Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

O zi


gusta

Recommended Posts

De mult nu am mai scris si rau am mai facut ca daca puneam pe hartia nu durea acuma asa de mult, mi-am deschis sufletul cui nu trebuia si la prima discutie contra mi-am luat-o bine de tot si tot nu ma invat sa inteleg ca asa trebuie sa fiu si sa duc ce am suflet singur .

 

Am fost judecata ca am spus cuiva cand am fost intrebata ce sunt ei pentru mine si am zis simplu niste prieteni cu care vorbesc si care ma inteleg ,da asta simt eu pentru ei si e greu poate sa ma intelegea ca eu de felul meu nu am prieteni eu nu imi spun sufletul nimanui dar uite ca daca spui cuiva ca e special in felul tau simplu nu intelege.

 

Iar mi s-a zis ca sunt dura cu mine ,asa vreau eu sa fiu dura cu mine si sa nu ranesc pe cei din jur sa imi fac mie mai bine rau de cat la alti.

 

Iar cea mai tare a fost ca am ales pentru barbat si imi dezamagesc copilul ,lucru care doare a naibii de rau .AM spus-o in gura mare ca ratiunea mea in viata e puiul meu ,daca ea nu ar fi la cate am tot dus o terminam repede cu viata si o spun ca daca i s-ar intampla ei ceva pentu mine numai exista viata ca nu am de ce sa ma agat.

 

Poate unora li se pare deplasat dar eu nu traiesc pentru prieteni ,respect imens oameni care imi sunt aproape care mi-au intins o mana cand am avut nevoie ,care mi-au vorbit frumos neconditionat si care m-au inteles cand eu singura nu ma intelegeam ,eu traiesc pentru puiul meu mic si nici asta nu e bine.

 

Ma simt asa de bulversata nu mai stiu ce fac gresit unde trebuie sa repar ceva ,eu nu vreau ca cei din jur sa inteleaga da mie asa imi place singura sa ajut cand pot si o fac cu tot sufletul dar nu vin sa ii spun dupa la om uite eu te-am ajutat .

 

Cred ca imi trebuie o pauza lunga de plecat in lume .Multi oameni mi-au zis ca prea pun totul la suflet da recunosc fac asta dar altfel nu pot fi.Si de cand tata a murit pun si mai mult suflet.

 

Sincer nici eu nu stiu ce vreau ,da vreau sa ies de aici din situatia asta sa pot si eu arunca cu cuvinte nu sa ma rog ca vreau explicatii si sa las totul asa si sa consider a da e bine .

 

Da si astept o zi cand o sa inteleaga cei din jur ca eu asa sunt dura cu mine si asa vreau sa raman ,dar nu vreau ca ei sa imi inteleaga alegerea mea de a trai pentru mara nu asta nu vreau asta e numai ce vreau eu .

 

[q] asa ma simt eu de vreo 2 zile .

 

manenus

Marilena si Mara Augusta

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Cuvinte au mai fost aruncate si am inceput sa gandesc ca trebuie sa las totul asa cum este si sa nu mai caut raspunsuri ca nu o sa le gasesc e cel mai bine asa.Sa devin indiferenta la ce se intampla in jur si sa ma pun pe mine pe primul plan.Oare o sa dureze mult pana am sa reusesc asta.

 

Eu de felul meu sunt bucuroasa ca sa ii ajut pe cei din jur cu tot ce am si daca ei sunt multumiti sunt si eu multumita si nu vreau nimic inapoi,nici asta nu e bine.

 

Oare ce o fi daca o sa joc teatru mereu si atunci poate am sa fiu si eu buna.

 

manenus

Marilena si Mara Augusta

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...