Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Lectie de viata


adi2003

Recommended Posts

Aseara am primit una din cele mai puternice lectii de viata de pana acum. Cred ca nimic nu m-a miscat mai tare, decat ceea ce am auzit ieri.

Intotdeauna ne dorim sa fim sanatosi. Dar de fapt cred ca majoritatea din noi nu stim cu adevarat ce inseamna sa fii bolnav/neputincios.

Da, vedem zilnic suferinta in jurul nostru, insa adevaratele tragedii sunt acolo unde soarta joaca feste. De-a dreptul. Unde un bai nu vine niciodata singur. Probleme care n-au rezolvare in timp. Doar suferinta.

 

Si atunci cand suntem sanatosi nu stim sa multumim pentru ceea ce avem. Sa multumim ca suntem intregi, sa ne bucuram pentru fiecare pas pe care-l putem face, pentru ca putem munci si bucura de viata. Astea-s adevaratele binecuvantari.

 

Inchei prin a transmite tuturor celor ce citesc aceste randuri sa aveti parte de sanatate din plin, voua si familiilor voastre. Nu exista dar mai de pret decat sanatatea.

Multa putere celor incercati!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

[flo]

 

 

____________________________________________________id="red">

 

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

_____________________________________________________id="red">

 

Au nevoie de noi:id="black"> Iuliaid="red">[floare3] Copiii Monicaiid="purple">[flo2] Alexid="green">[flo] Lucaid="navy">[floare3]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...