Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi iubiti de sept-oct 2010 (20)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 259
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetele! Multumim de urari  [pup] ! La multi ani copilasilor care au implinit 3 anisori !! [s]

 

Mari , cum e Vladut?  [pup]  si insanatosire grabnica!

In prima saptamana a fost dezastru la gradi,a plans,a varsat,a facut pisu pe ea.......tot tacamul. Plangea cand o duceam...acum,de vreo 2-3 zile e mai bine,a inceput sa se obisnuiasca,stie ca vine mami dupa ea si nu mai plange deloc. Cu mancatul e la fel,nu vrea si nici nu o fortez. Acasa bea o sticla de lp cu cereale...la gradi nu vrea sa pape micul dejun,dar papa acasa pranzul. Si cu vorbitul e bine,face progrese in fiecare zi...chiar azi a laudat-o doamna educatoare ca stie destul de multe pt varsta ei.

Pun si eu cateva pozici de la ziua ei  [:)]

Nastere usoara nicopic,cameluska! [flor]

post-96970-0-48523500-1380280263_thumb.jpg

post-96970-0-96168500-1380280276_thumb.jpg

post-96970-0-72757500-1380280329_thumb.jpg

post-96970-0-49195300-1380280351_thumb.jpg

post-96970-0-86995400-1380280374_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tuturor copilasilor!! Sa fie sanatosi si veseli mereu!!

 

Mari, multa sanatate!! Recuperare usoara lui Vladut!

 

Ana, adaptare cat mai usoara Maiei la gradi!

 

Nicopic, nastere usoara, recuperare rapida si mult laptic pt bebelina!

 

Hadrianae, noi iesim si de 2 ori pe zi in parc, mai ales ca acum ne-am mutat la 5 minute de el, dar nu pot sa-ti zic o ora exacta pt ca Filip este alaptat exclusiv si nu are un program. Oricum dimineats dupa 11 si seara dupa 5.

 

O seara frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

intai un "La multi ani!" pentru Maia, chiar daca-i cu mare intarziere, este spus cu drag, pentru o fetita frumoasa. Sa cresti mare, iubita si fericita!

 

Nico, poate mai apuc si urarile pentru tine, sa ai nastere usoara si bebita sa vina sanatoasa, sa intregeasca familia voastra.

 

acum un cappuccino, ca mai este putin timp pana se trezesc barbatii. Eu am inceput servicul (se vede ca nu apuc sa scriu), ma simt bine si pana acum m-am "adunat" destul de bine si acasa. Noul forum nu-mi prea merge de la lucru, de aceea nu apuc sa scriu, dar v-am citit. Ma bucur ca ati inceput cu bine gradinita, vad ca urmeaza si racelile, cred ca nici noi nu scapam (ieri a stranutat intr-o veselie).

 

Doina, a inceput Matei gradinita?

 

sa aveti o saptamana usoara si frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Brrr...a venit toamna cu adevarat. In Ploiesti, ploua de 3 zile...

 

  Ne inscriem si noi in randul celor care au inceput gradinita. Am schimbat gradinita: de anul acesta mergem la stat, unde deocamdata este f bine. S-a adaptat bine (inclusiv cu mancarea si somnul). Bineinteles ca dimineata ar prefera sa stea acasa sa ne mai jucam un pic dar nici nu plange cand o las acolo. Educatoarele mi-au spus ca la inceput a fost un pic cam retrasa dar acum si-a intrat in ritm.

  Nu vreau sa intru in polemica stat- privat, dar pentru noi a fost o decizie  f buna sa trecem la stat...

   In 1 saptamana am scapat definitiv de pampersi, deoarece toata vara (in ciuda eforturilor noastre) nu a vrut sa renunte la pampersi, incapatandu-se uneori sa se abtina si 12h (daca nu ii puneam pampersul). Dar vad ca acum exersand la gradi, vrea direct la wc si e f mandra cand ii iese opera :). Iar noaptea f rar mai avem incidente.

 

  Cu alte cuvinte, suntem intr-o perioada de liniste :si in plan personal si in planul parintesc:)

 

 Va doresc o zi usoara!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! :)

 

Din 1 oct am devenit mamica unei noi fetite, Ana Camelia, o miniatura de copilas (2,7 kg), bruneta, bruneta de data asta :) Ieri am ajuns acasa si incercam sa ne acomodam. L este fascinata de surioara ei si ii urmareste toate reactiile; nu pare sa fie geloasa deocamdata.

Eu sunt destul de ok, avand in vedere ca e a 2-a cezariana... lapticul a venit, deci sunt pe drumul cel bun.

Multa sanatate copilasilor raciti! apropo de asta si pe L o chinuie tusea de vreo saptamana.

 

Va [pup] si sa ne auzim cu bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...