Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi iubiti de sept-oct 2010 (20)


Recommended Posts

Buna fetelor!

 

Si noi p-aici, va citesc printre picaturi, dar f greu ma mobilizez sa scriu. Suntem bine, eu zi de zi cu L acasa si p-afara..cand vin de la plimbare, ma odihnesc putin, putina curatenie, ceva de papa, se trezeste..si iar afara..cam asa trec zilele noastre; am avut si cateva zile de vacanta (mai ales sotul)  la mare; un week la munte si un week la tara; tare bine a fost (am pus cateva "poze")

Eu ma simt relativ bine, putin mai greoaie in miscari...azi implinesc 33 sapt, cand o fi trecut timpul, nu stiu... cu pregatirile sunt in pom..

Si pe noi ne asteapta o serie de schimbari, gradi, bb nou...ma tot gandesc la ce e mai rau.. sper sa fiu suficient de echilibrata...

 

Bine ai venit blue_starr! ai o minune de fetita [pup]

Cameluska, felicitari pt fratior! [:)]  ce frumos.. multa sanatate ! [pup]

Cami, concediu placut in continuare! in sfarsit ai scapat de stresul gatitului.. si noi la mare/munte mancam pe la terase, L destul de reticenta...(nu pot spune ca am fost prea multumita) dar trebuie sa se obisnuiasca, caci la gradi nu o sa-i gateasca nimeni ce-i place ei... [batcap] Apropo de petrecerea de 3 anisori, as vrea s-o sarbatoresc, dar sa vedem unde/cum..caci voi fi in sapt 38... [alcool] 

Adriana, bine ca a mai trecut perioada de obraznicaturi la Alexandru; cred ca e o perioda de adaptare pt toti...si nici tie nu-ti e prea usor...multa putere! [pup][flo]

 

asteptam si celelalte fete sa ne mai dea un semn despre ele si despre copilasii lor..va [pup] si am fugit afara..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 259
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

LA MULTI ANI TUTUROR MARIILOR!!!

Noi am venit de sambata la oras, ne-a placut la sat, aer curat, liniste, gaini, pui, catei, purcei, toate au fost ale noastre. Vlad e nazdravan in continuare, dar am cu ce sa il amenint cand face figuri: ii spun ca daca nu ma asculta ii pun pampers si ii dau suzeta sa fie bebelus, ca baietii mari nu fac rele, asculta mamicile; deocamdata tine ,,vraja'', sa vedem pana cand...

Reusim sa fugim la mare vreo 3 zile in ultima saptamana din august, apoi incepem pregatirile pentru gradi (lui Vlad) si pentru clasa I (pentru mine [:D] ), iar apoi alte pregatiri cand vine tati (ca nasi).

Va pupam si sper sa reusesc sa scriu mai des.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

am sosit si noi, gata "sarati" pentru iarna [:)] ! Ne-a placut la salina, T. chiar intreaba cand mai mergem, desi acolo ne "toca" in fiecare seara ca lui ii este dor de casa. Si copiii vostri sunt atasati de casa, jucarii, parinti? T. este foarte posesiv, nu renunta la nimic din ce crede el ca i se cuvine, imi trebuie mult tact ca sa-l fac sa dea vreoo jucarie la cineva.

Avem poze de la salina:https://picasaweb.google.com/108075307681341043820/August2013Turda#

si cu noua freza:

https://picasaweb.google.com/108075307681341043820/August2013#5913791466416155170

 

Adriana, ma bucur ca sunteti bine si ca ati trecut destul de usor de "inceput". Pentru Alexandru au fost multe, dintr-o data si probabil ca va mai trece ceva timp, pana va intra in noua rutina. De ce nu va place gradinita?

Nico, ce repede trece timpul, esti deja in luna a 7-a [flo2] ! Printesele tale vor avea ziua de nastere apropiate! Pentru Larisa va fi greu inceputul gradinitei, mai ales daca tu o sa stai cu bebe acasa.

Blue_starr, ce mai face fetita? ati trecut de perioada de agitatie?

