Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi iubiti de sept-oct 2010 (20)


Recommended Posts

Buna fetelor!

 

La noi a turnat cu galeata, dar tare bine e acum, aer curat...intre timp, am facut niste gogosi din dovlecel, tare bune..va invit  [papica]

Cami, sa va fie de bine vacanta, f frumoase pozele, se vede ca v-ati relaxat si v-ati simtit bine; Tudor e un cretulin tare dulce, un barbatel adevarat [olala] [pup] Cu mancarea cum s-a adaptat?

Ref la laptic, de mai bine de jumatate de an, L mai bea o cana de dimineata cu paiul (deci aprox 250 ml), iar seara mananca orez cu lapte pe la ora 10 (f tarziu cei drept, doar ca ne retragem tarziu in casa, iar de adormit, abia dupa ora 11); peste zi mai mananca branzica cu out, smantana sau iaurt (nu zilnic); eu zic ca sunt suficiente lactate pt varsta asta..

La balet am mers o singura luna, un abonament, acum doamna e in concediu. L mai mult s-a amuzat (distrat) la acele sedinte, pot spune ca perturba ora destul de des, dar de prins pozitii si miscari, le-a prins f repede (personal le-am considerat f constuctive aceste sedinte) As mai lua un abonament, desi acum stau in cumpana intre balet si inot..sa vedem..

Mari, multi ani fericiti si sanatosi impreuna! sa fie incununati de aceleasi sentimente frumoase ca si pana acum [flo]

Tare haios e Vladut cu perlele lui; deh..au crescut copilasii nostri.. multi [pup]-ici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 259
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor,

 

camisv, sa va fie de bine vacanta. Se vede ca v-ati simtit bine, si ce privelisti minunate pe acolo. :) Pupici lui Tudor :).

hadriane, nicopic, tot mai aproape de momentul final. Nicopic, la cate sapt te-ai gandit sa intri in conced prenatal? Apropo de cursul de balet/inot, si eu ma gandeam de la 3 ani sa o dau la inot, ma gandesc ca face miscare pt toate grupele de muschi si mai e si distractiv sa stai in apa, folositor sa stii sa inoti.

Ioana bea cam jumatate de cana de lapte pe zi, si nici alt fel de lactate nu vrea, sper sa o conving pe viitor sa mareasca doza :).

mari, mai mergeti la salina? se simte ceva diferenta?

 

Ioana a avut zilele trecute rosu in gat+puroi (fara inghetata si fara balaceala, nu stiu cum a reusit) am trata-o cu pastilute de propolis, in 3-4 zile s-a vindecat, iar rez de la exudat a fost si el negativ. Ieri i-au iesit bunite in palma si nu a primit-o la gradi, ulterior medicul ped ne-a spus ca sunt de la transpiratie, asa ca azi am dus iara copilul la gradi. (nu stiam ca pot iesi bubite si in palama de la trasnpiratie, de regula are in jurul gatului).

Sarcina mea e la fel de grea ca la inceput, inca am graturi, inca vomez, am slabit 2 kg, am trecut la 6 ore, de abiaa stept sa intru in prenatal (mai dureaza vreo 3 luni pana atunci :( ) dar bb e foarte bine :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

Multumesc de raspunsul cu laptele! Oricum m-am mai calmat, caci nu-l pot obliga daca nu vrea. A si slabit putin! Incet, ma adaptez la noul stil si incerc sa-i dau mai consistent seara si masa sa fie cam pe la ora 20.

 

Nico, pai Larisa mananca destule lactate! Dar zilnic ii dai orez cu lapte? [flo2] . Noi in concediu am stat la o rezidenta cu apartamente care aveau si bucatarie, asa ca eu am gatit. Multi zic ca asta nu-i concediu, dar eu prefer sa aiba Tudor ce manca, decat sa-mi planga pe la restaurant. Ma ocupam de "bucatareala" cand dormea el de pranz si el doarme 2-3 ore. Am mai comandat pizza, caci a inceput sa manance si Tudor, ba chiar imi cerea zilnic pizza.

Cameluska, imi pare rau sa aud ca nu te simti bine, dar important este ca bebele creste si este OK! Ati aflat ce este? stiu ca tu voiai fetita si cred ca si Ioana isi doreste o surioara. Tudor se pare ca si-a mai intarit sistemul imunitar, caci dupa concediu noi am fost cam raciti, cu dureri de gat si el n-a avut nici o problema. Mai nou, distractia este sa topaie prin balti dupa ploaie, cu sau fara bicicleta. Cu cine sta Ioana cand nu merge la gradinita?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

camisv, Ioana vrea fratior pt ca ii plac baietii  [flo2]  (sunt linistita ca stiu ce preferinte are, ca-n ziua de azi, sunt cam ciudate cuplurile [batcap]  ). Ioana sta cu bunicii cand nu mere la gradi, mama e la dispozitia noastra oricand (mare noroc avem).

 

doina, ce face bb? papa bine? au inceput colicii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...