apucat ora 11.30(el se culca la 9-9.15) si nu dormea[bang]. i-am dat nurofen, i-am pus dentinox pe gingii, unde am apucat ca nu m-a lasat sa-i bag degetul in gura[bang], acum deja e treaz de-a binelea si miriie non-stop[bang]. dana, pai io baitzul il fac cam asa: fierb o gramada de legume cu lamiie sau vin alb demisec de preferinta si dafin(si alte condimente daca vreti, io nu pun altceva decit sare si piper). iese o zeama faina in care pun carnea taiata felii si o las peste noaptea. dupa aia o pun intr-o tava, torn zeama din aia peste, trag o folie si o pun la cuptor la foc mic cam 3 ore, poate mai mult, depinde de carne. noua tare ne place. eu nici nu stiu sa fac altfel carnea de vita, desi imi place si m-am cam saturat de pui. de porc nu mi-e pofta defel. tu cum o faci? Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata! Katik probabil ca de la dinti o fi fost mitittelul asa de agitat!O sa treaca si perioada asta,ai sa vezi! Eu nu prea fac vita la cuptor,dar vazand reteta ta,am sa o incerc cat de curand.Ce legume folosesti?Eu cel mai des fac pui,pun in vasul de yena cu ceapa,rosii si ardel(gogosar)sare si piper si dau la cuptor. Claudia ce faci,cum a fost ziua de ieri?Acolo la voi exista concediu de crestere a copilului? Ma duc sa fac curat prin dulapuri ca e jale [:I] ------------------------------------- Dana,mami de Paul si Ana Maria -------------------------------------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata, si poftiti la o felie de tort ca mi-a iesit atata de buuuuunnn!!!!ca aproape l-am terminat. uf, Dana, bine ca zici, ca si eu trebuie sa fac curat in dulapuri, mai mult la copii. Da, eu sunt acum in concediu, e 3 ani de zile, si de anul asta s-a schimbat, daca faci acum bebe iti plateste firma in primul an cat stai acasa 75% din salar...dar pana anul asta nu primeai nimica, doar firma unde lucrai avea obligatia sa iti mentina locul de munca astia 3 ani cat stateai acasa. Pentru mine e oricum egal, fiindca eu sunt angajata in firma sotului. Kati,si noua ne da Luca desteptarea in fiecare dimineata dupa 7, dar eu nu ma scol pana dupa 8, el sta la el in pat si ne tot striga cand pe mine, cand pe tata-su. Cu mancarea nu ma grabesc la el, fiindca pe la 6 ii fac o sticla de lapte cu biscuiti si stiu ca nu e foame, asa ca eu mai dorm pana dupa 8... Pai sosul vanatoresc il fac asa (da normal ar trebui carne de vanat, insa eu fac cu vita). Fierb carnea impreuna cu zarzavatul (4-5 morcovi, 1 pastarnac), sare, piper boabe, o foaie de dafin. Cand sunt fierte, si carnea bineinteles,strecur zeama, tai carnea felii, zarzavatul il pasirez bine cu furculita.Pun intr-o cratita cam 3 linguri ulei si o lingurita de zahar,si il las sa se caramelizeze, (sa nu se arda), si imediat o lingura buna de faina, il mestec putin si apoi pun zarzavatul peste si cate putin din zeama in care au fiert.Daca vreau mai moale putin, pun zeama mai multa.Apoi o lingura de mustar si daca vrei mai acru, putin otet, sare, zahar dupa gust si piper macinat.Astept sa dea cateva clocote si pun feliile de carne in sosul asta. dar mestec tot timpul sa nu se prinda de fund. Si fac piure de cartofi. Mie imi place, dar nu fac ft des. Na va las, ca iar vrea Marc afara, si e timp frumos, dar nu vreau sa-l las asa de dimineata. Pupici, Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai claudia, m-ai ucis cu tortu' ala[papica]. si sosul pare bun, tura viitoare de vita o sa-l incerc. dana, buna ideea ta cu puiul. o sa incerc si asta. eu folosesc tot felul de legume, ce e prin frigider. acum am pus morcovi, patrunjel, telina, gulie, pastirnac, ardei, ceapa, usturoi, lamiie si dafin, sare, piper. ma gindesc ca o fi de la dinti, de azi dimineata acum am reusit sa-l adorm si parca vad ca se trezeste in 30 minute si urla. i-am dat si un pic de nurofen, sa vedem cum o fi... ma duc sa termin de curatat aragazul, l-am desfacut, m-am apucat de citeva ori de el dar n-am reusit sa si termin[bang]. si mi s-a terminat si cif-ul[bang] Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cine, Dana, noi? nu, nu stam la curte, stam la bolc, dar zona e faina si am loc de joaca in fata blocului, si hinta, topogan...si vrea toata ziulica sa se care cu bici, acum se cara fara rotile ajutatoare si e incantat. si sunt si o gramada de copii aici, dar al meu e primul afara si ultimul care intra in casa...insa ma uit tot timpul dupa el, si am noroc ca nu pleaca de aici, l-am instruit bine, stie ca sunt hoti peste tot, dar eu sunt tot dupa el cand stiu ca e singur afara. Kati, voi in ce zona stati? gradinita e aproape? Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...