Mari, sa va simtiti bine la mare! Cum a trecut Vlad peste perioada fara tati?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

camisv, bateriile-s incarcate, sa inceapa gradi, sa inceapa servicul :) Frumoase pozele cu salina. Stiam ca, copii sub 4 ani nu au voie in salina (se pare ca la intrare in Praid scrie lucrul asta-din auzite, nu am fost). Ce bine ii sta lui Tudor cu noua tunsoare, el e frumos oricum :). 

De abia astept sa am si eu 7 luni, deocamdata sunt la jumatate, inca cu greturi si voma :( dar bine ca bb misca toata ziua si sunt linistita.

Ioana e bine, in continuare la gradi, si-a exprimat dorinta de a dormi singura in pat, asa ca ne gandim sa-i comandam unul de de aici http://www.caruciorbebe.ro/detalii.php?id=569, cel cu pisica aristocrata (aveti vreo idee despre produsele astea? a mai comandat cineva? ).

 

Apropo, cat mai au copilasii vostri greutate si inaltime? Ioana in jur de 96 cm si 13,5 kg. Azi asistenta de la gradi, mi-a spus ca e cam slaba fata. M-am uitat pe grafice si nu este la limita inferioara. Nu as baga vitamine in ea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la noi.

CAMI, ce frumoooos e la salina!!! Vreau si eu acolo, dar din pacate ma multumesc cu micuta camera plina cu sare de la noi din Tulcea...e buna si salina artificiala in cazul nostru...si spre sfarsitul lui septembrie mergem iar 10 zile, sper sa isi faca efectul si sa nu ne mai luptam cu virozele asa ca pana in iunie anul asta...

Luni plecam la mare pentru trei zile, abia astept, n-am fost din 2009.

Si mai e putin si incepe scoala si gradinita...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Mari, frumoasa vacanta ati avut la tara, s-a distrat Vladut! Distractie placuta si zile insorite la mare! Sa veniti cu bateriile incarcate pt evenimentele ce vor veni [pup]

Ce bine ca inca mai tin amenintarile la adresa lui Vladut. In cazul nostru, nu prea, Larisa fiind f incapatanata, pe mine nu prea ma ia in seama; cu sotul nu indrazneste sa comenteze prea mult, doar ca se pune pe -un plans d-ala isteric... [batcap]

Cami, gata vacanta! F frumoase pozele de la salina! V-ati imunizat pt tot anul! [:)]

Tudor arata ca un baietel f serios cu noua lui tunsoare [olala] Despre dorul de casa, nu am sesizat, bine ca noi nici n-am stat mai mult de 4 zile...

Da, fetitele mele vor avea aniversari apropiate, asa ca de la anul am scapat cu o singura petrecere.. despre inceperea gradinitei, ce sa zic, ca sunt f stresata, imi fac mii de griji...(d-asta cred ca nici nu prea mai am rabdare cu Larisa, sunt prea nervoasa..)

Cameluska, usor, usor trec lunile, pacat ca sunt insotite de starile astea de disconfort.

Imi place f mult designul patutului; si noi e musai sa-i luam patut jr ca sa-l cedam pe cel de bb surioarei; eu ma gandeam la cele de la ikea.

In ce priveste kg Ioanei, eu zic ca sta f bine; daca ar vedea-o dna respectiva pe L care are vreo 12 kg, ce ar zice, ca e subnutrita.. [alcool]

 

weekend placut fetelor si va las sa savurati o prajiturica cu prune [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor!!!ce faceti??

A trecut si vara....vine toamna....:)

Revin dupa o mare absenta....nu am apucat sa mai intru ...am avut de invatat,plaja etc...

Am recuperat din urma ce ati scris....pupici pt toti copilasii [flo]  [flo2]

Elenys e nerabdatoare sa inceapa gradinita...insa nu stie ca va ramane la program prelungit...voi incepe si eu munca din toamna ca educatoare si nu am ce sa ii fac...sper sa se acomodeze mai ales k isi iubeste f mult colegii...zilnic discutam de colegi ,doamne, gradi....mai avem putin...

Cu greutatea stam asa...14kg 700 si avem 102 cm...ieri ne-am masurat si cantarit

Va pup si sa aveti o seara frumoasa!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...